Як безкоштовно перейти на Windows 10

Це фантастика – скаже більшість користувачів. Фінансова ненажерливість Microsoft відома кожному. Не менш добре відомо, з якою педантичністю MS ставиться до своїх копірайт. Правда, до недавніх пір вітчизняний споживач прекрасно обходив всі ці обмеження. Кількість встановлених на наших комп’ютерах піратських копій Віндовс не піддається ні обліку, ні контролю. І якщо на виробництві та в офісі за ліцензію доводиться платити, то вдома кожен норовить «проїхати зайцем». І все ж це не фантастика – безкоштовно перейти на ОС Windows 10 можливо. Хоча з деяких пір це стало зробити набагато складніше, ніж ще зовсім недавно. Справа в тому, що випробувальний термін Windows 10 закінчився. Але про це піде розмова нижче.

Ініціатива, завдяки якій власники 7-ий і 8-ої версій даної операційної системи змогли безкоштовно перейти на новий продукт, здивувала чимало користувачів. Пояснюється цей атракціон небаченої щедрості просто.

  • По-перше, восьму версію системи спіткала невдача, в народі іменується «epic fail», – простіше кажучи, билинний відмова споживача купувати дану версію.
  • По-друге, Windows 10 являє собою настільки концептуально відмінну систему, що цей вимагає надання споживачеві якогось адаптаційного періоду. Було б дивно робити це за гроші.

А тепер про все по порядку.

тестовий період

Аж до 29 липня 2016 року обзавестися новенькою копією Windows 10 не становило жодної праці. Досить було, щоб конфігурація вашого комп’ютера відповідала заявленим Microsoft вимогам, а на його борту красувався 7-а або 8-ма версії продукту з встановленими оновленнями. Власник такої системи виявляв в треї особливий значок «Get Windows 10», клацнувши по якому запускав інсталяцію нової ОС на свій комп’ютер.

Особливістю даної інсталяції було те, що її можна було елементарно відкотити до вихідного стану в тому випадку, якщо нова операційка виявилася не в масть. Якщо ж користувача все влаштовувало, то він ставав власником безкоштовної ліцензійної копії Windows 10.

Як вже було сказано – халява тривала недовго.

29 липня 2016 Microsoft оголосила про припинення подібної практики і зажадала від усіх бажаючих перейти на Windows 10 оплати за свою працю.

Вартість Windows 10 Home Edition ~ 7900 гривень. Оскільки MS виготовила цілий зоопарк різноманітних версій свого продукту (від використовуваних в навчальному процесі, до серверних), то і ціни на нього варіюються в найширших межах. Вітчизняного користувача такий стан справ не влаштувало і він почав пошук лазівок, що дозволяють безкоштовно перейти на Windows 10. І, зрозуміло, він їх знайшов.

Винда для користувачів лінз

Поганявши по сторінках сайту Microsoft, хитрий любитель халяви, раптово виявив дивну сторінку. Дивина її полягала навіть не в виявленні на ній сервісу для особливо пільгової категорії осіб, а в тому, що відсутня будь-яка технічна можливість перевірки приналежності користувача до даної категорії. Коротше кажучи, якщо:

  • Ви є особою з обмеженими фізичними можливостями.
  • Активно користуєтеся екранної лупою.
  • Або активно користуєтеся екранною клавіатурою (що в принципі не платника), – то ви отримуєте Windows 10 безкоштовно прямо з цієї дивовижної сторінки.

Сторінка являє собою стандартну форму з текстом-поясненням і величезною кнопкою «Оновити зараз» під цим текстом. Єдине, що потрібно зробити для поновлення до «десятки» – це швиденько натиснути на цю кнопку. Після цього запуститься процес інсталяції системи на ваш комп’ютер. Ніяких медичних довідок чи інших підтверджень вашої непрацездатності від вас не зажадають. Хлоп !, – і ви власник ліцензійної Windows 10. Сама Microsoft стверджує, що дана функція буде задіяна на постійній основі. Але краще оновитися скоріше – вірити обіцянкам компанії, щонайменше, наївно.

А воно вам треба?

А тепер поставимо собі більш прозаїчним питанням: а чи потрібні вам всі ці «махінації»? Що такого є в «десятці», без чого вам білий світ не милий? Якщо комп’ютер використовується як робочий інструмент для виконання рутинних, конторських операцій діловода: набір і редагування тексту, відвідування сторінок Інтернету, перегляд відео в звичайних форматах і так далі, – то можна цілком обійтися WinXP. Якщо комусь не подобається перебувати в системі, підтримка якої закінчена – може вибрати Win7, як найбільш ідеологічно близької до XP платформу. Перехід на Windows 10 – безкоштовний або платний – в даному випадку є необґрунтованим.

Зовсім інакше йдуть справи, якщо ви ігроман або користувач суперсучасних графічних пакетів. Бібліотека DirectX 12 і підтримка багатьох екранів – прерогатива виключно «десятки».

Ссылка на основную публикацию