Google Translate – перекласти текст в гугл – як зробити переклад

Гугл-перекладач є одним з найпопулярніших сервісів, призначених для перекладу слів, текстів і навіть цілих сайтів. Принцип роботи порталу полягає в алгоритмах використання машинного навчання, що схоже з сучасними розробками в сфері штучного інтелекту. В арсеналі Translate Google є понад 100 мов, а його банк даних постійно поповнюється. Користувачі самостійно можуть вносити коригування в переклади фраз, які після схвалення адміністраторами потраплять на сервіс. У даній статті ми розповімо про те, як перевести текст в Гугл Транслейт і скористатися його іншими корисними функціями.

Особливості роботи з Google Translate

Гугл Транслейт, як і будь-який інший сервіс, має масу нюансів, які слід враховувати при роботі з ним. Інтерфейс програми виконаний дуже дохідливо і якісно, ​​проте при потребі скористатися більш складними функціями іноді виникають серйозні проблеми. Зокрема, мова йде про переведення сайтів, повернення до оригінальної версії тексту, перекладі на кілька мов одночасно і багато іншого. Далі розглянемо найпоширеніші проблеми, які виникають при роботі з Google Translate.

  • Дивний переклад фраз або пропозицій. В даному випадку розробники передбачили кілька варіантів підсумкового перекладу. Для їх перегляду просто достатньо натиснути на слово в перекладеному варіанті. Перед вами з’явиться перелік з кількох трактувань і варіантів, з яких можна вибрати найбільш підходящий за змістом.
  • Ви не знаєте мову оригіналу. В даному випадку Гугл Транслейт не тільки переведе тест, але і підкаже діалект носія. Іноді в разі зі спірними ситуаціями програма видає кілька варіантів, з яких користувач може вибрати найбільш підходящий.
  • Текст є тільки в надрукованому вигляді або на зображенні. В даному випадку на допомогу приходить мобільний додаток від Google, яке може працювати з камерою. Навівши на потрібне слово, на екрані через кілька секунд з’явиться його переклад.

способи введення

Для зручності використання вихідний текст в Гугл перекладач можна вводити декількома способами. Якщо у вас відсутні відомості про мову, для вас є спеціальна функція «Визначити текст». Далі розглянемо способи введення теска більш детально:

  • Введення тексту в поле введення. У нього можна не тільки просто надрукувати текст, а й вставити його, попередньо скопіювавши.
  • За допомогою віртуальної клавіатури. Такий спосіб введення підходить для мобільних пристроїв.
  • Рукописним методом. Його найчастіше застосовують для мов, що містять ієрогліфи.
  • Голосове введення. Для того на вашому комп’ютері або пристрої повинен бути включений мікрофон, який можна підключити за допомогою відповідного входу на аудіокарті.

Корисні інструменти

Для поліпшення роботи сервісу творці передбачили можливість доповнення словника, але всі правки повинні пройти модерацію. Далі ми розглянемо інструменти, які суттєво полегшують отримання переказу:

  • Слухати. За допомогою цієї функції ви можете прослухати отриманий переклад.
  • Копіювати переклад. Ця функція дозволяє скопіювати весь вміст поля з готовим перекладом.
  • Збереження. Для зручності можна зберегти отриманий текст, але для цього необхідно увійти на акаунт в Google.

Також ви можете встановити зручне розширення для браузерів, яке дозволить переводити місця на сторінці або цілі сайти за допомогою спеціальної вбудованої утиліти. Модуль «Перекладач сайтів» можна також підключити до власного порталу, отримавши його вихідний код. В цілому, Гугл перекладач є досить простим сервісом, який заслужено отримав популярність серед користувачів у всьому світі. Сподіваємося, що змогли відповісти питання про те, як використовувати Google Translate і його базовий функціонал.

Ссылка на основную публикацию