Гибернация в Windows: різні способи включення і відключення.

Гибернация – включити і вимкнути.

Нагадаю вам, що гібернація – це енергозберігаючий режим, розроблений переважно для ноутбуків. Якщо занурює всі поточні настройки сеансу в пам’ять системи, споживаючи при всьому тому мінімум енергії, гібернація відправляє настройки, програми та відкриті документи на жорсткий диск і вимикає комп’ютер. Це самий «енергозберігаючий з енергозберігаючих» режимів, які існують в Windows. Для ноутбуків режим гібернації виставляється таким чином, що користувач знає, що протягом певного і тривалого часу ноутбук буде працювати, і при тому без підзарядки.

Суть статті в операціях з файлом hiberfil.sys, який за гібернацію в Windows 7 і 8.1 відповідає. Як завжди, нам знадобляться права адміністратора.

ДОВІДКА

За замовчуванням (C: \ hiberfil.sys) Прихований, і його обсяг становить в середньому до 75% від загального обсягу встановленої оперативної пам’яті. У Windows 7 користувач може вибрати, використовувати режим гібернації чи ні в меню Зміни додаткових налаштувань харчування:

Гибернация: включити або вимкнути через командну консоль.

  • Запускаємо cmd з правами адміністратора і вводимо команду

powercfg -h on

  • Вирушаємо по шляху Панель управління – Електроживлення – Налаштування (Вашого) схеми живлення – Змінити додаткові настройки живлення – розгорніть параметр сон – знайдіть пункт з глибокого сну і виставляйте запуск глибокого сну на розсуд
  • Погодьтеся зі змінами за допомогою застосуватиОК.

Щоб відключити гібернацію, досить внести в консолі від імені адміністратора команду на її відключення:

powercfg -h off

Гибернация через реєстр.

У Блокноті внесіть ось такий код:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power]
“HibernateEnabled” = dword: 00000001

Збережіть під будь-яким ім’ям і надайте йому розширення .reg. Запустіть і погодьтеся зі змінами. Відповідно, для відключення глибокого сну, код набуде вигляду:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power]
“HibernateEnabled” = dword: 00000000

Всі маніпуляції в реєстрі можна проробляти і вручну (параметри ключів ви можете бачити на власні очі за кодом: параметру HibernateEnabled присвоюється при включенні глибокого сну 1, при відключенні – 0). А всі виконані зміни можна перевірити в меню налаштувань електроживлення.

Успіхів.

Ссылка на основную публикацию