Як дізнатися ключ безпеки вашої мережі wi-fi

Ключ безпеки мережі вай фай є пароль, застосовуючи який можна здійснити підключення до мережного обладнання. Від цього ключа безпосередньо залежить безпека роботи користувача або групи користувачів в цілому.

Отже, що таке ключ безпеки мережі? Це комбінація з букв і цифр, без знання якої буде неможливо підключитися до Wi-Fi. Коли існує ймовірність несанкціонованого підключення до мережі, ключ мережі особливо важливий.

Як би не був складний і хитромудрий ключ безпеки мережі, ступінь загальної безпеки залежить також від типу шифрування даних: передані в межах певної мережі, вони неодмінно піддаються кодуванні.

Даний підхід до передачі даних дає можливість захистити обладнання від підключення небажаних пристроїв або інших користувачів, це означає наступне: без знання пароля, які б комбінації не запроваджували шахраї, отримати доступ до передається даними буде неможливо.

Детальніше про типи шифрування

На сьогоднішній день виділяється кілька типів шифрування:

  • WEP;
  • WPA;
  • WPA2;
  • WPS.

Відмінності між ними полягають в доступності певних символів для завдання пароля, а також ступенем надійності і поруч інших характеристик.

Так, перший тип не особливо поширений в даний час через ненадійність. Цей варіант можна вважати «прожитим етапом». Користувачі, активно застосовують пристрої з типом шифрування WEP і користуються такими мережами, набагато більше схильні до зломів з боку недоброзичливців.

Цей тип шифрування, на щастя, більшість із сучасних роутерів не підтримують.

Що стосується WPA і WPA2, то вони характеризуються достатнім рівнем надійності і на практиці зустрічаються найчастіше. Додатковим перевага для користувача є можливість вибору рівня безпеки.

Названі типи шифрування підтримують 2 види перевірки ступеня безпеки:

  • Розрахований на звичайних користувачів і містить єдиний пароль для будь-яких типів пристроїв, що підключаються. Тобто для підключення досить ввести задану комбінацію з букв і цифр, і доступ буде відкритий для пристрою, з якого здійснювався введення. Ключ WPA або WPA2 як метод захисту обладнання від підключення і спосіб шифрування даних отримав на сьогоднішній день широке поширення;
  • Другий вид перевірки застосовується на практиці переважно великими підприємствами або організаціями з метою підвищення надійності і захищеності мережі Wi-Fi. Суть методу перевірки безпеки полягає в створенні для окремих пристроїв або груп пристроїв унікального пароля, що дозволяє підключитися до мережного обладнання.

Відмітна характеристика переважної більшості маршрутизаторів – підтримка WPA і WPA2 одночасно, що особливо важливо, якщо мова при виборі обладнання стосується надійності.

Важливим є наступний момент – як знайти ключ безпеки.

Ключ до вай фай: як дізнатися

Торкнемося одну з ключових тем піднятого на початку статті питання: як дізнатися ключ безпеки бездротової мережі? Для того, щоб подивитися актуальний заданий ключ для вашого обладнання, можна скористатися запропонованими нижче варіантами:

Зайдіть в налаштування роутера і поставте галку «Показати мережевий ключ» (на скріншоті інтерфейс роутера Zyxel keenetic)

  • Найпростішим є метод звернення до меню налаштувань маршрутизатора. Стандартні дані для доступу до інтерфейсу гранично прості – пароль і логін «admin». Просто введіть їх у відповідні вікна. Все, що далі буде потрібно від користувача – зайти в інтерфейс обладнання і звернутися до меню «бездротової режим», далі «захист». Саме тут можна знайти ваш ключ або пароль PSK;
  • Також можна звернутися до панелі управління вашим комп’ютером. Нас цікавить центр управління мережами і загальним доступом. З нього буде потрібно пройти у вкладку «управління бездротовими мережами» і, виявивши там власну мережу, вибрати її властивості. На вкладці «безпека» необхідно поставити галочку в графі відображення вводяться знаків, тим самим отримати доступ до паролю;
  • Ще однією відповіддю на питання про те, як дізнатися ключ безпеки мережі, є наступний – можна звернутися до підключеного до мережі пристрою. Досить вибрати ім’я мережі, до якої здійснюється або вже здійснено активне підключення, і в розділі «властивості» вибрати меню «відображати вводяться знаки».

Підбиваючи підсумки

На закінчення розглянутого матеріалу хочеться ще раз відзначити переваги введення такого заходу для захисту обладнання, як ключі безпеки і виділити типи шифрування WPA і WPA2. Вибір на їх користь захистить користувача або безліч користувачів обладнання від несанкціонованого доступу і загроз, пов’язаних з ймовірністю злому.

Ссылка на основную публикацию