Як чистити Windows, починаючи новий сеанс з нуля?

У статті наводиться опис дій як оптимізувати кожен новий сеанс Windows, змушуючи системні настройки чистити Windows автоматично, рятуючи від мотлоху попередньої завантаження. це не стати про те, як прискорити Windows або. Налаштування, тут наведені, стосуються, скоріше, безпечної роботи Windows.

Навіщо взагалі чистити Windows таким порядком?

Чим довше сеанс Windows до перезавантаження, тим більше даних і тимчасових файлів набивається в системний кеш. А значить, крім усього іншого, системі доводиться ще й витрачати час на регулювання обміну інформацією в цій її частині. Це додаткові витрачені ресурси, які ви бачите як збільшений час завантаження сторінок, більш довга робота пошуковика Windows, більш тривалий час завантаження наступного сеансу після перезавантаження.

Як спробувати змінити все це справа? Ні, в Windows спеціальної на те кнопки немає. Я пропоную ряд ручних налаштувань, до яких доведеться підготуватися заздалегідь. Прискорення по всіх фронтах не гарантує, але безпеку для деяких понад усе: Windows буде виглядати так, немов ви її запускаєте вперше.

Далі. У кожного способу є свої недоліки. У кожному з пунктів я опишу з чим ви можете зіткнутися, застосовуючи дії до використання. Не обов’язково і впроваджувати зміни скопом: пробуйте кожен окремо, не все може підійти кожному. Якщо пророблений вас не влаштувало, відкочується до попередніх налаштувань. І пам’ятайте: якщо ви збираєтеся застосувати описані настройки відразу, приготуйтеся, що на вчинення всіх цих операцій Windows знадобиться час (під час сну).

Як чистити Windows автоматично: прибираємо залишки попереднього сеансу

У Windows джерела повільної роботи вже традиційні. Однак ті поради, які працювали в попередніх версіях через покоління назад не працюють. Так що йдемо по пунктам, а ви вибирайте самі, з якими ви воюєте. Я ж маю їх саме в тому порядку, якому вони і впливають на швидкість роботи системи:

Є варіант змусити чистити Windows автоматом очищати в встановлених браузерах – вони як ніщо інше зберігають в собі секрети відвідуваних ресурсів. Однак постійно очищається історія і кукіси тільки загальмують перший запуск будь-якого “чистого” браузера, а це створює відчуття гальмує системи. Так що обійдетеся: чистите за потребою.

Pagefile.sys

Це той самий файл тимчасового сховища, який зберігає дані в той момент, коли системі не дістає обсягу оперативної пам’яті. Це та сама віртуальна пам’ять комп’ютера, навколо якої ламаються списи з часів його появи.

Pagefile.sys сам по собі річ корисна, однак факт є факт – Windows ніколи від нього не позбавляється і не чистить його вміст автоматично (хоча така опція в системних настройках існує). А там часом зберігається багато пікантного. Раз так, змусимо обнулятиметься pagefile всякий раз по завантаженню. Вирушаємо до реєстру в розділ:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management

підправимо параметр ClearPageFileAfterShutdown, змінивши значення на 0:

Перезавантажитеся і перевірте, чи влаштовують вас зміни в швидкості по завершенню сеансу.

МІНУСИ

Якщо вказаний файл вже розрісся до розмірів, близьких до максимального, час на закриття Windows піде трохи більше, ніж очікувалося. Однак, тому ми і відкладаємо очищення файлу на той момент, коли сеанс закінчено, і ми йдемо від комп’ютера. Але ні в якому разі ні видаляйте файл взагалі, чи не зменшуйте його розміри, і тим більше не здумайте переносити на інший диск: в момент Х, коли система “полізе за добавкою”, і не виявить її, час обробки даних може збільшитися, що ви негайно і відчуєте. Так що перед маніпуляціями з його очистка перевірте, що його розміри відповідають рекомендованим. Якщо місце на диску дозволяє, зробіть його більше. Вручну. Почніть з команди в рядку пошуку:

sysdm.cpl, 3

Список “Останні файли”

Windows зберігає історію про останні відкритих користувачем файлів з числа недавно встановлених програм. Наприклад, після щойно встановленої системи список таких програм сильно відволікає. А якщо його ще й розгорнути …

Реєстр зможе допомогти нам позбутися від цієї частини згадок. У редакторі знайдемо шлях:

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies

Там створимо новий розділ з ім’ям Explorer (У мене він уже був), а в ньому – DWORD 32-х бітний параметр з назвою ClearRecentDocsOnExit . Ось так:

Неважливо, яка розрядність у системи: 32 або 64, створюємо саме 32-х бітний параметр:

Завантажити з нього машину і перевірте, натиснувши WIN + E. Список недавно переглядаються файлів порожній:

Відкат вирішується видаленням створеного в реє
стрі параметра. Так що, якщо хтось із ваших колег або домочадців захоче поглянути на список недавно переглянутих документів, набравши:

він побачить тільки порожню папку.

Очистка тимчасових файлів

Багато місця ці вже не займають, проте в процесі роботи в тій же облікового запису, але в новому сеансі розкриваються багато подробиць недавно закритих. Можна налаштувати Windows так, щоб від виконаних в попередніх сеансах дії не залишилося і сліду. Плюсом ви захистите себе від постійно розростається (причому непомітно для очей) папки. Один момент, про який я згадаю: очищення Windows відбудеться не в кінці поточного, а на початку наступного. Так що вилазить і МІНУС способи: час завантаження може збільшитися, якщо остання сесія була дуже “результативною”. Але гаразд, ось і сам спосіб. Сенс його в тому, що створюється батник, що містить скрипт на команду очищення і кладеться в автозавантаження. дивіться:

  • два рядки скрипта

rd% temp% / s / q
md% temp%

  • відкриваємо Блокнот і зберігаємо його як:

% Appdata% \ microsoft \ windows \ start menu \ programs \ startup \ Автоочістка.bat

Папка у власників Windows 10 (і, по-моєму, власників Windows 7 також) має однаковий шлях. Якщо ви збережете документ таким способом, система не буде запитувати у вас права на доступ до папки, а також не буде потрібно розкривати захищені і приховані файли і папки:

Відразу після появи Робочого столу на пару миттєвостей з’явиться консоль, в якій буде показаний процес і результат видалення. це єдиний МІНУС  способу (тобто варіант). Якщо не подобається, ви знаєте де створений вами файл шукати.

У мене все. Успіхів нам всім.

Ссылка на основную публикацию