Як активувати Bluetooth ноутбука на Windows 10?

Незважаючи на те, що така бездротова технологія, як Bluetooth існує вже близько двох десятків років, її послугами користується величезна кількість електронних пристроїв по всьому світу. Ви ж, напевно, знайомі з Bluetooth завдяки його застосуванню в стільникових телефонах початку-середини 2000-х. Пам’ятаєте ті часи, так?

Сьогодні ми торкнемося теми Bluetooth на таких пристроях, як ноутбуки. Практично на кожному ноутбуці виробником встановлено Bluetooth-адаптер, за допомогою якого до пристрою можна підключати всіляку периферію, наприклад, колонки, клавіатури і миші, і інші. Деякі користувачі стикаються з проблемами при спробі використання вбудованого в своєму ноутбуці Bluetooth-адаптера.

У даній статті ми спеціально розберемо процес налаштування Bluetooth-адаптера на ноутбуці, щоб його можна було використовувати для підключення необхідних вам пристроїв, що володіють відповідними технологіями, наприклад смартфон або Bluetooth-миша.

Керівництво по активації Bluetooth ноутбука на Windows 10

Завантаження і установка драйверів Bluetooth-адаптера

Щоб почати використовувати Bluetooth на вашому ноутбуці, вам для початку необхідно виконати кілька кроків, щоб той був готовий до роботи. Найперша ваше завдання – це завантажити драйвера для Bluetooth-адаптера, встановленого у вашому ноутбуці. Bluetooth-адаптер – це точно такий же пристрій в системі, як і, наприклад, відеокарта або мережевий адаптер, тобто він не буде функціонувати або навіть визначатися в списку пристроїв операційної системи без необхідних для нього драйверів.

Де скачати драйвера Bluetooth? Ви легко знайдете їх на офіційному сайті виробника свого ноутбука. Просто вбийте в пошуковий рядок ресурсу модель ноутбука, виберіть знайдений результат, пройдіть в розділ підтримки пристрою і скачайте драйвера для Bluetooth-адаптера. В іншому, вам може знадобиться повозитися з пошуком драйвером, так як у кожного робите унікальний веб-ресурс, але ви обов’язково впораєтеся.

Як тільки скачаєте пакет з драйвером, запустіть його установку, після якої система повідомить вас, що пристрій, тобто Bluetooth-адаптер, готове до роботи. Здавалося б, є драйвера, система сказала, що пристрій може бути використано – все готово. Насправді, Bluetooth-адаптер, швидше за все, все ще активовано.

Активація Bluetooth-адаптера ноутбука

Отже, все, що вам залишилося – це активувати Bluetooth-адаптер, після чого до нього можна буде приєднати потрібний пристрій. На щастя, Bluetooth на більшості ноутбуках активується за допомогою невеликої комбінації клавіш на клавіатурі, якщо в системі встановлені потрібні драйвера.

Багато виробників, заради зручності користувачів, наносять на клавіші клавіатури значки, за якими можна зрозуміти, яка кнопка або комбінація активує той чи інший функціонал, наприклад, включення / відключення тачпада, Wi-Fi-адаптера, екрану, регулятори гучності тощо. На вашій клавіатурі напевно буде вказана і комбінація для активації Bluetooth-адаптер.

Найчастіше, функції ноутбука будуть прив’язані до призначеної для цього кнопці-модифікатора – Fn або ж function. наприклад, Fn + F1, Fn + F2, Fn + F3 … і тому подібне. Просто гарненько розгляньте клавіатуру ноутбука і вам все стане ясне. Проте якщо ви не змогли знайти жодних позначок на клавіатурі, то скористайтеся пошуковим запитом і знайдіть відповідь. Як тільки ви натиснете на потрібну комбінацію клавіш, система, ймовірно, повідомить вас, що був активований Bluetooth-адаптер. Плюс, в Області сповіщень Пуск з’явиться відповідний значок Bluetooth.

Підключення пристрою по Bluetooth ноутбука на Windows 10

Ось ми і дісталися до фінальної частини – підключення пристрою до ноутбука за допомогою Bluetooth. Цей процес також називають сполученням. Переживати не варто, так як все дуже просто. Приклад ми будемо приводити на підключенні блютуза смартфона до блютуз-адаптеру ноутбука, щоб між ними можна було пересилати різні файли. Ви ж можете налагоджувати цей приклад при сполученні всіх інших пристроїв.

Приклад з підключення смартфона і ноутбука за допомогою Bluetooth

Для початку вам потрібно активувати Bluetooth на ноутбуці (ви вже знайте як це робити, чи не так?) І на смартфоні (тут теж проблем виникнути не повинно). Як тільки ви активуйте блютуз на обох пристроях, натисніть правою кнопкою миші на значок Bluetooth в області повідомлень(Поруч з годинником) і виберіть з контекстного меню пункт «Додавання пристрою Bluetooth».

Перед вами відкриється нове віконце розділу «Пристроїв». Натисніть на значок плюса і пункт «Додавання Bluetooth або іншого пристрою». Далі клікніть на опцію «Bluetooth», після чого почнеться сканування на доступні в радіусі дії адаптера ноутбука пристрою. натисніть на ім’я Bluetooth вашого смартфона для початку підключення.

Ваш смартфон отримає запит від ноутбука: у вікні вибору пристроїв вам видадуть спеціальний цифровий пароль, який буде необхідно ввести на смартфоні, щоб створити пару двох пристроїв (також ви можете задати його самі, наприклад, 0000). Як тільки ви введете його на екрані смартфона, він зв’яжеться з ноутбуком, після чого у вас з’явиться можливість передавати між ними різні файли. Ви побачите повідомлення на ноутбуці про те, що пристрій «НАЗВА» готове до роботи.

Схожим способом з ноутбуком по Bluetooth ви можете підключити величезну кількість пристроїв, в яких застосовані бездротові технології, про що ми, власне, говорили вже не раз вище. Все дуже просто і зручно. Не забувайте, що у Bluetooth вкрай обмежений радіус захоплення, так що не відносите далеко пристрій від ноутбука або навпаки, так як сигнал перерветься.

Ссылка на основную публикацию