Як дізнатися MAC і IP-адреса роутера: опис всіх способів для різних виробників

Сучасні маршрутизатори зробили крок далеко вперед у порівнянні зі своїми побратимами двох-трирічної давності. Більшість налаштувань підключення до інтернету здійснюються автоматично або за допомогою мобільних додатків на смартфонах. Але і після придбання пристрою користувач може зіткнутися з необхідністю його ручного налаштування. Два наріжних камені самостійного управління роутером – фізичний і мережевий адреси. В IT-середовищі їх називають MAC- і IP-адресою.

Навіщо потрібно знати IP-адресу роутера

Бездротовий маршрутизатор не тільки об’єднує різні пристрої в домашню мережу, надаючи кожному з них доступ до інтернету, а й сам є членом цієї мережі. Ідентифікатор будь-якої ланки в такій мережі – його IP-адресу. Для роутера таку адресу має важливе значення. По-перше, адреса потрібно вказати на клієнтському обладнанні при налаштуванні локальної мережі. По-друге, за допомогою цієї адреси здійснюється доступ до внутрішнього ПО маршрутизатора – web-інтерфейсу.

MAC- і IP-адреса немов «позивні» пристроїв в домашній мережі

Як знайти IP-адресу на корпусі роутера

Вся службова інформація, необхідна для початкового налаштування домашнього роутера, згрупована на спеціальній наклейці-пам’ятці, розміщеної на одній з граней корпусу пристрою. Її розташування залежить не від марки роутера або фірми-виробника, а виключно від форми корпусу. На вертикальних маршрутизаторах наклейка знаходиться на задній грані корпусу, на класичних горизонтальних – на нижній.

У роутерів з горизонтальним розташуванням корпусу інформаційний стікер розташований знизу

Інформація на наклейці часто дублюється виробником на коробці роутера, тому дізнатися мережеву адресу і параметри авторизації для доступу до веб-інтерфейсу, а також версію вбудованого ПЗ можна без розкриття упаковки.

У роутерів-вертікалок інформаційний стікер розташований на задній грані корпусу

Як дізнатися IP-адресу роутера засобами ОС Windows

Якщо роутер вже встановлено, клієнтське обладнання підключено до нього, а мережеві адаптери налаштовані на автоматичне отримання мережевої адреси, можна легко з’ясувати IP-адреса роутера, переглянувши властивості активного мережного з’єднання:

 1. У рядку завдань клацніть по значку «Пуск» правою клавішею миші та виберіть пункт «Мережеві підключення» (Network Connections).

  Щоб викликати вікно мережевих підключень, клацніть по значку «Пуск» правою клавішею миші та виберіть пункт «Мережеві підключення»

 2. Перейдіть до пункту «Перегляд властивостей мережі».

  Перейдіть до перегляду властивостей мережі

 3. Знайдіть у списку поле «шлюз». Його значення вказує на адресу DHCP-сервера вашого маршрутизатора. Одна IP-адреса використовується і для доступу до внутрішнього ПО роутера.

  Параметр «шлюз» містить мережеву адресу вашого маршрутизатора

Як подивитися IP-адреса роутера за допомогою PowerShell (інтерфейсу «Командного рядка»)

C останніми оновленнями Windows 10 отримала нове середовище «Командного рядка» – Windows PowerShell. З’ясувати цікаву для вас інформацію в ній можна буквально парою-трійкою натискань клавіш:

 1. У рядку завдань клацніть по значку «Пуск» правою клавішею миші та виберіть пункт Windows Powershell.

  Запустіть процесор PowerShell ( «Командного рядка»)

 2. У вікні інтерфейсу командного процесора введіть команду ipconfig і натисніть Enter. Команда виведе на екран системний звіт.
 3. Поле «Основний шлюз» звіту команди містить IP-адресу маршрутизатора.

  В поле «Основний шлюз» ви можете побачити мережеву адресу маршрутизатора

Як змінити IP-адресу роутера

У деяких випадках може виникнути необхідність зміни мережної адреси маршрутизатора, наприклад, якщо в домашній мережі їх кілька. Зробити це нескладно за допомогою вбудованого ПО роутера:

 1. Запустіть інтернет-браузер і в адресному рядку введіть IP-адресу, вказану на наклейці вашого маршрутизатора. У більшості домашніх роутерів – 192.168.0.1.
 2. Якщо для машрутізатора заданий пароль, введіть його в діалоговому вікні.

  Введіть логін і пароль для доступу до веб-інтерфейсу

 3. З вертикального меню в лівій частині інтерфейсу виберіть розділ «Мережа», а з нього – пункт LAN.

  Введіть бажаний адресу IP і збережіть зміни

 4. В поле «IP-адреса» введіть потрібне значення мережевого адреси і натисніть кнопку «Застосувати».
 5. Перезавантажте маршрутизатор.

Що таке MAC-адресу і навіщо він потрібен

Кожне мережеве пристрій має свій унікальний адресу, не програмний, а фізичний, прошитий в контролері обладнання. За допомогою цієї адреси для ідентифікації пристрою в мережі. Дана особливість використовується багатьма інтернет-провайдерами, які здійснюють ідентифікацію користувача не по пральний парі (логін / пароль), а по MAC-адресу.

Якщо при укладенні договору у вас не було маршрутизатора, провайдер прописав у себе в дозволах MAC-адресу вашого комп’ютера. І тепер, щоб підключити до інтернет-каналу новий роутер, потрібно буде або дізнатися MAC-адресу маршрутизатора і повідомити його провайдеру, або змінити цю адресу на адресу мережевої карти комп’ютера за допомогою функції клонування. Ця можливість доступна практично у всіх роутерів, навіть самих бюджетних.

Мережевий контролер використовує MAC-адресу для ідентифікації в глобальній мережі

Як дізнатися MAC-адресу роутера

Як і IP-адреса за замовчуванням, заводський MAC-адресу маршрутизатора можна прочитати на наклейці-пам’ятці, розташованої на задній або нижній частині корпусу пристрою, за допомогою внутрішнього програмного забезпечення (через веб-інтерфейс) або скориставшись однією із службових утиліт операційної системи Windows.

На корпусі роутера

Будь-маршрутизатор забезпечений інформаційним стікером-наклейкою, яка містить всю необхідну інформацію для запуску роутера, в тому числі і дані про фабричних установках MAC-адреси. У роутерів D-Link це буде поле MAC ID, у роутерів ASUS, TP-Link, Tenda – поле MAC.

Інформація про фізичну адресу роутера міститься в рядку з префіксом MAC

За допомогою вбудованого ПО роутера

Якщо ви придбали колишній в експлуатації маршрутизатор, службова наклейка може бути затерті або взагалі бути відсутнім. Та й реальний фізичну адресу роутера може не збігатися з даними наклейки, адже попередній власник міг робити операцію клонування MAC-адреси. Найнадійнішим алгоритмом отримання актуального фізичної адреси буде використання веб-інтерфейсу роутера. Наприклад, в програмному забезпеченні маршрутизаторів D-Link з’ясувати MAC-адресу можна за кілька простих кроків.

Перед початком роботи маршрутизатор повинен бути підключений до комп’ютера за допомогою кабелю, а мережевий інтерфейс комп’ютера налаштований на автоматичне отримання адреси.

 1. Відкрийте інтернет-браузер і в адресному рядку введіть IP-адресу маршрутизатора. Заводський адреса роутера – 192.168.0.1.
 2. Введіть логін і пароль для доступу до веб-інтерфейсу.
 3. З меню розділів в лівій частині екрана виберіть «Мережа», а з нього – пункт WAN.
 4. Зі списку інтерфейсів виберіть той, який зазначений як «шлюз», і відкрийте його клацанням миші.

  Виберіть шлюз зі списку мережевих інтерфейсів

 5. Поле MAC розділу Ethernet містить поточний MAC-адресу вашого маршрутизатора.

  MAC-адресу відображається в шістнадцятковій системі числення

Як змінити MAC-адресу роутера

Прив’язка облікового запису користувача до MAC-адресу мережевої карти застосовується багатьма невеликими інтернет-провайдерами. Тип підключення в такому випадку – динамічний мережеву адресу, а захист від несанкціонованого доступу забезпечується саме за допомогою MAC-адреси мережевого інтерфейсу комп’ютера, який підключений до провайдера. Якщо замість свого комп’ютера (або ноутбука) ви підключите до кабелю провайдера маршрутизатор, працювати нічого не буде, адже фізичну адресу (MAC-адресу) маршрутизатора і адресу мережевої карти комп’ютера – різні.

Звичайно, можна зателефонувати в службу техпідтримки провайдера і попросити прописати MAC-адресу роутера в списку дозволених клієнтів, а можна просто змінити фізичну адресу маршрутизатора на вже дозволений адресу мережевої карти комп’ютера. Щоб спростити цю операцію і запобігти можливим помилкам, веб-інтерфейс роутера містить в собі процедуру клонування MAC-адреси. З її допомогою маршрутизатор сам зчитує фізичну адресу мережевої карти комп’ютера і привласнює його інтерфейсу WAN – порт, до якого підключається кабель провайдера.

 1. Відкрийте інтернет-браузер і в адресному рядку введіть IP-адресу маршрутизатора. Заводський адреса роутера – 192.168.0.1.
 2. Введіть логін і пароль для доступу до веб-інтерфейсу.
 3. З меню розділів в лівій частині екрана виберіть «Мережа», а з нього – пункт WAN.
 4. Зі списку інтерфейсів виберіть той, який зазначений як «шлюз», і відкрийте його клацанням миші.
 5. Поле MAC розділу Ethernet містить поточний MAC-адресу маршрутизатора. Натисніть кнопку «Клонувати адреса» для зміни MAC-адреси мережевого інтерфейсу WAN.

  Кнопка «Клонувати» дозволяє змінити MAC-адресу роутера на адресу мережевої карти комп’ютера, до якого він підключений

 6. Натисніть кнопку «Застосувати» і перезавантажте маршрутизатор, щоб зміни вступили в силу.

Два місяці тому мені довелося відновлювати «злетіла» прошивку роутера ASUS. Реанімація пройшла начебто успішно, маршрутизатор працював, але ні в яку не хотів підключатися до інтернет-провайдера. Аналіз ситуації показав, що в сервісній прошивці, про допомогою якої здійснювалося відновлення, замість MAC-адреси були нулі. Не дивно, що обладнання провайдера відмовляло в доступі пристрою без адреси. Після того, як я змінив нульовий MAC-адресу на той, що був зазначений в інформаційному стікері роутера, апарат запрацював як годинник.

Відео: зміна MAC-адреси маршрутизатора TP-Link

У дев’яти випадках з десяти настройка першого підключення до інтернету відбувається без втручання користувача. Якщо не впорався штучний інтелект маршрутизатора, на допомогу прийде фахівець-інсталятор технічної служби інтернет-провайдера. І лише в одному випадку інтернет доведеться налаштовувати вручну. Знання базових принципів роботи веб-інтерфейсу роутера, його фізичного MAC-адреси і мережевого IP-адреси – наріжні камені успішної інсталяції пристрою і розгортання домашньої мережі на його основі.

Ссылка на основную публикацию