Гарячі кути екрана в системі Windows 10 за допомогою утиліти WinXCorners

Напевно деякі користувачі Windows ностальгують за так званих гарячих кутах екрана, реалізованим штатно в системі версії 8, потім перекочувала в версію-апгрейд 8.1 і, нарешті, скасованим в актуальній версії 10. У Windows 8.1 гарячі кути служать для відкриття превью активних додатків інтерфейсу Modern UI , показу системних чудо-кнопок і виходу на робочий стіл з середовища стартового екрану. Для цієї невеликої аудиторії, а також для ентузіастів, постійно експериментують зі зміною інтерфейсу Windows, розробником Codigobit створена невелика портативна утиліта. Вона забезпечує в системі Windows 10 гарячі кути екрана для зручного доступу до функціоналу комп’ютера. Всі чотири або лише окремі кути екрана при піднесенні до них курсора миші можуть відповідати за запуск затребуваних (і не дуже) функцій операційної системи. Завантажити і використовувати WinXCorners можна абсолютно безкоштовно. Утиліта призначена тільки для Windows 10.

При запуску WinXCorners згортається в системний трей, звідки утиліту можна викликати і налаштувати гарячі кути.

Від версій Windows 8 і 8.1 утиліта WinXCorners перейняла ідею, але не обмеженість її реалізації, зокрема, в плані призначеного для користувача участі в налаштуваннях. При наведенні курсора мишки в кожен з чотирьох кутів екрану можуть відбуватися такі дії як:

  • «All Windows» – відображення превью активних вікон (викликається кнопкою «Подання завдань» на панелі завдань системи);
  • «Desktop» – згортання всіх активних вікон і огляд робочого столу;
  • «Start Screen Saver» – запуск заставки;
  • «Monitors off» – виключення монітора (моніторів);
  • «Action Center» – відкриття центру повідомлень;
  • «Custom Command» – запуск налаштованих користувачем дій.

Для кожного кута можна вибрати будь-який з можливих дій або залишити кут неактивним. Режим гарячих кутів може бути на час відключений без необхідності виходу з утиліти (опція «Hot corners enab»).

У контекстному меню на значку утиліти в треї виявимо можливість її запуску разом з системою і додаткові налаштування ( «Advanced»).

Як можна додатково налаштувати гарячі кути Windows 10? Для них в графі «Global Delay» встановлюється для користувача час затримки перед спрацьовуванням (в мілісекундах). Опція «Show Countdown» – це можливість відображення таймера зворотного відліку при наведенні курсору миші в активні кути. А опція в самому низу – «Enable Custom Command» – це спочатку неактивна можливість додавання користувацьких дій. Якщо активувати цю опцію і в графі «Write a custom command» прописати певний шлях в провіднику (наприклад, C: \ Users \ Ім’я) або вказати файл запуску системної утиліти (explorer.exe, regedit.exe, calc.exe тощо .), вони будуть запускатися при наведенні курсору миші в один з гарячих кутів.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию