Гальмує яндекс.браузер: як виправити?

Не всім браузерам властиво таку поведінку, як гальмування. В основному даний ефект виникає при досить тривалому перегляді фільмів (наприклад, при перегляді відразу декількох сезонів серіалу цілком). Та й схильні до нього здебільшого браузери, які засновані на GoogleChrome. Чому? Особисто для мене так і залишається загадкою, але я спробую розібратися в даному питанні.

Що викликає гальма в роботі браузера?

Цілеспрямовано навантажуючи браузери на основі Chrome (нагадаю, це оригінальний браузер, яндекс.браузер і Аміго) мені вдалося домогтися моторошного гальмування і постійного зависання картинки під включених відео. І як я зрозумів пов’язано це було з кількістю інформації в кеші браузера.

ВАЖЛИВО! Кеш – це місце зберігання всіх тимчасових даних в браузері. Наприклад, при перегляді фільму рядок прогресу показує, що завантажена певна частина. Ця частина завантажується в кеш і є кешованої, тобто збереженої на диск.

Коли кількість цієї інформації в упор підбирається до значення обсягу ОЗУ починаються проблеми. У чому тут біда нехай розбираються розробники. Моє припущення (всього лише припущення, перевірити цю думку поки не вдалося), що дані з кешу зберігаються не тільки на жорсткому диску, але і в ОЗУ. Власне, рішення і випливає з проблеми. Щоб позбутися від докучливих гальм достатньо почистити кеш.

Інше джерело проблем

Відразу ж до суті питання я не перейду. Є ще один нюанс, який можливий. Одного разу я зіткнувся з людиною, який одночасно використовував близько 75 доповнень. Кожне з них неухильно з’їдає шматок ОЗУ і змінює швидкість роботи браузера. Тому, мабуть, першим етапом у процедурі виправлення гальм буде відключення всіх доповнень. Тобто в ідеалі, картинка у вікні доповнень допускає 1-2 активних доповнення.

У моєму випадку це блокіратор реклами. Він дійсно є єдиним використовуваним додатком, яке я активно підключаю. Але це не єдине джерело проблем і, мабуть, я опишу їх окремо:

  • Конфліктуючі доповнення. Це 2 доповнення, які виконують одну й ту ж функцію. Постійно перехоплюючи вихідний трафік друг у друга вони здатні привести до дикою гальмах.
  • Конфліктуючі плагіни. Наприклад, Adobe Flash Player і Silver light. Звичайно, одночасна установка цього тандему стала явищем рідкісним. Але приблизно рік тому була ціла епідемія цієї проблеми. Обидва плагіна рвалися до вмісту, штовхалися, перезапускати і не давали користувачеві працювати. Проблему вирішує відключення або видалення одного з них.
  • Надмірний розмір кеша. Я вже описав раніше. Занадто велика кількість інформації зберігається як на жорсткому диску, так і в ОЗУ.
  • Низька швидкість Інтернет. А ось це вже проблема, яку вирішити складніше. Одним режимом «Турбо» тут не відбутися. Сподіватися на ідеально швидке завантаження сторінок не варто.

чистка кешу

Мабуть, це рішення найкорисніше. Мало хто знає, як проводиться ця процедура. Досить незвичайне розташування призводить до того, що користувачі часто вважають за краще використовувати сторонні програми. Але якщо знати, де шукати, то це не так вже й складно.

Ознайомившись з наступною інструкцією, ви будете знати, що робити, коли гальмує яндекс.браузер. Як виправити надмірне розростання кешу:

  • Відкриваємо історію браузера. Тут нам знадобитися саме вона. Для цього наводимо курсор на «Налаштування», вибираємо пункт «Історія», а в списку знову вибираємо «Історія».

<

ПОРАДА! Я знову звертаю увагу на використання «гарячих клавіш». Історію можна викликати без використання миші за допомогою комбінації CTRL + H. Натискання, наприклад, на CTRL + J викликає завантаження. І це не єдині гарячі клавіші в браузері.

  • Знаходимо пункт «Очистити історію» і натискаємо на нього.
  • У вікні вибираємо третій пункт. Це і є очищення кеша.

У моєму випадку використовувався малий обсяг кеша бо за написання я сів по завершенню процедури. До цього браузер гальмував, а кеш мав близько 4 Гб інформації. Видаляти історію при цьому не обов’язково. Можна прибрати відповідні галочки і залишити тільки очищення кеша.

Якщо все-таки робити повну очистку, то завантажені файли не видаляються. У вікні підтвердження про це попереджається.

Насправді привести до тями таким же чином можна будь-який браузер на основі Chrome, навіть сам Chrome. Дана дія варто робити після перегляду декількох серій серіалу поспіль або пари фільмів. При перегляді величезного числа роликів на Youtube дана проблема не виникала, але все може бути.

Ссылка на основную публикацию