Як дізнатися ключ продукту Windows 10 читати

Операційна система Windows надає вичерпну інформацію і містить необхідні параметри, які дозволяють користувачеві вирішувати особисті завдання. Але, з появою нової версії у людини виникають складнощі з перебуванням необхідних налаштувань через зміни інтерфейсу програми. Складнощі виникають з включення комп’ютера, що складаються в тому, що операційна система працює протягом певного терміну. Так як ОС без ключа активації діє протягом пробного періоду, доводиться шукати і читати інструкції по використанню програми. 

види ключів 

За своїм типом ключі активації є двох видів:

OEM-ключ активації

Дана група ключів призначена і використовується збирачами готового, зібраного обладнання. Розроблено для виробів, з попередньо встановленою ОС. Характеризуються низькою ціною в порівнянні з ключами типу Product Key, так як купуються за оптовою ціною. Мають обмеження, пов’язане з установкою програми, обумовлене тим, що код активації і інформація про нього закладається в материнську плату. 

Обмеження накладають такі незручності: 

 1. Код активації діє на певному пристрої, тому у ключа відсутня можливість використання на інший ОС або обладнанні. 
 1. Продавець пристрою про особливості використаного коду не попереджає. 
 1. Виникає плутанина в типах використання ключів, так як користувач не зобов’язаний знати нюанси, типів розповсюджуваних ліцензій на програмне забезпечення, що надається компанією Microsoft. 

Product Key

Ключ є підтвердженням оплати, за придбане програмне забезпечення. Програми надаються безкоштовно на пробний період дії з метою ознайомлення. Позбавлений нестачі OEM-ключа і може бути використаний на будь-якому обладнанні. 

Для чого необхідний ключ? 

Легальний ключ активації дає право використовувати ОС на постійній основі. а також володіти такими перевагами: 

 • Оновлення. Компанія Microsoft надає своїм клієнтам завантажуються безкоштовні оновлення, в яких виправлені знайдені недоробки системи. ПО завантажується з офіційного сайту, що виключає крадіжку особистих даних. Усунені загрози проникнення на вінчестер ПК, Підвищено працездатність і стабільність системи 
 • Техпідтримка. Легальні клієнти мають право на надання допомоги з боку представника компанії випущеного продукту. У піратської версії ОС послуги оператора Call-центру не надані. 

Розробка додатків для безпеки клієнта. На заводі було розроблено та надано з метою забезпечення безпеки використання пристрою клієнта наступні програми: 

 1. Microsoft Security Essentials. Є антивірусною програмою, яка розповсюджується безкоштовно серед легальних користувачів ОС. Розроблено програмістами компанії. Бореться з шкідливими проявами програм, що захищає користувача від дій потенційного зловмисника.  
 1. Брандмауер Windows. Служить для забезпечення безпеки в локальній мережі та мережі Інтернет. Це програмне забезпечення стежить за одержуваними пакетами і в разі виникнення загрози припиняє передачу даних, захищаючи клієнта від отримання шкідливого контенту. 
 • Загроза покарання правоохоронними органами за незаконне володіння інформаційної власністю компанії. Використання піратського вироби тягне за собою відповідальність перед законодавством. Користувач буде покараний, відповідно до статей адміністративного і (або) кримінального кодексу. Електроніка, на якій встановлено піратське ПЗ, підлягає арешту і вилучення. 

Де дивитися ключ? 

В ті часи, коли віртуальний простір не було загальнодоступним, ключ активації операційної системи вказувався на фірмовій наклейці виробника. Розташовувалася інформація на корпусі пристрою збоку або на задній кришці.

У разі відсутності наклейки, інформацію про код шукали: 

 • В операційній системі 
 • Використовуючи БІОС (BIOS) 
 • Використовуючи ПО. 

Щоб дізнатися ключ активації на Windows 10 користувачеві потрібно виконати дії: 

 1. Відкрити Панель управління або натиснути правою кнопкою миші на робочому столі або на значку “Мій комп’ютер”
 1.  У діалоговому меню вибрати рядок “Властивості”
 1. Переглянути інформацію про активації операційної системи і знайти код активації. 

Відмінність ID і коду продукту 

ID код генерується після установки ОС. Призначений для розпізнавання операційної системи операторами колл-центру компанії Microsoft. Служить для надання послуг і технічної підтримки користувача. Код являє собою унікальне поєднання букв і цифр, що складається з 20 знаків. 

Код продукту. Представлений унікальною комбінацією цифр і букв, що вводиться при установці програмного від компанії Microsoft.Предназначен для використання продукту клієнтом. Складається з 25 символів. 

Читайте також: Що робити, якщо закінчується ліцензія Windows

Шукаємо ключ windows 10 через скрипти 

Щоб переглянути детальну інформацію про активації продукту використовують написані на мові програмування Visual Basic Script скрипти. Скрипт являє собою текстовий файл, сценарій якого, при виконанні, автоматизує задачу користувача.  

Для того щоб переглянути ключ необхідно: 

 • Написати скрипт використовуючи Noteрad або блокнот. Дозволено завантажити файл з Інтернету, щоб не писати самому. 
 • Переконатися в тому, що скрипт має тип VBS. 
 • Запустити скрипт через виконуваний файл.

Powershell 

PowerShell аналог командного рядка. З’явилася в 2006 році. Працює на версіях Windows, починаючи від XP закінчуючи Windows 10. 

Для того, щоб дізнатися коди активації PowerShell потрібно запустити, а потім виконати скрипт, як при роботі з командним рядком. Для того, щоб дізнатися код активації необхідно:

 1. відкрити PowerShell
 2. Скопіювати код з цього файлу і вставити його в командний рядок.

Програма бере дані про ліцензії з UEFI-биоса, який замінив Legacy- биос Справа в тому, що раніше інформацію про ліцензії, працюючи на ноутбуці брали через біос .Сведенія про ключах знаходяться в розділі Main. Для входу в біос призначені швидкими клавішами: 

 • Для входу в біос на ноутбуці Асус потрібно затиснути клавішу F2 
 • На ноутбуці Packard Bell – F1 

Show Key Plus 

Програма не вимагає установки на комп’ютер. Після запуску, надає інформацію: 

 • Про назву операційної системи 
 • Номер ключа ПО 
 • Про ключі, який використовується в даний момент 
 • Ключі початкової ОС. 

Завантажити програму зі стороннього сайту

Що таке Installed Key і OEM Key? 

Користувачі ОС плутають ключ типу OEM і Installed. 

Про OEM-ключі написано в підзаголовку «Види ключів», Installed – ключ, який використовується Windows. 

 інші додатки 

Для того, щоб дізнатися ключ активації існують програми: 

Free PC Audit 

Програма є портативної і надається безкоштовно. Інформація про ключі міститься в пункті Windows Prpduct Key вкладки System

Завантажити з SoftPortal

Speccy 

ПО надає не тільки інформацію про активації, а й про всі елементи ПК. Серійний номер ОС знаходиться в категорії Операційна система в рядку Серійний номер

Завантажити програму з офіційного сайту

AIDA64 

Є засобом для моніторингу компонентів ПК. Ця програма має відомості про ключі активації у вкладці Операційна система, пункт – ключ продукту. Знаходиться в розділі ліцензійна інформація

Завантажити з офіційного сайту безкоштовно

SIW (System Information Windows) 

Утиліта зберігає інформацію про ліцензії в розділі Licenses

Безкоштовно завантажити з SoftPortal

Неправильний ключ продукту 

У ситуації, коли введений код активації операційної системи не підходить, необхідно: 

 • Упевнитися в правильності введення ключа.  
 • При виникненні проблем, звернеться в техпідтримку Microsoft. 

Код активації – необхідна річ.

Ссылка на основную публикацию