Як дізнатися пароль від комп’ютера, якщо забув (windows)

Сьогодні, мабуть, в кожному будинку є комп’ютер, і часто навіть не один. Як і смартфон, він використовується не тільки для розваг і комунікації, а й для роботи, часто пов’язаної з фінансовими операціями. Крім того, на домашньому ПК, як правило, є конфіденційна інформація, особисті кабінети онлайн-банків, дані банківських карт, електронні гаманці. Тому цілком логічно, що доступ до таких пристроїв не призначений для сторонніх, а тому захищений паролем. Все б добре, але є 2 пов’язані з цим проблеми:

  • можна забути пароль від комп’ютера,
  • система може «заглючила» і відмовитися пускати свого господаря, навіть якщо той вводить правильний пароль.

І якщо перший варіант малоймовірний – все-таки ви користуєтеся своїм комп’ютером щодня, так що навряд чи раптово забудете свій пароль, то другий – ще й як. Особливо часто з такою проблемою стикаються власники комп’ютерів на базі Windows 8, але і на Windows 10 бували випадки.

На жаль, я виявився досить «щасливий», щоб зіткнутися саме з другим сценарієм – ноутбук з системою 8.1 відмовився пускати мене на робочий стіл, запевняючи, що пароль, який я вводжу – неправильний. Хоча введення цього ж пароля на іншому комп’ютері для входу в обліковий запис Microsoft підтверджував, що склерозом я не страждаю. Проблему в результаті вдалося вирішити, і далі я розповім – як. Однак спочатку хотілося б провести короткий огляд всіх основних способів переконати дітище пана Гейтса пустити вас на робочий стіл.

Як дізнатися пароль від комп’ютера на ОС Windows

Головна проблема Windows 8 полягає в тому, що там можуть паралельно існувати два типи облікових записів – локальна і мережна. Якраз через конфлікти між ними система може відмовитися вас дізнаватися. Припустимо, вам пощастило, і обліковий запис виявилася мережевий, а пароль ви дійсно не пам’ятаєте.

Спосіб 1 скидання пароля через Microsoft Live

Після кількох невдалих спроб введення, система сама запропонує вам скинути пароль, виглядає це наступним чином (для Windows 8):

Для здійснення операції підійде будь-яке пристрій з виходом в інтернет – інший комп’ютер, ноутбук, планшет, смартфон, і займе це всього кілька хвилин. Після цього, ви зможете без проблем увійти в свій обліковий запис на проблемному комп’ютері. Якщо це не допомогло, значить проблема криється глибше, і обліковий запис все ж виявилася локальної. Тоді йдемо далі.

Спосіб №2 скидання пароля системними засобами

Windows 8 не може допомогти вам дізнатися пароль від комп’ютера, але можна без будь-яких хитрощів його просто скинути. У цього способу є один, але дуже серйозний недолік – скидання пароля відбувається шляхом відкату системи в стан «з коробки». Тобто, обліковий запис буде взагалі вилучена, а всі налаштування, програми, файли і особисті дані – видалені. Перед застосуванням цього способу, знайдіть, про всяк випадок, інсталяційний диск з операційною системою. Якщо такий варіант влаштовує, то діяти потрібно в такий спосіб: 

У правому нижньому кутку видно значок «харчування», натисніть на нього. У спливаючому меню доступний варіант «перезавантаження», клікніть на нього, утримуючи клавішу Shift. У меню потрібно зайти в розділ «Діагностика» і вибрати пункт «Повернути в початковий стан», потім натисніть «Далі». Через якийсь час з’явиться вікно:

Виберіть перший варіант. На цьому операція завершена, система запропонує створити новий обліковий запис. В принципі, такий спосіб варто застосовувати тільки в тому випадку, якщо під рукою немає більше взагалі ніякого іншого комп’ютера або ноутбука, а також завантажувального диска з системою або завантажувальної флешки.

Спосіб №3 – скидання пароля за допомогою спеціальних програм і завантажувальної флешки

Цей спосіб теж не допоможе дізнатися пароль від комп’ютера, однак він позбавлений недоліку попереднього варіанту, а саме – скидання пароля відбувається без втрати даних. По суті, такі програми просто скидають пароль і відключають його запит при запуску. Природно, потім все можна зробити як було, але, якщо ви схильні забувати пароль від комп’ютера, можливо краще залишити так, від гріха подалі. Сама операція, описана в цьому способі, досить проста. Буде потрібно інший комп’ютер і флешка. Насамперед, необхідно завантажити таку програму. Їх досить багато можна знайти в інтернеті, наприклад – BootPas. Викачуємо програму, розпаковуємо архів і запускаємо виконавчий файл. Вставляємо отформатированную флешку, запускаємо процедуру запуску завантажувального накопичувача (вибираємо образ, як показано на малюнку, і тиснемо старт):

Коли завантажувальний флешка буде створена, вставляємо її в проблемний комп’ютер, запускаємо його, через BIOS або в режимі вибору джерела завантаження вибираємо USB. Щоб викликати меню вибору завантаження або увійти в BIOS, необхідно при завантаженні натиснути: del, F8, F10, F12 (щось одне, в залежності від виробника материнської плати). Можливі й інші варіанти, краще почитайте нашу статтю «Як зайти в БІОС». У списку вибираємо Password Reset. Далі з’явиться список облікових записів, в якому потрібно буде вибрати ту, пароль від якої скидається. Потім підтверджуємо дію, комп’ютер перезавантажиться. Виймаємо флешку, запускаємо в звичайному режимі, пароль у нас більше не питають, святкуємо.

Можна подивитися відео про те як скинути пароль такий флешкою:

Повернемося до моєї історії. Перший спосіб мені очікувано не допоміг, другий же категорично не підходив, оскільки на збунтувалися ноут були вкрай важливі бази даних, втрата яких стала б непоправною втратою. На щастя, під рукою був інший комп’ютер, інтернет і флешка, так що за якихось півгодини проблему вдалося вирішити за допомогою способу номер 3. В якійсь мірі було навіть приємно усвідомити, що це не я став здавати позиції і раптово забув пароль від комп’ютера, а в усьому винні огріхи програмного коду операційної системи.

Так як же дізнатися пароль від учеткі Windows?

А ніяк. Якщо вас попало залишитися на Windows 8.1, що не оновившись з якої-небудь причини до «десятки», і ви примудрилися забути пароль від комп’ютера, то згадати його не допоможуть ніякі засоби, проблема вирішується тільки скиданням пароля.

Справедливості заради варто відзначити, що в Windows 10 процедура скидання пароля можлива без видалення даних, потрібно тільки заздалегідь подбати про наявність у вас завантажувального диска або флешки. Це можна легко зробити за допомогою пакета Media Creation Tool, доступному на сайті Microsoft. Крім того, якщо все ж сталося так, що ви забули пароль від комп’ютера, в Windows 10 найчастіше користувачі використовують мережеву обліковий запис, тому для відновлення доступу в систему прекрасно працює спосіб №1.

Ссылка на основную публикацию