Як дізнатися IP-адресу комп’ютера

Кожен пристрій, підключений до Інтернету, має власний IP-адреса. Більш того, IP-адреси діляться на публічні і приватні. Приватний IP-адреси можуть побачити тільки пристрої в рамках однієї локальної мережі, а публічний IP-адреса видно іншим в Інтернеті. IP-адреса використовується для спілкування вашого комп’ютера, смартфона, планшета або будь-якого іншого підключеного до Інтернету девайса з іншими пристроями, серверами і так далі. Простіше кажучи, для виходу в Інтернет.

Всі ваші пристрої в рамках однієї мережі мають власні унікальні IP-адреси. ці адреси приватні. Роутер або модем, до якого підключені ваші гаджети, має публічний IP-адреса. Роутер в даному випадку виступає таким собі посередником, який направляє трафік на локальні IP-адреси, які подають запит на інформацію. У кожного пристрою унікальний приватний IP-адреса, але всі вони мають однаковий публічний адресу (адреса роутера), так як отримують дані через один роутер в рамках однієї мережі. Якщо ваш комп’ютер підключений до Інтернету безпосередньо (без роутера), тоді його IP-адреса є публічним. Це ж стосується і мобільних пристроїв зі стільниковим підключенням.

Як дізнатися IP-адресу свого комп’ютера

Іноді виникають випадки, коли треба дізнатися IP-адресу комп’ютера. Наприклад, ви влаштовуєте LAN-вечірку, налаштовуєте медасервер або віддалений доступ до комп’ютера. Багато різних сценаріїв. Якщо ви потрапили на цю статтю з пошукової системи, значить ви вже напевно знаєте, для чого вам IP-адресу. Відразу ж відзначимо, що в цій статті ми не будемо розповідати, як обчислити користувача по IP. Замість цього ви знайдете інформацію про те, як дізнатися публічний і приватний IP-адреса комп’ютера.

Як дізнатися локальний IP-адреса комп’ютера

Це дуже просте завдання, яка відносить цю статтю в категорію посібників для новачків.

 1. натисніть Win + R і введіть cmd. Ця команда відкриє Командний рядок. Права адміністратора при цьому не потрібні.
 2. Введіть команду ipconfig і натисніть Enter. З’явиться зведення про всіх адаптерах для Інтернет-з’єднання.
 3. Знайдіть рядок IPv4 Address. Врахуйте, що, якщо у вас кілька адаптерів (включаючи адаптери для віртуальних машин, VPN і так далі), вам треба буде знайти IPv4 Address саме для адаптера, який використовується для підключення до Інтернету. Наприклад, Ethernet або Wi-Fi.
 4. Це і є ваш IP-адресу.

Метод з використанням Командного рядка працює на всіх актуальних версіях Windows, включаючи Windows 7, Windows 8.1 і Windows 10. На Windows 10 є ще один ексклюзивний для цієї операційної системи спосіб дізнатися IP-адресу.

 1. натисніть Win + I і перейдіть в розділ Мережа та Інтернет – Стан. клацніть Змінити властивості підключення.
 2. Опустіться трохи нижче і в розділі властивості буде вказано ваш IPv4-адреса.

Ще один спосіб дізнатися IP-адресу. Він, як і метод з Командного рядком, працює на всіх ОС від Windows 7 до Windows 10.

 1. Відкрийте Панель управління (На Windows 10 треба натиснути Win + R і ввести команду control). Перейдіть в розділ Центр управління мережами і загальним доступом.
 2. Натисніть на Ви зараз приєднані під рядком Тип доступу. Отруюються вікно стану.
 3. В розділі підключення Натисніть на кнопку відомості. З’явиться ще одне вікно Відомості про мережевому підключенні.
 4. Знайдіть в ньому рядок Адреса IPv4.

Як дізнатися зовнішній IP-адреса

Як вже було сказано вище, публічний IP-адреса у всіх ваших пристроїв буде однаковий, якщо ви підключені до одного роутеру. Для перевірки публічного IP-адреси вам знадобиться тільки браузер і пошукова система Google.

 1. Відкрийте браузер і введіть в пошук IP Address. Прямо в пошуковій видачі Google відобразить ваш публічний IP-адресу.
 2. Якщо цей метод не спрацював, просто перейдіть на сайт ip4.me. Відразу ж на першому екрані з’явиться ваш публічний IP-адресу.
 3. Також знайти публічний IP-адресу часто можна знайти в налаштуваннях вашого роутера, але оскільки у всіх виробників системи управління роутером різні, ми не будемо тут намагатися описати цю процедуру, так як набагато простіше знайти потрібний вам адресу прямо в браузері. Якщо ви хочете перевірити публічний IP-адресу роутера через його налаштування, прочитайте цей посібник користувача.

До вашого відома: На відміну від фізичної адреси вашого будинку або квартири, IP-адреси іноді змінюються. Чи не змінюються вони тільки в тому випадку, якщо ви користуєтеся послугою фіксованого IP-адреси. Деякі оператори продають цю послугу окремо, а деякі включають її до складу тарифного плану. Якщо ви не користуєтеся цим, тоді час від часу ваш публічний IP-адреса буде змінюватися, але в цьому нічого страшного немає і часто користувачі навіть не здогадуються про те, що їх адреса змінилася.

Як дізнатися IP-адресу чужого комп’ютера

Вельми каламутна тема. Ця частина для тих, хто пригрозив якомусь школяреві «обчислити по IP і знайти». Вбудованих в Windows методів виявлення IP-адреси чужого пристрою немає, а тому доведеться використовувати сторонній сервіс iplogger.ru.

 1. Перейдіть на сайт за посиланням і в поле Посилання / Картинка вставте посилання на будь-яку сторінку або зображення. Так як для виявлення IP-адреси треба буде клікнути на посилання або картинку, вам треба буде підібрати щось, що переконає одержувача перейти по посиланню.
 2. на вкладці Інформація про Логгер скопіюйте адресу Ваше посилання для збору IP-адрес. Надішліть це посилання своїй жертві і чекайте переходу.
 3. Потім відстежуйте відвідування на вкладці Статистика відвідувань. Там буде відображатися публічний IP-адреса і місце розташування, а також пристрій, з якого користувач відвідав вашу сторінку.

До вашомуу відома: Обдурити цю систему гранично легко простим використанням VPN-сервісу. Якщо одержувач посилання використовує анонимайзер, обчислити його адресу буде практично неможливо.

Ссылка на основную публикацию