Google підштовхує рамки доступу правоохоронних органів

Alphabet Inc Google редложіла законодавцям США і міжнародного співтовариства оновити закони про те, як уряду отримують доступ до даних про клієнтів, що зберігаються на серверах, розташованих в інших країнах, в надії задовольнити зростаючу стурбованість як для співробітників правоохоронних органів, так і для Силіконової долини.

Штовхання відбувається на тлі зростаючої правової невизначеності в Сполучених Штатах і в усьому світі про те, як технологічні фірми повинні дотримуватися урядові запити на дані, що зберігаються за кордоном. Це викликало тривогу в зв’язку з тим, що кримінальним і терористичним розслідуванням перешкоджають застарілі закони, які роблять поточний процес обміну інформацією повільним і обтяжливим.

Кент Уокер, старший віце-президент Google і головний юрисконсульт, оголосив про міжнародну структуру компанії під час виступу у Вашингтоні, округ Колумбія, в Heritage Foundation, консервативному аналітичному центрі, який впливає в Білому домі Трампа і контрольованому Республікою Конгресі.

Він закликав Конгрес оновити багаторічний закон про електронні комунікації і слід аналогічним зусиллям Microsoft Corp.

Обидві компанії раніше виступали в суді правоохоронним органам США, щоб використовувати внутрішні ордера на обшук для даних, що зберігаються за кордоном, оскільки ця практика може підірвати конфіденційність користувачів.

Але технологічна індустрія і прихильники захисту приватного життя також визнали, що діючі правила для відповідних запитів на передачу даних по межах є неспроможними.

Компанія Mountain View, Каліфорнія, закликала дозволити країнам, які зобов’язуються ґрунтуватися на принципах конфіденційності, прав людини і принципів належної правової процедури, безпосередньо запитувати дані у постачальників послуг США без необхідності проконсультуватися з урядом США в якості посередника. Захід покликаний бути взаємною.

Країни, що не дотримуються стандартів, таких як репресивний режим, не матимуть право на участь, але структура може стимулювати краще повагу цифровий конфіденційності серед цих країн, сказав Уокер.

Google не деталізував конкретні базові принципи в своїх рамках.

«ТЕРМІНОВІ ПИТАННЯ»

«Це не може бути найбільш терміновим питанням», – сказав Уокер в своєму інтерв’ю перед його виступом, зазначивши, що недавні терористичні акти в Європі підкреслюють необхідність швидкого просування.

Існуючі угоди, що дозволяють забезпечити доступ правоохоронних органів до зберігаються за кордоном даним, які відомі як договори про взаємну правову допомогу, включають офіційну дипломатичну прохання про надання даних і вимагають від приймаючої країни отримати ордер від імені запитуючої країни. Це може зайняти кілька місяців.

У січні розділений федеральний апеляційний суд відмовився переглянути своє рішення з минулого року, в якому йдеться про те, що уряд США не може змусити Microsoft або інші компанії передавати дані про клієнтів, що зберігаються за кордоном, відповідно до внутрішнього ордером.

Міністерство юстиції США має до півночі в п’ятницю, щоб оскаржити це рішення до Верховного суду. Він не відповів на запит для коментарів.

Судді США постановили проти Google в аналогічних нещодавні випадки, однак, підвищуючи потенціал для розгляду у Верховному суді.

Компанії, захисники приватного життя і самі судді закликали Конгрес вирішити проблему, а не залишити її судам.

Законодавці США працювали над двопартійним законодавством, відомим як Міжнародний закон про конфіденційність в галузі зв’язку, в останні роки, який буде модернізувати транскордонні запити даних, але він не став законом.

Уокер сказав в четвер, що Google в значній мірі підтримав законодавство, назвавши необхідним просуватися вперед з міжнародними угодами.

Google також попросив Конгрес кодифікувати вимоги ордера на запити даних, що містять контент, наприклад фактичне повідомлення, знайдене в електронному листі.

Кріс Калабрезе, віце-президент з питань політики в Центрі демократії і технологій, сказав, що структура Google є «в цілому правильною», але настійно закликала проявити обережність відносно процесу надання країнам прямих запитів постачальникам.

«Ми повинні переконатися, що люди в клубі – це правильні люди», – сказав він.

Ссылка на основную публикацию