Як дізнатися хто підключений до Wi-Fi?

Давайте розберемося, як можна дізнатися, хто підключений до вашого Вай-Фай. Сьогодні використовуються численні програми для захисту персональних даних, вони вважаються безпечними. Ще якийсь час назад використання такого захисту допомагало упевнитися, що до вашого Вай-Фай доступ для сторонніх закритий, за умови застосування хороших паролів, але подивитися «зайвих» гостей буде якраз до речі.

Використання графічних адаптерів та інших пристроїв, дозволяє здійснювати підбір сильних паролів. Але якщо ви не можете поручитися за те, що ваша wifi-мережу недоторканною, то необхідно хоча б знати, хто підключився і вже користується вашим Вай-Фай. Одна справа, коли вашою мережею користується сусід. Зовсім інша ситуація виникає тоді, коли ваша мережа може застосовуватися для здійснення злочинних дій. Тому, щоб уникнути неприємностей, необхідно забезпечити безпеку мережі, подивитися і дізнатися, хто може бути з’єднаний до неї.

Причини для занепокоєння

Є кілька причин, коли варто подивитися, хто з’єднався з вашою мережею і користується нею:

  • Різкий занепад швидкості, з якою передаються дані. Але той факт, що інший користувач приєднався до мережі, не виступає в якості єдиної причини.
  • Якщо ви знаєте, що пристрої відключені, а індикатор продовжує блимати, то необхідно також перевірити підключення інших пристроїв до мого WiFi.

Що потрібно для перегляду

Щоб переглянути список підключених користувачів необхідно зайти в інтерфейс, де представлені настройки роутера, зробити це можна з будь-якого пристрою. Практично всі роутери WiFi мають стандартні адреси – «http://192.168.0.1» або «http://192.168.1.1». Ця інформація зазвичай міститься на наклейці, яка розташовується внизу або ззаду роутера. Якщо ви або хтось інший поміняли пароль в процесі настройки з самого початку, доведеться докласти зусиль і згадати його.

Для входу в настройки, відкрийте браузер, і введіть адресу: http://192.168.1.1

Перегляд списку підключених клієнтів

D-Link

Дізнатися гостей можна досить просто. Після того як увійдете в інтерфейс з настройками WiFi, необхідно відразу ж натиснути пункт «розширені налаштування», а потім вибрати вкладку «статус» і натиснути на стрілку, що вказує вправо, поки не з’явиться посилання «клієнти». Далі – натиснути на посилання.
Після цього перед вами з’явився перелік пристроїв, які в даний час підключені до бездротової мережі, їх треба перевірити. Спочатку, цілком можливо, що ви не зможете визначити, які з них ваші, а які – ні, проте можна переглянути інформацію про те, чи є відповідність між числом Вай-Фай клієнтів і кількістю ваших пристроїв, що працюють в мережі. Не забувайте відносити до останніх телефони, телевізори, приставки і так далі. Якщо спостерігається певна невідповідність, то можливо, прийшов час змінити парою для WiFi. Якщо ви його досі не встановили, то потрібно зробити це негайно, в розділі налаштувань роутера.

Щоб дізнатися підключення на цьому пристрої, необхідно вибрати пункт меню «карта мережі», а потім натиснути на клавішу «клієнти». У списку користувач може побачити не тільки кількість пристроїв і їх адреси, але також і мережеві імена, які дозволять швидко і якісно визначити тип пристрою, підключеного до роутера.

TP-Link

З цим пристроєм не повинно виникати особливих проблем з WiFi, оскільки форма для входу в нього стандартна. Щоб можна було з’ясувати, скільки всього підключено до мого роутера, досить справа знайти напис Wireless, і вибрати пункт Wireless Statistics, де можна знайти інформацію.

Додатки та утиліти

Wireless Network Watcher

Дана утиліта може запросто сканувати бездротові мережі, а також відображати список апаратів, які в даний час підключені до мого роутера. Також ви можете зайнятися експортом списку підключених пристроїв. Є можливість того, щоб програма могла іноді в фоновому режимі переглядати мережу і сигналізувати користувачеві в разі виявлення невідповідностей.

Soft Perfect Guard

Цей додаток WiFi є безкоштовним і може запросто сканувати вашу мережу на наявність / відсутність нових приладів, які до неї підключені. Якщо програма зможе знайти незнайоме пристрій, то вона моментально дає користувачеві попередження про те, що виявлений порушник. Є пристрій відомо вам, і ви не проти, щоб воно було підключено до мого роутера, то можете запросто занести його до «білого списку», тоді наступного разу програма його проігнорує, і ви зможете подивитися, хто є справжнім зловмисником.

Підвищення безпеки бездротової мережі

  1. Перше правило – завжди необхідно міняти логін і пароль. Придумані виробниками комбінації легко зламуються зловмисниками. Для зміни пароля потрібно зайти в додаткові параметри, вибрати вкладку «системні інструменти» і пункт «пароль». У вкладці, яка відкриється, можна буде відредагувати пароль.
  2. В меню WiFi необхідно буде вибрати вкладку «Фільтрація MAC-адрес».
  3. У пам’яті роутера потрібно вводити MMAC-адреси. Навіть якщо власник стороннього пристрою і зможе дізнатися ваш пароль, у нього не буде можливість оперативно підключитися до вашого інтернету.

Скориставшись наведеними порадами, ви зможете дізнатися і подивитися, який незваний гість і скільки людина користується вашою мережею WiFi і підключений до роутера, і закрити йому доступ до безкоштовного інтернету.

Ссылка на основную публикацию