Як дізнатися мак адресу комп’ютера: Windows 10 і 7

Крім всім відомого ip-адреси на кожному комп’ютері, підключеному до мережі, є ще одне позначення – MAC-адресу. Запит на його отримання може просити провайдер для надання послуг конкретному користувачеві. Також, під час налаштування роутера він може знадобитися, щоб ідентифікувати пристрій.

В цілому, для самого комп’ютера він потрібен для коректної і швидкої роботи інтернету. Один ПК може мати кілька МАК-значень, в залежності від кількості мережевих карт і їх типу. У цій статті докладна інформація про те як дізнатися МАК-адресу комп’ютера декількома способами, що це таке, навіщо потрібен і що можна з ним зробити в таких операційних системах, як Linux, MAC і Windows (XP-10).


Малюнок 1. Детальна інструкція як дізнатися MAC адресу свого комп’ютера

Що таке MAC-адресу

МАК-адресу – це унікальний, єдиний набір знаків, що позначає модель мережевої карти. Числа підбираються ще на стадії розробки і позначають виробника. Така схожість є у штрих-коду, тому мак можна порівняти саме з ним. Виглядає код як 12 символів, які розділені дефісом або двокрапкою, наприклад: 7A: 34: N8: 91: U3 (Малюнок 2).

Особливої ​​важливості для пристрою не має, але з його допомогою можна детальніше працювати з провайдером, наприклад, в тих. центрі можна підключити певну послугу. Щоб не підключати її всім відразу, МАК-адресу допоможе зробити це особисто для кожного.

Таким чином, він служить як особиста конфігурація кожного користувача. Звичайно, такі можливості є і у шахраїв і хакерів, тому розсилати MAC-адресу будь-кому не варто.


Малюнок 2. Вікно командою рядка з переглядом Мак адреси

Як дізнатися МАК-адресу комп’ютера Windows

Відповімо на головне питання статті: «Як дізнатися МАК-адресу комп’ютера Windows». Існує кілька варіантів перегляду, але перед тим як приступити до них, спробуйте найефективніший і безпечний.

За допомогою TMAC можна не тільки дізнатися МАК-адресу, а й інші дані Wi-fi, Bleutooth, Ethernet і мережного адаптера ПК. Крім цього, в кілька кліків можна змінити його на свій або створити рандомний новий.

Мінуси програми – це відсутність можливості вибору мови (тільки англійська) і доступність тільки на Віндовс 7, 8 і 10. На старої XP доведеться шукати альтернативу. Розмір програми – всього кілька мегабайт, тому часу на завантаження і установку багато не займе. Ви можете пошукати необхідні програми у нас на сайті в спеціальному розділі на сайті – програми для Windows.

Пробуємо в «Виконати» прописати ncpa.cpl. У віконці, що з’явилося вибираємо зі списку пристрій, МАК якого потрібно дізнатися. ПКМ, «Властивості». Бачимо потрібні знаки.

Далі, приступимо до стандартних способів дізнатися МАК комп’ютера Windows 7, 10 і XP.

Штатними засобами Windows

Використовуючи цей варіант, не потрібно завантажувати додатковий софт, все проводиться тільки стандартними діями, виконати які зможе кожен. Переходимо в налаштування (панель управління), робимо тип відображення – «Категорії» і переходимо в налаштування мережі, клікнувши по рядку «Стан мережі та завдань”.

Зліва, в списку йдемо в «Зміни параметрів». У невеликому вікні з’являються деякі дані. Натискаємо на «Відомості». Під сплив вікні відображені всі подробиці з’єднання: айпі, маска, шлюз і МАК (Малюнок 3).

Примітка: В системі він називається «Фізичний», так як відповідає за компонент ПК – мережеву карту.

Таким чином, всього декількома діями ми дізналися як подивитися МАК-адресу на комп’ютері. Якщо з якихось причин не вийшло дізнатися символи – переходимо до наступного пункту.


Малюнок 3. Вікно перегляду Мак адреси у властивостях стану мережі

Через командний рядок

Дізнатися МАК-адресу в CMD теж можна. Використовуючи консоль, можна переглянути майже всі дані про своєму ПК і пристроїв, пов’язаних з ним.

Відкриваємо командний рядок (Win + R, пишемо cmd, тиснемо Enter). Відразу, нічого не натискаючи, пишемо команду:

GETMAC

Натискаємо Ентер. Через кілька секунд зліва відображається рядок з потрібними нам знаками. Зауважте, що в командному рядку числа і цифри МАК поділяються дефісом, а не точками.

Також, є ще одна робоча команда. Запускаємо консоль і вставляємо:

ipconfig / all

На цей раз тексту більше. Виводяться дані для кожного мережевого пристрою. МАК може бути більше трьох. Нам потрібен той, що знаходиться в списку під заголовком Ethernet (Малюнок 4). Фізична адреса – це і є те, що ми шукали.


Малюнок 4. Вікно командою рядка з командою ipconfig для перегляду мак адреси

Схожий запит до попереднього:

getmac / v / fo list

Також шукаємо «Інтернет» і фіз. адреса.

Обійти рядок можна використовуючи ще одну стандартну інструкцію, яка гарантовано, допоможе дізнатися МАК-адресу комп’ютера Windows 10, XP та інших версій.

Подивитися MAC-адресу зі списку з’єднань

Запускаємо утиліту «Виконати» в Пуск або поєднанням Вин + R. Перейшовши за адресою msinfo32, потрапляємо в конфігуратор. Вікно та бібліотека замінює весь текст, який виходить в командному рядку. У розділі «Компоненти» переходимо в «Мережа», а там в «Адаптер». У стовпці «Елемент» знаходимо «Mac-адреса» і навпаки в колонці значення переглядаємо код (Малюнок 5).

Примітка: Уважно подивіться, що написано навпроти «Ім’я» якщо це модель вашого адаптера – все в порядку. Якщо немає – знайдіть свою марку і шукайте адресу.


Малюнок 5. Вікно відомостей про систему з переглядом Mac адреси

Як дізнатися MAC-адресу комп’ютера в Mac OS X і Linux

Для яблучників і Лінукса є свої способи. У Лінукс входимо в термінал і друкуємо:

ifconfig -a | grep HWaddr

Як і в консолі на Віндовс, читаємо інформацію і знаходимо адресу (Малюнок 6).

На MacBook і iMac йдемо в настройки, розділ «Мережа» відкриваємо Додаткові опції. У розділі «Апаратура» є наш код. На нашому сайті є цілий розділ, присвячений програмам для Mac OS, можливо Ви знайдете там щось корисне для свого ПК.


Малюнок 6. Перегляд MAC-адреси комп’ютера в Linux

Як змінити МАК-адреса комп’ютера в мережі

Крім програмного забезпечення, змінити МАК-адресу можна і стандартно. У диспетчері пристроїв, у вкладці з мережевими адаптерами вибираємо потрібний пункт і натискаємо правою кнопкою. У властивостях переходимо в розділ «Додатково». Натискаємо на рядок «Мережевий адреса» і в формі вводимо свої числа і значення.

Вводиться без знаків, в результаті повинна вийти рядок з дванадцяти цифр і букв. ОК. Щоб побачити новий MAC, перезапускаємо ПК.


Малюнок 7. Вікно редактора реєстру для створення строкового параметра

Залежно від телефону, може не спрацювати, так що перейдемо до більш ускладненою інструкції.

У «Виконати» пишемо regedit. У бібліотеці йдемо по шляху:

  1. HKEY_LOCAL_MACHINE.
  2. SYSTEM.
  3. CurrentControlSet.
  4. Control.
  5. Class.
  6. {4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.
  7. За папці «0000» ПКМ – «Створити строковий пар» (Малюнок 7).
  8. Назва робимо «NetworkAddress». Пишемо свої числа (без розділових знаків).
  9. Перезапускаємо.
Ссылка на основную публикацию