Як дізнатися хто підключений до мого wifi – швидкі способи

Всі ми свого роду «халявщики», тому що часто користуємося доступними wifi мережами в громадських місцях. Але бувають ситуації прямо протилежні: коли хтось інший користується вашим підключенням, і ось тут виникає цілий ряд проблем (падає швидкість, зависають сторінки, витрачається трафік, на деякі сайти неможливо зайти). Припустимо, у вас безлімітний Інтернет, і вам його не шкода, але «сторонній» користувач може отримати доступ до ваших особистих даних або конфіденційної інформації, а це вже не приємно. Тому давайте розбиратися з подібною ситуацією.

Як дізнатися які користувачі підключені до вайфай

Найпоширеніший і надійний метод – за допомогою налаштувань маршрутизатора.

  1. В адресному рядку браузера вводите IP-адреса роутера (за замовчуванням 192.168.0.1 і 192.168.1.1), потім логін і пароль (за замовчуванням admin/ admin). Якщо дані не підходять – шукаємо коробку від нашого роутера, на етикетці все написано).
  2. В панелі управління роутера бачимо все підключені до нього пристрої. Потрібна докладніша інформація про підключених адресах – дивіться там же у вкладці “DHCP” – “DHCP Client List”.

Програми моніторингу підключених до WI-FI пристроїв

Є ще один метод боротьби з так званими несанкціонованими підключеннями – установка спеціальних додатків, які створені для їх виявлення. Познайомимося з тими з них, які працюють на базі Windows:

  • WiFi guard – найзручніше і популярний додаток для тих, хто не любить ділити своє з’єднання з іншими користувачами. Має ряд потрібних функцій, серед яких можливість програмування перевірки з’єднання.
  • Who Is On My Wifi – не менше корисна програма, яка за лічені секунди виявляє «халявщиків» і блокує їм доступ, є також функція автоматичного сканування.
  • Xirrus Wi-Fi Inspector – функціональна програма, мета якої: виявлення підключених бездротових мереж, а також демонстрація всієї необхідної по ним інформації (потужність сигналу, тип мережі, канал передачі і інше).

Програми для Android і iOS

  • WiFi analyzer – зручна утиліта з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і функціями вайфай сканування – аналізує підключені до вас мережі і видає повну про них інформацію. Додаток абсолютно безкоштовно і не займає багато місця.
  • Wifi Inspector – проста, але при цьому популярна утиліта, яка демонструє вам все підключені до мережі пристрою (ваші і не ваші) із зазначенням IP адреси, імені виробника, MacAddress, назви пристрою і т.д.
  • NETGEAR Genie -свого роду аналог програми WiFi Guard, видає повну інформацію про підключених користувачів за допомогою карти стану мережі.
  • Fing – Network Tools – англомовне багатофункціональний додаток, яке сканує ваші підключення і виводить дані на карту, проводить аналіз послуг провайдера, оцінює безпеку мережі, усуває неполадки і багато ін.

Впевнені, один з перерахованих методів вам допоможе, і ви швидко визначите порушників. А коли «ліві» підключення будуть знайдені, вам залишиться зробити так, щоб їх не було – тобто заблокувати. Це можна зробити за MAC – адресою (за допомогою включення фільтра «Відхилити»), а можна просто змінивши пароль wifi.

Ссылка на основную публикацию