Як дізнатися IP адресу комп’ютера

IP адреса – це таке значення, яке вказує номер комп’ютера, унікальна комбінація, яка не має аналогів.

Порівняти айпі можна з місцем проживання. Єдиний у своєму роді набір символів (цифр), що несе якусь інформацію. Найпростіше, що можна дізнатися, маючи адресу айпі – місце розташування пристрою. Складніша, але можлива завдання – знайти за наявним IP іншу людину.

Простіше кажучи, айпі – це чотири числа (від нуля до 255), які розділяються крапками. Просте зазначення полегшує використання.
Малюнок 1. Перегляд ip адреси комп’ютера за допомогою сервісу 2ip

Айпі комп’ютера і навіщо його знати

При правильній обробці можливо отримати електронну пошту, номер телефону, контактні дані. Знаючи свій айпі, можна убезпечитися від шахраїв, контролювати трафік і дії.

В руках зловмисників адреса робить сильний вплив. Шантажувати людей видаленням акаунтів, блокуванням мережі – легко для хакерів.

Примітка: Чи не рекомендуємо поширювати номер IP, якщо Ви знаєте його.

Користувачам, які вперше чують про це, написані наступні пункти.

Як дізнатися IP адресу комп’ютера Windows

Існує безліч способів. Одні вимагають знання ОС, інші – інтернету. Використовуючи мережеві сервіси можна виконати прості маніпуляції:

 • Переглядати айпі;
 • Приховувати його;
 • Поверхнево змінювати.

Потрібно лише вільний час. Такий варіант працює на всіх операційних системах, але щоб дізнатися айпі адресу в командному рядку на Windows 10, можна скористатися базовою мовою програмування Віндовс. Ви так само можете завантажити необхідні програми для Windows на нашому сайті. Для цього:

 1. Відкриваємо командний рядок;
 2. Прописуємо: ipconfig
 3. Отримуємо результат (Малюнок 2).

Діє це і на «сімці»

Примітка: на просторах інтернету також можна знайти старі варіанти з bat. файлами, але зараз такі способи не працюють.

 
Малюнок 2. Перегляд мережевих властивостей в командному рядку

Через властивості підключення до мережі

Якщо немає бажання писати команди в рядку, діємо так:

Переходимо в налаштування мережі. Шукаємо пункт із позначкою кабелю «Підключення по локальній мережі». Тиснемо «Властивості». Переходимо до «Протокол інтернету 4». Ставимо галочку біля «Автоматично отримувати IP» (Малюнок 3).

У формах (рядках) з’являться цифри. Це і є айпі. Можете поставити свій власний (буде видно тільки для користувача) і зробити для нього маску в будь-якому вигляді.


Малюнок 3. Автоматичне отримання IP адреси у властивостях соціальної мережі

Дивимося зовнішній IP в Яндексі

Для самих ледачих розробники Яндекса додали можливість побачити свій IP прямо в пошуковику. Все що потрібно – перейти на головну сторінку Яндекса, надрукувати «мій айпі» і натиснути Enter. Над усіма результатами і посиланнями знаходиться невелика форма, як на скріншоті – Малюнок 4.

Перейшовши за посиланням, бачимо більш детальну інформацію:

 1. Версія системи;
 2. Регіон і країна;
 3. Швидкість трафіку;
 4. браузер;
 5. Файли Cookie.

Зручно і швидко.


Малюнок 4. Перегляд свого ip адреси за допомогою Яндекса

За допомогою сторонніх сервісів

Як було сказано вище, є маса сайтів з можливістю дізнатися айпі адресу комп’ютера. Найпопулярніший з них – 2IP.

На головній сторінці прямо перед вами виведені великі цифри. Найпростіші маніпуляції – маски, перегляд провайдера, створення «пасток-посилань» для пізнавання чужих адрес і багато іншого.

Як дізнатися внутрішній і зовнішній айпі адреси

Наявність зовнішнього IP означає, що до вашого пристрою можна підключити інші, а номер – не унікальний. Внутрішній дається всім членам локальної мережі – дізнаємося в командному рядку: route print.

Також, можна зайти в «центр управління загальним доступом …». “Мережа”. «Властивості». «Зміна параметрів …». «Підключення по лок. мережі ». «Відомості». Значення навпроти IPv4 – наш бажаний результат.

Зовнішній дізнатися можна в Яндексі або на 2IP (описано зверху) (Малюнок 5).


Малюнок 5. Перегляд зовнішнього і внутрішнього айпі адреси за допомогою сервісу 2ip

Визначити IP в мережі провайдера або локальної

У мережі провайдера також є дані про айпі. Їх видно в настройках роутера (в таблиці маршрутизації). Ще можемо прописати ipconfig в СMD і біля «айпів4» він здасться (тип – локальний або провайдера, залежить від підключення).

Як дізнатися IP комп’ютерів з Mac OS X або Ubuntu Linux

Цю можливість надають ті ж послуги з інтернету. В Apple переходимо в системні настройки – мережа – розширені. Натискаємо на пункт після Wi-fi і маємо простий і адреса маски.

Говорячи про Лінукс, використовуємо ту ж команду айпі для консолі. Або ж, качаємо утиліту Losst і користуємося! Знайти необхідні програми Ви можете в спеціальному розділі додатків для MacOS на нашому сайті. Сервіси на сайтах теж підтримуються на Ubunutu.

Ссылка на основную публикацию