Як дізнатися IP-адресу камери відеоспостереження, докладна інструкція

IP-камера відноситься до типу мережевих пристроїв. Тому для передачі інформації вимагає підключення по локальній мережі LAN / WAN або через Інтернет. Для того, щоб передати дані правильному влаштуванню, їй присвоюється айпі-адресу. Тільки знаючи його, можна переглядати і записувати контент.

Визначаємо IP камери

Щоб підключити IP-камеру, необхідно знати її адреса і дані для аутентифікації (логін, пароль). Для цього можна скористатися інструкцією, яка поставляється разом з пристроєм або завантажити документацію на офіційному сайті виробника, подивитися IP на коробці або задній кришці. Список даних аутентифікації за замовчуванням для доступу до популярних моделей можна без зусиль знайти в інтернеті.

Дані аутентифікації популярних моделей

Основна проблема під час використання даного способу полягає в тому, що адреса камери, вказаний в інструкції, може бути не зовсім точним.

Найчастіше тут прийнято вказувати IP стандартний для конкретної фірми (тобто групи камер) в той час, як конкретної моделі може належати зовсім інший.

У такому випадку доводиться викачувати сканерпрограма для пошуку IP-адрес.

Визначаємо за допомогою спеціальних програм

Як правило, в комплекті з IP-камерою поставляється спеціальна програма, встановивши яку можна швидко дізнатися айпі-адреси всіх підключених до комп’ютера пристроїв. Якщо диска не було, то знайти сканер можна на офіційному сайті виробника.

клієнтське ПЗ

Таку програму простіше використовувати для відеоспостереження: тут є зручне меню для перегляду і запису матеріалу, зміни інших параметрів, скидання конфігурацій до заводських налаштувань. Нижче призведе приклад інтерфейсу клієнтського ПЗ iVMS-4200.

Приклад інтерфейсу клієнтського ПЗ iVMS

Щоб дізнатися IP-адресу, треба перейти на вкладку «Device Management».

Визначення IP через клієнтське ПЗ

Якщо для камери відсутній офіційний софт (зазвичай це буває з китайськими пристроями), то найкраще скористатися універсальною програмою для визначення IP-адреси. Angy IP Scanner – найпопулярніше програмне забезпечення, яке дозволяє дізнатися адреси всіх пристроїв в локальній мережі. Воно коректно працює на всіх популярних операційних системах (Windows, Linux, MACOS X).

Angry IP Scanner

Відразу ж після запуску (не вимагає установки) програма запропонує ознайомитися з короткою інструкцією, де докладно пояснюються її принципи роботи.

Як тільки ви потрапите на головний екран програми, введіть наступний діапазон IP-адрес для пошуку: 192.168.0.0-192.168.255.255. Для пошуку публічних камер відеоспостереження у відкритому доступі необхідно змінити діапазон на 10.194.0.1-10.232.255.254

завершення сканування

Як тільки сканер завершить роботу, то доступні вам IP-адреси будуть відзначені синім кружком, а недоступні – червоним. Програма зручно підходить для того, щоб визначити список пристроїв, які незаконно підключилися до вашої бездротової мережі.

Визначаємо за допомогою командного рядка

Не обов’язково завантажувати спеціальний сканер. Стандартні засоби Windows дозволяють дізнатися IP-адреси всіх підключених до комп’ютера мережевих пристроїв. Щоб дізнатися IP-адресу вашої камери, необхідно:

 1. Приєднати один кінець LAN-кабелю до камери, а інший до комп’ютера;
 2. Підключити блок живлення камери;
 3. Перейти в меню «Пуск»-«всі програми»-«стандартні»-«Командний рядок»;
 4. Ввести без лапок команду типу «arp -a»І натиснути«Enter», Інша команда, яка дозволить визначити IP-адреси всіх підключених до комп’ютера пристроїв -«ipconfig»;
 5. Після цього командний рядок видасть список всіх IP-адрес, які підключені до вашої мережевої карти.

Командний рядок

Якщо ви сумніваєтеся, який з них належить камері, спершу проведіть цю операцію, не підключаючи пристрій до комп’ютера, а потім порівняйте отримані результати. Тільки що з’явився адресу і буде належати камері.

змінюємо настройки

Як тільки вам стане відомий айпі-адресу камери і дані аутентифікації, ви зможете потрапити в веб-інтерфейс і змінити налаштування пристрою. Для того, щоб це зробити, необхідно змінити настройки діапазону мережі на вашому комп’ютері:

 1. Підключіть камеру до комп’ютера і перейдіть в «Центр управління мережами і загальним доступом»;

  Центр управління мережами

 2. У списку активних мереж повинна з’явитися нова, Невизначена мережа;
 3. Натисніть на неї правою кнопкою миші і перейдіть у вкладку «властивості»-«мережі»;

  вкладка стан

 4. Далі в списку необхідно знайти рядок «Протокол Інтернету версії 4»;

  вкладка властивості

 5. За замовчуванням у вас має бути зазначено «Отримувати IP-адресу автоматично», Змініть цей параметр на«Використовувати наступний IP-адреса», А потім введіть IP камери, який ви вже дізналися;

  параметри протоколу

 6. Дані маски підмережі – універсальні, це 255.255.255.0.

Після того, як зміна параметрів діапазону підмережі, зможете потрапити в веб-інтерфейс камери.

Веб-інтерфейс

Щоб потрапити в веб-інтерфейс камери, запустіть браузер і введіть в адресному рядку IP камери. Якщо все зробили правильно, то з’явиться запрошення з вимогою ввести логін і пароль.

Вхід в веб-інтерфейс

Дані аутентифікації (як і IP) можна знайти в інструкції або інтернеті. Якщо ім’я користувача та пароль з якихось причин не підходять, перевірте правильність введених даних, а потім зробіть скидання налаштувань до заводських за допомогою кнопки «RESET»На камері.

Як тільки ви потрапите в веб-інтерфейс, то вже зможете використовувати пристрій за її прямим призначенням.

Веб-інтерфейс

Для цього перейдіть у вкладку «Перегляд». Якщо зображення немає, то необхідно скачати спеціальний плагін для браузера (Оглядач автоматично запропонує його завантажити і встановити, погодьтеся). Після цього вам стане доступна функція відеоспостереження в режимі онлайн.

Меню перегляду

Наступне, що необхідно зробити після підключення до мережі – змінити логін і пароль за замовчуванням. Необов’язково придумувати щось складне. Досить встановити щось, відмінне від стандартних комбінацій (password, qwerty, 12345, повторювані цифри та інше).

Зміна налаштувань безпеки

Завдяки цьому ви зможете убезпечити себе від несанкціонованого доступу зловмисників.

загальні рекомендації

Якщо ви збираєтеся підключати до комп’ютера відразу кілька IP-камер (наприклад, для відеоспостереження), то не варто робити це одночасно. Особливо це стосується пристроїв від одного виробника.

Як ви вже зрозуміли, за замовчуванням всі камери мають стандартний IP-адреса, тому якщо одночасно підключити кілька однакових, то вони будуть конфліктувати між собою.

Для того, щоб це не відбулося, підключіть до мережі одну камеру, змініть у неї IP-адреса, а потім приєднуйте інші. Пам’ятайте, що останні цифри (дані підмережі) не повинні відрізнятися.

Змінити IP-адреса камери за умовчанням можна через веб-інтерфейс.

Ссылка на основную публикацию