HTML5 відео-програвачі


HTML5 відео-програвачі

 Одне з найцікавіших нововведень в HTML5 – можливість обробляти і відтворювати аудіо та відео-записи. Досягається це за рахунок нових тегів <audio> і <video>, які дозволяють реалізувати вставку медіа-контенту з мінімальною кількістю коду. До цього основним інструментом для відтворення був Flash, який, скажімо прямо, ніколи не був ідеальним, особливо на пристроях фірми Apple. Введення нових тегів явно націлено на усунення огріхів флеша.

Багато розробники вже у всю використовують можливості HTML5. Що стосується відео і аудіо програвачів, то їх тільки починають активно застосовувати, в зв’язку з чим з’являється все більше бібліотек і різних модулів для їх коректної роботи в усіх браузерах і на всіх пристроях. Щоб спростити пошук і вибір потрібного програвача ми зібрали 5 найцікавіших і функціональних плеєрів в цій статті.

 – використовує javascript і HTML5, щоб зробити інтерфейс відео-плеєра зручним для користувача і додати можливість управління через поєднання клавіш. Сумісний з усіма сучасними браузерами, а саме Chrome 7 +, Firefox 3.6+, Opera 10.6+, Safari 5.0.2+ і Explorer 9. Працює на більшості мобільних платформ: Android, iOS, BlackBerry, HP webOS, Mozilla Mobile і Windows Phones. Підтримує наступні аудіо і відео кодеки: H.264, Ogg, WebM і Mp3. За рахунок можливості редагування стилів плеєр легкий в налаштуванні і інтеграції в дизайн.

MediaElement – це аудіо і відео програвач, побудований на чистому HTML і CSS. Для старих версій браузерів, які не підтримують HTML5, програвач буде працювати на Flash або, при необхідності, на Java Silverlight. У комплекті йдуть плагіни для популярних движків: WordPress, Drupal, Joomla та інші. Підтримує всі сучасні браузери і кодеки. Мануали по налаштуванню зовнішнього вигляду, перелік опцій і інші функції плеєра можна знайти на офіційній сторінці.

VideoJS – відео програвач на HTML5 з вбудованим javascript для додавання додаткових функцій. Серед цих функцій особливо цікаві, на наш погляд, це повноекранний режим і можливість включити субтитри при програванні ролика. Як і у MediaElement, якщо підтримки HTML5 немає, програвач буде працювати на Flash. Коректно відображається у всіх браузерах і мобільних пристроях (iOS, Android, Windows Phone, Blackberry та інші).

SublimeVideo – самий функціональний програвач з представлених в огляді. Підтримка всіх видів браузерів і пристроїв. Єдиний інтерфейс плеєра як і для HTML5, так і для Flash. Повноекранний режим, можливість перемикання між SD і HD якістю, підтримка списків відтворення, розширена статистика і режим перегляду в реальному часі. Інтеграція з популярними двигунами, власний API і ще безліч інших корисних і важливих функцій, повний список яких ви знайдете на офіційному сайті.

Dark Onyx – повноцінна платформа для роботи з відео-роликами. За функціоналом близька, а в деяких моментах навіть обганяє, SublimeVideo. З функціоналу виділимо можливості перемикання якості ролика (як це зроблено у YouTube), інтеграціію з двигунами і соціальними мережами, підтримку плейлистів, гнучке налаштування зовнішнього вигляду, додавання водяного знака, показ реклами (pre-roll, post-roll або pop-up) при перегляді ролика і зручну панель управління.

Ссылка на основную публикацию