GSM сигналізація з відеокамерою: готова, як зробити самому


Відмінний спосіб захисту – GSM сигналізація з відеокамерою

унікальність охоронної сигналізації GSM в тому, що вона здатна запобігти вторгненню небажаних гостей на приватний об’єкт, житловий будинок, заміський котедж або гараж. При цьому така система безпеки моментально оповіщає господаря повідомленням на мобільний телефон про несанкціонований відвідуванні об’єкту, що охороняється. В даний час така сигналізація придбала великий попит серед жителів, що мають приватний сектор, так як має певні переваги, про які й піде мова.

основним гідністю даної охоронної системи сигналізації є надійність і простота в установці і експлуатації. У будь-який час року при різній температурі, незважаючи на кліматичні умови, така система функціонує бездоганно. При незаконному проникненні на контрольовану системою територію моментально спрацьовує звуковий сигнал, а власник оповіщається СМС на мобільний телефон. Такий спосіб роботи дозволяє забезпечити контроль над об’єктом, що охороняється, перебуваючи на тривалому відстані, даючи впевненість і спокій за збереження вашого майна.

опис

Крім вищезазначених переваг даної системи охорони, існують і інші позитивні якості:

 • дуже стійка ступінь захисту;
 • не стягується щомісячна оплата;
 • працює повністю в автономному режимі;
 • моментальне повідомлення власника;
 • не вимагає спеціального проекту для установки;
 • висока якість і доступна ціна.

Елементи, що входять в систему безпеки

Система охорони GSM для приватної будівлі пропонується в різних варіантах, вона може бути випущена, як імпортними, так і вітчизняними виробниками. У неї входять різні компоненти, які наділені певними функціями. Зважаючи на це, перед вибором такої сигналізації бажано отримати консультацію у фахівців.

Стандартний вид охоронної GSM сигналізації показаний нижче.

В стандартну комплектацію охоронної системи входять наступні компоненти:

 • Головною основою всіх охоронних сигналізацій є контрольна панель. Вона виробляє прийом і обробку всіх імпульсів, що надходять від зовнішніх і внутрішніх датчиків. Також вона відповідає за відправлення сигналу СМС на мобільний телефон власника.
 • датчики стеження є невід’ємним компонентом охоронної сигналізації. Завдяки їм охоплюється вся територія, що охороняється і передається сигнал на контрольну панель. Є можливість установки вібродатчиків, які реагують на усунення таких перешкод, як скло, двері, ворота та ін.
 • Звукова сирена моментально спрацьовує при надходженні на контрольну панель тривожного сигналу, гучний звук якої відлякає зловмисників або виграє час для повідомлення власникові в службу охорони. Вид датчика з вбудованою сиреною показаний нижче.

Різновиди систем безпеки

Охоронні GSM сигналізації для приватного об’єкта бувають різного типу.  Велику популярність у власників заміських будинків і дачних ділянок придбали такі види:

 • автономна;
 • бездротова;
 • з камерою спостереження;
 • з датчиками температури;
 • mms.

Автономна охоронна система

головним гідністю автономних охоронних систем можна назвати зручність в експлуатації. Такі пристрої мають різні вбудованими опціями, які дозволяють проводити огляд всього об’єкта, що знаходиться під охороною.

Сигналізація, що працює в автономному режимі, має величезний попит в тих місцях, де електричне живлення здійснюється з великими перебоями. Саме в таких місцевих умовах буде незамінною допомогою автономна сигналізація.

Подібні GSM сигналізації мають певний ступінь автономності, тому власник може вибрати для себе сигналізацію, яка є необхідною для об’єкту, що охороняється. Такі види охорони люди застосовують в основному в заміських будинках, і навіть в таких місцях, де її робота не передбачається. Основним фактором визначення автономності є тривале функціонування в звичайному робочому режимі.

Бездротова система охорони

дуже простим і ефективним методом для охорони приватного володіння є бездротова GSM сигналізація. Такі охоронні пристрої оснащені спеціальним екраном, який створює максимальні зручності для роботи. Також є клавіатура, що дозволяє управляти даної апаратурою.

Процес установки такої системи набагато спрощений і найкраще підходить для приміщень, в яких проведено ремонт і закінчені всі роботи по оновленню інтер’єру.

На малюнку нижче показана бездротова сигналізація GSM для дачі.

GSM сигналізація з камерою спостереження

Сигналізація GSM з камерою відеоспостереження вважається універсальним приладом захищеності, здатним зафіксувати всі пересування на об’єкті, що охороняється ділянці. Разом з тривожним сигналом така система захисту фотографує незаконні дії порушника, після чого на електронній пошті з’являється фото. Система охорони має вмонтовану ІК підсвічування, яка дозволяє зображення на дисплеї зробити досить розбірливим навіть при цілковитій темряві. Нижче на малюнку зображено пристрій GSM для дому.

Ефективність виявлення вторгнення можна визначити інфрачервоним детектором руху, здатного пересуватися замість людини в межах 10 метрів. При фіксації пересувається об’єкта відбувається зйомка, яка передається господареві на електронну пошту у вигляді фото зловмисника. Власник також отримує СМС і телефонний дзвінок, повідомляючи про тривожному подію на об’єкті, що охороняється.

В апарат охоронної системи вставлена ​​сім-карта оператора мобільного зв’язку, за допомогою якої і відбувається передача сигналу тривоги. Початкове налаштування апарату дозволяє зберегти в своїй пам’яті номера та адреси електронної пошти власників.

Сигналізація з відстеженням температури

Існує унікальна система – це охоронна GSM сигналізація з функцією контролю температури і максимальною кількістю бездротових датчиків. Такий пристрій захисту ідеально підходить для заміського будинку або гаража. Подібний прилад не тільки оберігає від вторгнення непроханих гостей на об’єкт, що охороняється ділянку, а й виконує функцію захисту від замерзання, яка закладена в датчику температури системи опалення.

Пристрій GSM з відстеженням температури має наступні особливості:

 • при спрацьовуванні сигналізації на телефон господаря приходить повідомлення і дзвінок;
 • управління відбувається з мобільного телефону за допомогою відсилання СМС команд;
 • комплектація системи передбачає дверний дзвінок через мобільний телефон;
 • в центральний блок вбудований підсилювач сигналу – сирена;
 • на стільниковий телефон надходять СМС повідомлення, що дозволяють регулювати температурний режим в будинку;
 • при збої діапазону температури господар отримує повідомлення на стільниковий телефон;
 • відключення електроенергії відшкодовує харчування системи за допомогою вбудованого літієвий акумулятор.

На малюнку нижче зображено система GSM сигналізації для дачі або гаража з вбудованим датчиком температури.

MMS

Сигналізація MMS – незамінний пристрій для захисту заміського будинку або гаража з дистанційним контролем управління. Прийом MMS та SMS на мобільний телефон дозволяють господареві бути в курсі всіх подій, що відбуваються на його території, пов’язаних з незаконним вторгненням.

Система охорони має можливість підключення нескінченного числа бездротових датчиків з поділом на зони, що охороняються різного характеру. При спрацьовуванні хоча б одного з датчиків власникові телефону надходить повідомлення з номером конкретної зони, де відбулося тривожне подія.

Чию продукцію вибрати

Бездротові охоронні системи останнім часом стали набувати все більшої популярності серед споживачів. Тому зупинимося на відомих марках таких моделей, де однією із зарубіжних є «Сокіл». Сигналізація, заснована на такій моделі, буде відмінним варіантом охорони будинку за межами міста або гаража. Встановлення цього пристрою є досить простий, яка дуже практична і зручна, що не порушує інтер’єру і не вимагає перестановки предметів меблів в приміщенні, що охороняється.

Продукти ж вітчизняного виробництва представлені такими системами захисту:

 • Сторож з вбудованим GSM модемом і використанням стільникового GSM каналу.
 • Граніт – автодозвону система безпеки для індивідуального захисту.
 • Інтегрована система безпеки Лавина.

Ці системи в використанні відрізняються великою кількістю функцій і універсальністю, так як можуть працювати при знижених температурах, маючи при цьому невеликі габарити. У таких пристроях захисту є автоматичний режим оповіщення користувача про зміну балансу нижче порогового значення на сім-карті. Крім розглянутих систем охорони існують безліч іноземних аналогів і особливо недорогих китайських.

Як зробити систему відеоспостереження за допомогою Arduino

Зараз на ринку деталей до Arduino можна зустріти багато миниатюризировать камер з послідовним інтерфейсом. У порівнянні з традиційними камерами вони пропонують більш просту інтеграцію з платами Arduino або інших плат прототипирования, заснованих на мікроконтролерах. Основне призначення цих камер – це фотографування та передача відео через послідовний порт з подальшою їх обробкою.

У нашому випадку ми будемо використовувати камеру LinkSprite, з’єднану з Arduino UNO. У цієї камери вбудований інфрачервоний датчик і датчик яскравості, завдяки чому вона може робити знімки навіть вночі. Принцип дії заснований на зчитуванні датчиком освітленості, активуючи інфрачервоні датчики в темну пору.

Саму камеру потрібно під’єднати до Arduino UNO через чотирьохконтактний роз’єм, де два контакти для джерела живлення (+ 5 В і GND) і два для послідовного порту (RX і TX).

Щоб камера працювала з платою Arduino UNO необхідно завантажити та встановити бібліотеку JPEGCamera за посиланням www.open-electronics.org/wp-content/uploads/2015/11/JPEG.zip. Ця бібліотека додає основний функціонал камері і дозволяє вести зйомку з роздільною здатністю 160 x 120, 320 x 280 і 640 x 480 пікселів. Після установки бібліотеки можна переходити до безпосереднього програмного коду для Arduino, який можна завантажити за цим посиланням «код». Крім бібліотеки JPEGCamera ми в коді підключаємо ще дві бібліотеки SoftwareSerial і SD. Ці бібліотеки дозволять нам використовувати послідовний порт і карту пам’яті, на яку можна зберігати відеозапис. У цьому коді Arduino UNO управляє камерою і інфрачервоним датчиком таким чином, що при виявленні об’єкта в області камери починається запис. Наприклад, якщо хто-небудь пройде вночі, то камера почне запис. Нижче представлені знімки роботи камери в нічний час.

Завдяки масштабованості за допомогою додаткових модулів, плату Arduino можна значно вдосконалити. Наприклад, до цієї зв’язці Arduino UNO і інфрачервоній камері LinkSprite можна додати GSM модуль і датчики руху. У такій зв’язці з Arduino можна зробити повноцінну сигналізацію з відеоспостереженням і датчиками руху.

Який оптимальний варіант вибрати

Тепер ви знаєте, які існують різновиди охоронних систем для дачі, заміського котеджу або гаража, вартість яких буде залежати від безлічі різних компонентів. Про вартість системи безпеки можна обговорювати нескінченно довго, так як ціновий бар’єр абсолютно різний. Він залежить від цілого ряду чинників: призначення захисного обладнання, компанія виробник, особливості монтажу, дизайн приладів і сама складність таких пристроїв захисту.

Назвати верхня межа вартості гранично складно, так як найпростіший охоронний апарат для приватних володінь може обійтися в межах 300-700 $, а мінімальний набір з двох датчиків 100-120 $. Однак і на найдешевшому варіанті зупинятися не варто, адже надійний захист вашого майна буде під сумнівом.

Якщо ви все ж захочете істотно заощадити, то радимо скористатися саморобної GSM сигналізацією на Arduino.

Найкраще купувати сучасні бездротові GSM системи, які користуються найбільшою популярністю у покупців, тому що розвиток мобільних телефонних мереж тісно пов’язане з ними. Такий взаємозв’язок дуже зручна і практична для власників, так як дозволяє отримувати швидку інформацію на телефон при спробі проникнення в будинок небажаних осіб. Установка бездротового обладнання безпеки займе менше часу і мінімум витрат, ніж монтаж повноцінної провідної охоронної сигналізації.

До того ж, якщо ви погано розбираєтеся в цьому питанні, то довірте вибір фахівцям, які допоможуть в підборі оптимального за якістю і вартістю варіанти. Чітко поставлена ​​перед ними завдання вибору і комплектації системи безпеки допоможе позбавити вас від багатьох клопоту. Адже всі турботи про встановлення таких пристроїв будуть покладені на працівників компанії, вам же потрібно буде лише здійснити оплату їх послуг і радіти спокою життя, яким не створено пару з переживаннями про збереження майна.

Ссылка на основную публикацию