Як дізнатися, хто підключений до мого WiFi, відключити сторонніх і обмежити можливість підключення до роутера чужих пристроїв в майбутньому

Підключення до мережі Wi-Fi небажаних пристроїв може призвести до появи проблем: швидкість інтернет-з’єднання впаде, а рівень безпеки знизиться. Перша актуальна через те, що пропускна здатність роутера обмежена і ділиться між усіма активними користувачами, друга – людина, що має доступ до мережі, може отримати інформацію про інші пристрої і використовувати її в своїх цілях.

Ознаки наявності небажаних пристроїв

Чи не вдаючись до жодних програм, ви можете розпізнати, що до вашої Wi-Fi-мережі підключено хтось зайвий, звернувши увагу на наступні чинники:

 • швидкість інтернету. Якщо раніше швидкість була помітно вище, а з якогось моменту знизилася, можна припустити, що хтось використовує вашу мережу, постійно завантажуючи об’ємні файли,
 • пропадає мережа. Дешеві роутери мають невисоку пропускну здатність і не справляються з великим обсягом маршрутизованих (розподіляються між підключеними пристроями) даних. Якщо роутер не справляється, підключення до інтернету обривається. Надмірне навантаження найчастіше створюється через велику кількість пристроїв в мережі,
 • почастішав злом акаунтів. Маючи певний рівень доступу і навички, зловмисник може дізнатися паролі від ваших облікових записів.

  Якщо швидкість доступу в інтернет у вашій мережі помітно впала, можливо, до неї отримали доступ сторонні люди

Всі вищеописані фактори можуть свідчити як про наявність небажаних пристроїв в мережі, так і про інші проблеми. Наприклад, швидкість може падати через проблеми на стороні оператора, мережа – пропадати через погану погоду, а пароль ви могли засвітити на якомусь неякісному сайті. Але виключати небажані підключення не варто.

Дізнаємося, хто підключений до мережі

Є два способи, що дозволяють дізнатися, скільки пристроїв підключено до мережі і що це за пристрої. Можна скористатися стандартною панеллю управління, яка є у кожного роутера, або вдатися до допомоги сторонньої програми.

За допомогою панелі керування

Всі виробники роутерів встановлюють на свої пристрої прошивку, що дозволяє управляти параметрами роботи роутера. Отримати доступ до неї можна через браузер. Але вам знадобляться три значення: адреса, логін і пароль. Знайти цю інформацію можна в інтернеті, наприклад, на сайті виробника, або в документації, що поставляється з роутером.

Кожна фірма вибирає свої дані за замовчуванням. Але в більшості випадків компанії дотримуються наступних стандартів: адреса – 192.168.0.1 або 192.168.1.1, логін – admin, пароль – admin або 00000000. Щоб переглянути список поточних користувачів зробіть наступне:

 1. Відкрийте будь-який браузер на пристрої, підключеному до роутера по Wi-Fi-мережі або LAN-кабелю. Пропишіть в рядку для посилань адреса і перейдіть по ньому. З’явиться панель авторизації, введіть в потрібні поля логін і пароль.
 2. Розкрийте блок «Бездротовий режим», а в ньому підрозділ «Статистика бездротового режиму». Зовнішній вигляд панелі управління і назви розділів можуть трохи відрізнятися, оскільки кожен виробник встановлює свою версію. Для прикладу взята прошивка роутера TP-Link.

  Вводимо логін і пароль в панелі авторизації

 3. На вкладці ви побачите список пристроїв, підключених в даних момент до мережі. Порахувавши їх, можна дізнатися, скільки пристроїв обслуговує ваш роутер. За MAC-адресу можна зрозуміти, ваше це пристрій чи ні (доведеться подивитися MAC-адреси всіх ваших пристроїв). В останніх двох стовпчиках, «Пакетів отримано» і «Пакетів відправлено», показано, скільки даних скачало і відправило пристрій за поточний сеанс (з моменту останньої перезавантаження роутера).

  Заходимо у вкладку «Статистика бездротового режиму»

За допомогою сторонньої програми

За допомогою спеціальних програм можна отримати трохи більше інформації, ніж є в панелі управління роутером. Але вам буде потрібно комп’ютер, підключений до роутера по LAN-кабелю:

 1. Перейдіть на офіційний сайт розробника програми Wireless network watcher. Завантажте безкоштовну версію програми. Встановлювати її не доведеться, вона запускається з файлу.

  Викачуємо безкоштовну версію Wireless network watcher на сайті розробника

 2. Якщо інформація не з`явилася відразу, клікніть по зеленій стрілочці. Ви побачите список, в ньому буде роутер і всі підключені до нього пристрої.

  Програма Wireless network watcher покаже список пристроїв і інформацію про них

Крім MAC-адреси ви зможете дізнатися ім’я пристрою, дату першого його виявлення, який він використовує Wi-Fi адаптер, а також його стан на даний момент – активний чи ні (якщо пристрій було виявлено під час першого сканування, а потім відключилася, воно не пропаде зі списку, але набуде статусу неактивного).

Список можна скопіювати в буфер обміну або експортувати в HTML, XML або CSV-файл.

Відео: огляд програми Wireless network watcher

Відключаємо небажані пристрої

Відключити небажані пристрою від мережі можна також двома способами. Перший – скинути пароль, тим самим відключивши всіх користувачів, другий – заблокувати певний пристрій по MAC-адресу.

Скидання пароля

При першому підключенні до мережі, яка закрита паролем, пристрій обов’язково попросить користувача ввести пароль. Якщо він введе правильне значення, з’єднання встановиться, а пароль збережеться в пам’яті пристрою, тому при наступній спробі підключитися до цієї мережі вводити код вручну не доведеться.

Якщо ви скинете встановлений пароль, змінивши його на новий, то пристрої, що зберігають в пам’яті старий пароль, не зможуть підключитися до Wi-Fi-мережі. Вони попросять користувача ввести новий пароль, а якщо він його не знає, то і ввести не зможе. Скидання пароля – хороший метод в тому випадку, якщо ви впевнені, що новий пароль ніхто не зможе ні дізнатися, ні вгадати.

Скинути пароль можна через кнопку Reset, розташовану на роутері. Але, використавши її, ви скинете не тільки пароль, але і всі налаштування роутера. При цьому не буде встановлений новий пароль, тобто мережа стане відкритою. Тому варто скористатися панеллю керування роутером. Як в неї увійти, описано в пункті «За допомогою панелі керування».

Авторизувавшись на сторінці управління, зробіть наступне:

 1. Розкрийте блок «Бездротовий режим» і перейдіть до пункту «Захист бездротового режиму».
 2. Пошукайте рядок «Пароль», пропишіть в ній нове значення і збережіть внесені зміни.

  Прописуємо новий пароль і зберігаємо зміни

Після перезавантаження роутера зміни вступлять в силу. Не забудьте ввести новий пароль на всіх своїх пристроях.

Блокування по MAC-адресу

У кожного пристрою, який вміє підключатися до інтернету, є свій MAC-адресу. Знаючи адреси небажаних пристроїв, ви можете заборонити їм доступ до вашої Wi-Fi-мережі.

Дізнатися ці адреси можна через сторонню програму або панель управління роутером – як це зробити, описано в розділі «Дізнаємося, хто підключений до мережі». Врахуйте, що вам доведеться застати пристрій в той момент, коли він підключений до вашої мережі:

 1. Перейдіть до панелі управління роутером. Як в неї увійти, описано в пункті «За допомогою панелі керування».
 2. Розгорніть блок «Бездротовий режим», перейдіть до підпункту «Фільтрація MAC-адрес». За замовчуванням фільтрація вимкнена, активуйте її. Натисніть кнопку «Додати».

  Включаємо фільтрацію і натискаємо кнопку «Додати»

 3. Введіть адресу підлягає блокування пристрою і задайте яке-небудь опис, щоб в майбутньому згадати по ньому, чому ви заблокували цей пристрій.

  Вводимо MAC-адресу і зберігаємо його в списку заблокованих

Пристрій, заблоковане через налаштування роутера, не зможе користуватися вашим інтернетом. Але потрібно розуміти, що у людини, що має доступ до вашої мережі, можуть бути і інші гаджети, доступ яких не заблокований. Він може також змінити MAC-адресу свого пристрою. Тому рекомендується скористатися вищеописаним способом «Скидання пароля».

Захищаємо Wi-Fi від повторних проблем

Якщо ви хочете вберегти себе від небажаних підключень в майбутньому, обов’язково встановіть надійний пароль на Wi-Fi-мережу. Зламати роутер дуже складно, тому цей хід вбереже вас від 99% спроб підключення сторонніх користувачів.

Пароль буде надійним, якщо ви будете дотримуватися кількох критеріїв:

 • удлиняйте його. Використовуйте як мінімум 8 букв, бажано більше,
 • ускладнюйте пароль спеціальними символами і знаками. Можна використовувати не всі символи, але цифри дозволені будь-які,
 • не використовуйте пароль, який вже десь вводили. Придумайте щось унікальне або хоча б відрізняється від старого пароля на кілька символів.

Швидкість інтернету і рівень безпеки падають, якщо до Wi-Fi-мережі, використовуваної вами, підключені невідомі пристрої. Змініть пароль або заблокуйте пристрою по MAC-адресами, щоб відключити їх від мережі. Щоб в майбутньому не стикатися з подібною проблемою, змініть пароль, встановивши нову надійну комбінацію.

Ссылка на основную публикацию