Як дізнатися свою відеокарту на Windows 8

Очевидно, що назва відеокарти можна вичитати з документації або з упаковки купленого устаткування, а також розкривши корпус комп’ютера і заглянувши всередину, де доведеться зняти охолоджувач з відеоприскорювача і термопасту, щоб побачити маркування, нанесену на графічний чіп.

Але ці методи тут розглядатися не будуть, так як коробки від придбаного обладнання рідко зберігаються більше одного дня, а копатися в паперовій документації не у кожного користувача вистачає терпіння.

І тим більше не рекомендується займатися розбиранням складного обладнання, що особливо загрожує наслідками, коли починаючий користувач такі експерименти починає виробляти на ноутбуці. Нижче наведені швидкі і прості програмні методи, як дізнатися свою відеокарту на комп’ютері з операційною системою Windows 8 або 8.1.

З використанням вбудованих інструментів Віндовс 8

Це найлегший метод, який не вимагає попереднього пошуку та інсталяції сторонніх додатків. Мінусом цього способу є тільки відсутність додаткових відомостей про відеоадаптер, а є буде лише його найменування. Тому власникам комп’ютерів, яким цих даних недостатньо, рекомендується відразу перейти до вивчення наступних способів, описаних нижче в цьому ж керівництві.

Якщо користувач задався питанням, як подивитися модель відеокарти в ПК або ноутбуці на Віндовс 8 (8.1), то необхідно виконати наступні дії:

 1. Якщо в ПК працює Віндовс з індексом «8», то слід викликати контекстне меню від початкового екрана, при цьому відобразиться клавіша «Всі програми»;
 2. Клікнувши на цю кнопку, можна побачити перелік програм, де в графі «Службові» потрібно знайти посилання на «Панель управління» і клацнути по ній;
 3. Якщо в ПК працює Віндовс з індексом «8.1», то алгоритм дій такий же, але перша клавіша має інше зображення;
 4. Також в обох модифікаціях «вісімок» швидкий запуск необхідної панелі можна зробити клікнувши одночасно кнопки «Win» і «R» і потім в відобразиться меню надрукувати «control panel»;
 5. Після цього клацнути на «Введення»;
 6. Далі в «Панелі управління» увійти у вкладку «Обладнання і звук»;
 7. У наступному відобразиться вікні знайти графу «Пристрої та принтери», де клікнути на посилання «Диспетчер пристроїв»;
 8. З’явиться структурований перелік усіх комплектуючих ПК, в якому слід відшукати графу «Відеоадаптери»;
 9. Готово. Після розкриття цього пункту на моніторі одразу з’явиться найменування моделі графічного пристрою.

Примітка: в разі коли комп’ютер обладнаний відразу декількома відеокартами, то тут буде показаний їх перелік.

Із застосуванням стороннього ПО

Для цих цілей розроблено безліч різних утиліт. Однією з найбільш зручних є «AIDA64». Від користувача потрібно виконати лише кілька нижчеописаних кроків:

 1. Зі сторінки «www.aida64.ru» встановити додаток в ПК і запустити його;
 2. Ввійти у вкладку «Відображення»;
 3. Далі перейти до підрозділу «Відео Віндовс»;
 4. На цьому все! Вся інформація про відеокарту буде виведена в правому вікні утиліти.

Примітка: через програму АИДА користувачеві доступно з’ясувати і відомості про інших комплектуючих ПК.

Додаток «GPU-Z»

Ця програма має ще більші можливості, ніж попередня. Тому вона знайшла широке застосування навіть серед професіоналів. Але простота інтерфейсу дозволяє успішно використовувати її і звичайним користувачам, для цього буде потрібно здійснити тільки кілька дій:

 1. Відвідати сторінку «www.techpowerup.com/gpuz» і, скачавши утиліту, інсталювати її в свій ПК;
 2. Відкрити закладку «Graphics Card»;
 3. Готово.

Ссылка на основную публикацию