Як дізнатися ip адресу свого або чужого комп’ютера в локальній мережі

Іноді користувачеві може знадобитися швидко дізнатися, який у його пристрої адресу IP в локальній мережі, в якій він підключений. Також може виявитися потрібним такий же адреса, але вже іншого комп’ютера, який працює в цій же мережі. Чи можна це зробити без використання якогось стороннього ПО? І які утиліти скачують і встановлюють для цих цілей?

Що таке IP-адреса і для чого він потрібен

IP-адреса (Internet Protocol Address) – це певний кінцевий адреса вузла в мережі на вашому комп’ютері або іншому пристрої. Його можна порівняти зі звичайним поштовою адресою якоїсь людини – у ній люди відправляють листи і посилки. Аналогією листів в інтернеті і мережі є мережеві пакети (наприклад, у вигляді сайтів і завантаження). Вони не можуть йти невідомо звідки і невідомо куди – потрібно напрямок, конкретну адресу дві кінцеві точки у вигляді відправника і одержувача.

IP-адреса являє собою адресу будь-якої точки в мережі: як в глобальній, так і в локальній

У кожного ПК є свою адресу IP в мережі. Тут варто відразу зазначити, що у ПК або будь-якого іншого девайса IP-адреса може існувати в рамках глобальної мережі (Інтернету) і локальної мережі. Якщо на ПК кілька підключень до інтернету, у девайса з’являється така ж кількість IP-адрес, так як вони прив’язуються ні до комп’ютера, а до конкретного з’єднанню на пристрої.

Мережевий пакет доставляються за певним IP-адресою

IP може видаватися адміністратором локальної мережі, провайдером або призначатися автоматично системою. Адреса включає в себе два номери: мережі, якій він належить, і вузла. Це комбінації з чотирьох чисел від 0 до 255, які розділяються крапками, наприклад, 10.255.255.255.

Види IP-адрес

За різними параметрами розрізняють такі види адрес IP:

 1. Статичний (фіксований, постійний). Це комбінація чисел, яка назавжди присвоюється користувачеві. Його може видати ваш провайдер за окрему плату. Він необхідний тим людям, яким потрібно постійно отримувати віддалений доступ до свого девайсу за допомогою клієнта FTP. Головний мінус такої адреси в тому, що ПК стає більш вразливим в мережі – зломщики можуть також отримати доступ до вашого ПК і всієї інформації на ньому.
 2. Динамічний. На початку кожного сеансу «серфінгу» в мережі юзер отримує новий IP. Система видає його автоматично з конкретного діапазон комбінацій.
 3. Білий (публічний, глобальний). Його використовують для «серфінгу» в інтернеті, тобто у зовнішній мережі.

  Білий IP потрібен для роботи в глобальній мережі – в інтернеті

 4. Сірий (внутрішній, приватний). Його отримують користувачі окремої локальної мережі. Сірий IP-адреса може бути як зі статистичними, так і динамічним. Те ж саме стосується і білого адреси.

  Сірі IP працюють тільки в рамках локальних мереж

Розглянемо сьогодні, як з’ясувати, який у вас є IP саме для локальної мережі – мережі, яка з’єднує між собою кілька пристроїв, що знаходяться недалеко один від одного (в одній будівлі, офісі, квартирі, інституті і т. Д.). Таке з’єднання потрібно, наприклад, для обміну тими чи іншими документами між ПК, отримання доступу до загальних каталогах і інших цілей.

Як дізнатися IP-адресу свого комп’ютера в локальній мережі

IP-адресу свого ПК потрібно знати, наприклад, для підключення до свого домашнього або робочого ПК для копіювання якихось документів. Роздобути свій IP-адресу простіше і швидше за все – досить виконати деякі дії в одному з двох системних вікнах «Віндовс».

За допомогою «Командного рядка»

Консоль «Командний рядок» являє собою редактор з чорним фоном, через який користувач може виконувати різні операції на своєму комп’ютері, в тому числі і здійснювати вивід на екран мережевих параметрів девайса:

 1. На «клаві» затискаємо кнопки R і «Віндовс», але тільки одночасно. Результат виконання даної команди – поява вікна «Виконати». У ньому вбиваємо три букви cmd – тиснемо на «Введення» або на «Ентер» на самій клавіатурі.

  Введіть команду cmd у вікні «Виконати»

 2. Викликати вказану стандартну утиліту можна також через панель «Пуск».

  Ви можете скористатися пошуком в «Пуск», щоб відкрити консоль

 3. На дисплеї буде викликаний редактор. Пишемо в його вікні формулу ipconfig самостійно або використовуємо вставку (через Ctrl + V). Для виконання тиснемо на «Ентер».

  Виконайте команду ipconfig в редакторі

 4. У редакторі відобразяться різні мережеві параметри. Нас цікавить блок з тим адаптером, який ми зараз використовуємо. В даному випадку це бездротової адаптер локальної мережі. У переліку буде відображена маска підмережі, шлюз і IP-адреса (IPv4). Якщо в даний момент девайс з’єднаний з локальною мережею, то IPv4 буде таким же, як головний адреса (основний шлюз).

  Уважно вивчіть блок з адаптером локальної бездротової мережі

 5. Для отримання детальної інформації при необхідності вбиваємо в консоль ще одну формулу ipconfig / all.

  Виконайте команду ipconfig / all

 6. У чорному редакторі відобразиться інформація по мережевої карти, а також фізичний точну адресу ПК (по-іншому, MAC-адресу).

  Команда ipconfig / all покаже на екрані більш детальну інформацію

За допомогою «Панелі управління»

Ці ж дані користувач може отримати через певний розділ «Панелі управління»:

 1. Викликаємо панель через сервіс «Виконати» (відкривається за допомогою «Віндовс» і R) і слова control, написаного в рядку «Відкрити».

  Вставте в рядок «Відкрити» команду control

 2. Переходимо в мережевий центр в переліку розділів панелі.

  На панелі запустіть «Центр управління мережами і загальним доступом»

 3. У лівій колонці тиснемо на другу посилання для зміни налаштувань мережевих адаптерів.

  Перейдіть по посиланню «Зміна параметрів адаптерів»

 4. У підсумку на екрані бачимо вікно «Мережні підключення».

  На дисплеї з’явилося вікно «Мережні підключення»

 5. Викликати це вікно можна також за допомогою секретної команди ncpa.cpl – просто копіюємо і вставляємо її в віконце «Виконати».

  Виконайте команду ncpa.cpl, щоб запустити «Мережеві підключення»

 6. Знаходимо плитку для локального підключення, тиснемо правою клавішею і клацаємо по другому рядку для показу стану мережі.

  Виберіть в меню пункт «Стан»

 7. Переходимо в розділ з відомостями – натискаємо відповідну кнопку під даними підключення. Шукаємо в наступному віконці пункт IPv4-адрес.

  Перейдіть у вікно з відомостями і подивіться на пункт «Адреса IPv4»

Відео: як дізнатися свій IP в мережі

Як дізнатися IP-адресу чужого або всіх підключених до локальної мережі комп’ютерів

Визначення IP-адреси інших пристроїв, які знаходяться в даний момент в локальній мережі, відніме більше часу і зусиль. Виконувати будемо все через ту ж «Командний рядок». Розглянемо також спосіб з використанням ПЗ від сторонніх розробників.

Через «Командний рядок»

На цей раз в редакторі будемо виконувати інші команди для виведення адреси:

 1. Для початку визначимося, адреса якого конкретного користувача мережі ми хочемо дізнатися. З цією метою запускаємо будь-яку сторінку «Провідника Віндовс». На лівій панелі з основними розділами знаходимо і відкриваємо посилання «Мережа».

  У «Провіднику» перейдіть в розділ «Мережа» зліва

 2. У правій зоні «Провідника» повинні з’явитися всі пристрої, підключені в поточний момент до внутрішньої мережі. Шукаємо потрібного користувача і запам’ятовуємо назва його ПК.

  Виберіть девайс, адреса якого ви хочете дізнатися

 3. Перелік девайсів в мережі може показати також «Командний рядок». Для цього запускаємо на дисплеї консоль через панель «Виконати» і команду cmd. Забиваємо в редактор формулу nbtstat -n і тиснемо на «Ентер». Шукаємо необхідний чужий комп’ютер.

  Щоб вивести на екран всіх користувачів локальної мережі, виконайте nbtstat -n в консолі

 4. Тепер в чорному редакторі набираємо формулу по типу ping [Назва ПК]. Наприклад, ім’я у комп’ютера apresn-pc, відповідно повністю команда буде виглядати як ping apresn-pc. Для виконання тиснемо як завжди на «Ентер».

  Запустіть виконання команди apresn-pc

 5. Ваш комп’ютер почне обмінюватися пакетами з користувачем, інформацію про який ви запросили. В результаті відобразиться кінцевий IP-адресу іншого користувача.

  Скопіюйте адресу чужого ПК

Можливо, вам необхідно визначити адреси IP всіх комп’ютерів з локальної мережі. У цьому вам також допоможе консоль:

 1. Запускаємо інтерфейс рядка через «Виконати» або «Пуск», а потім пишемо коротку формулу arp -a.

  Запустіть виконання формули arp -a в консолі

 2. Даємо старт виконанню через клавішу «Ентер».
 3. Внутрішній сканер «операційки» перевірить мережу і при наявності будь-яких пристроїв покаже їх на дисплеї: ви побачите адреси IP в першій колонці і фізичні адреси у другій.

  В консолі з’явиться перелік всіх адрес в локальній мережі

За допомогою сканування мережі сторонніми утилітами

Не завжди стандартні засоби «Віндовс» допомагають в пошуку IP-адрес девайсів, які знаходяться в вашої внутрішньої мережі. Для таких випадків сторонніми розробниками були створені спеціальні утиліти-сканери. Одне з таких додатків – програма Advanced IP Scanner від компанії Famatech. Утиліта безкоштовна і має дві версії: та, що встановлюється, і портативна (тобто яка працює без попередньої інсталяції).

Advanced IP Scanner показує не тільки IP-адреси, а й назви пристроїв

Крім пошуку девайсів в мережі, в можливості цієї програми входить надання доступу до загальних каталогах і FTP-серверів, віддалене управління пристроями через Radmin і RDP і навіть дистанційне відключення ПК.

Де її завантажити і як їй користуватися, розповімо в інструкції:

 1. Відкриваємо офіційний сайт сканера в будь-якому браузері – на сторінці тиснемо на зелену кнопку «Завантажити безкоштовно».

  Скачайте безкоштовний варіант Advanced IP Scanner

 2. Запускаємо завантажений виконуваний файл через вікно зі списком закачувань.

  Відкрийте файл через завантаження

 3. У першому меню вибираємо мову і натискаємо по ОК.

  Виберіть мову установки

 4. У наступному віконці вибираємо повну інсталяцію утиліти або швидкий простий запуск без установки. При необхідності можете відзначити додаткові налаштування внизу, щоб в майбутньому ви змогли змінити розширені параметри програми. Ми виберемо тільки запуск. Тиснемо на «Далі».

  Виберіть між установкою і запуском

 5. Приймаємо умови угоди і натискаємо по «Запустити».

  Прийміть умови використання програми і запустіть її

 6. Чекаємо, коли завершиться розпакування файлів.

  Зачекайте, поки закінчиться процес розпакування

 7. В інтерфейсі утиліти натискаємо спочатку по іконці IP на верхній панелі, а потім по першій великій клавіші «Сканувати».

  Натисніть на «Сканувати», щоб почати пошук девайсів

 8. Очікуємо завершення процедури пошуку девайсів у внутрішній мережі.

  Зачекайте, поки завершиться процес пошуку пристроїв

 9. В результаті бачимо перелік пристроїв – в нього буде входити і ваш девайс. Тут буде показаний не тільки адресу IP, але і його статус (активований або відключений), назва виробника девайса і MAC-адресу.

  Подивіться на IP потрібного вам девайса

 10. Якщо пристрій активовано, в статусі буде стояти монітор з яскравим блакитним екраном, а якщо воно буде відключено, дисплей буде сірим.

  Відключене пристрій буде з іконкою згаслого екрану ПК

У Advanced IP Scanner є багато аналогів: Angry IP Scanner, SolarWinds, Free IP Scanner, Spiceworks IP Scanner, Nmap та інші.

Відео: як використовувати утиліту Advanced IP Scanner

Дізнатися свою адресу у внутрішній мережі можна легко за допомогою стандартних засобів «Віндовс» – через «Центр управління мережами і загальним доступом» і чорний редактор «Командний рядок». Остання утиліта підійде також для визначення комбінацій чисел, які діють для інших комп’ютерів в цій же внутрішньої мережі. Якщо у вас не виходить отримати інформацію за допомогою вбудованих інструментів, використовуйте сторонні утиліти, наприклад, Advanced IP Scanner, Nmap, SolarWinds або будь-який інший сканер.

Ссылка на основную публикацию