Як дізнатися температуру процесора в Windows 10

Температура центрального процесора грає важливу роль в ефективності його роботи та працездатності в цілому. Підвищення цього показника може негативно позначитися на стані пк або ноутбука, а також будь-якого іншого пристрою. Важливо знати, яка температура процесора повинна бути для підтримки його нормальної роботи, а при необхідності її потрібно знижувати. Але для цього потрібно з’ясувати, як дізнатися температуру процесора в Windows 10.  

Навіщо дивитися 

Центральний процесор (ЦП) це серце пристрій, який ганяє його обчислювальні потужності з тих чи інших завдань. І в разі його перегріву комп’ютер буде працювати повільніше. Коли ж температура перевищить максимально допустиме значення пк вимкнеться.  

Від сильного перегріву при великому навантаженні на CPU можуть постраждати сусідні елементи. Як правило, в таких випадках комп’ютер виходить з ладу. І виправити подібне може тільки ремонт. 

Але якщо періодично переглядати значення температури можна своєчасно вжити необхідних заходів. Також це дає можливість зрозуміти, як сильно впливає на ЦП та чи інша програма.  

Без сторонніх програм 

Значення температури можливо дізнатися, без скачування додаткове по на пк. У Віндовс вже є необхідні інструменти, які допоможуть подивитися значення температури процесора. 

UEFI / BIOS 

Подивитися ступінь нагріву центрального процесора можна навіть не використовуючи операційну систему. Для цього необхідно скористатися биосом або UEFI (позначення для нових ПК і материнок). Щоб дізнатися необхідний параметр досить зробити наступне: 

 1. Перезавантажити комп’ютер якщо він був включений. 
 2. При завантаженні необхідно натиснути клавішу F2, або іншу що відтворює перехід в БІОС. 
 3. В параметрах перейти до вікна статусу здоров’я або Hardware Monitor
 4. Далі достатньо клікнути по рядку температури, після чого з’являться необхідні значення. 

У нових комп’ютерах все йде набагато легше. Все організовано російською мовою і необхідний параметр легко знайти. У більшості випадків температурні показники відображаються на екрані відразу ж після переходу в UEFI. 

За допомогою биоса можна дізнатися ступінь нагріву центрального процесора без використання сторонніх програм. Але істотним недоліком цього способу вважається неможливість відслідковувати зміну параметра під час роботи ПК. 

Командний рядок PowerShell 

Командний рядок – це універсальний засіб, за допомогою якого можна виконувати різні корисні дії. Одним з них вважається можливість дізнатися температуру центрального процесора. Зробити це можна в такий спосіб: 

 1. За допомогою пошуку знайти командний рядок і запустити її від імені адміністратора (через праву кнопку мишки). 
 2. Вбити і виконати команду: getwmiobject msacpi_thermalzonetemperature namespace root / wmi. 
 3. У виведеному вікні знайти поле з показником температури. 
 4. Отримане числове значення необхідно розділити на 10 і відняти 273.  
 5. Отримане значення і буде температурою ЦП на момент виконання команди. 

Такі математичні маніпуляції необхідний так як пк відображає температуру в Кельвіна. Також варто перевірити параметр не один раз, так як даний метод може працювати некоректно і видавати однакове значення протягом довгого часу, навіть при наявності явного перегріву. 

стороннє ПО  

Для зручності можна скачати спеціальні безкоштовні додатки, які відображають бажане значення в зручному форматі. Також більшість з програм практично не навантажують ЦП і можуть працювати постійно. Це особливо зручно для відстеження змін параметра і його динамічність що дозволяє зрозуміти які запущені програми впливають на нього. 

Core Temp 

Хороша програма для візуалізації параметрів відносяться до апаратної частини ПК. Утиліта повністю російською мовою і завдяки цьому пошук необхідної інформації дуже простий. 

Ця програма може показувати дані у фоновому режимі. Досить встановити і запустити її щоб дізнатися все необхідне. Параметри відображається для кожного ядра. 

Завантажити програму з офіційного сайту

HWMonitor 

Дана програма дозволяє дізнатися наскільки нагрівається пк, а також переглянути навантаження на елементи комп’ютера. Відображені характеристики дозволяють швидко визначити в необхідності додаткового охолодження. 

У цієї програми є своя особливість, а саме можливість дізнатися мінімальне та максимальне значення температури. Додаток фіксує температуру з моменту його запуску. Програма повністю англійською мовою. Але інтерфейс досить просто влаштований і в ньому легко розібратися. 

завантажити програму 

Speccy 

Ідеальне рішення швидко і без зайвих кліків дізнатися необхідне про стан нагріву ЦП. Для ознайомлення з необхідною інформацією необхідно відкрити програму і на головному екрані знайти рядок про стан температури. 

Завантажити Speccy з офіційного сайту безкоштовно

SpeedFan 

Дуже популярна програма, яка відображає показники температури як процесора, так і жорсткого диска. Крім цього, в її настройках можливо коригувати ступінь продувки вентилятором в залежності від нагрівання пк. 

Безкоштовно завантажити СпідФан 

HWInfo 

Це програмне забезпечення вважається професійним. Воно видає всю інформацію апаратної частини ноутбука або комп’ютера. У ній також можливо формувати повноцінні звіти про працездатність пристрою. Завдяки цій функції її можна використовувати при діагностиці пк. 

Завантажити HWInfo безкоштовно з офіційного сайту

Open Hardware Monitor 

Безкоштовне програмне забезпечення працює виключно з англійським інтерфейсом. Вона не зовсім підійде для новачків.  

Вся інформація про процесор і ступеня його нагрівання відображається на вкладці екрану з позначкою Віндовс. 

завантажити додаток

OCCT 

Цікаве і зрозумілий додаток для виміру температури. Тут же можна провести швидкісні тести і вивести інформацію у вигляді графіків. Додаток бере дані з власного модуля. Також може працювати з уже встановленими програмами для вимірювання температури. 

Завантажити OCCT безкоштовно

AIDA64 

Дану утиліту можна вважати повноцінним продуктом для діагностики працездатності комп’ютера. Вона не поширюється безкоштовно, але можна скористатися її функціоналом без покупки так як після скачування є бонусний режим на цілий місяць. 

Остання версія продукту як раз підійде для того щоб переглянути температуру на ос Віндовс 10. Температурні показники відображаються у вкладці датчиків. Показники відображаються для кожного ядра. 

Завантажити пробну версію програми

Яка температура вважається нормальною 

Недостатньо просто дізнатися температуру ЦП. Головне це здатність оцінити її безпеку для техніки. Орієнтуватися можна на наступні показники: 

 • До 40 градусів – нормальна температура процесора при звичайному використанні комп’ютера, 
 • Від 40 до 50 – є невелика додаткове навантаження, як наприклад перегляд серіалів або робота в фотошопі і подібних редакторах, 
 • ВІД 50 до 65 – верхня допустима межа. Зазвичай до такого стану ЦП розігрівається при високих навантаженнях як наприклад високографічная гра. 

Деякі моделі комп’ютерів і відеокарт допустимо розігрівати до 70 градусів. Середні по потужності пристрою не рекомендується розганяти до цього значення. 

Вже при досягненні 70 градусів ПК буде пропускати такти. За рахунок цього робота буде загальмованою.  

Поради 

Щоб зберегти працездатність комп’ютера на хорошому значенні рекомендується робити наступне: 

 • Потрібно переглядати температурні показники приблизно раз 3-4 дня. Це дозволити знати не тільки температуру, але і ступінь нагріву від різних програм, 
 • Якщо запускається програма зі свідомо високим навантаженням на процесор необхідно відключити все зайве. Наприклад, браузер, скріншотер і тому подібні утиліти, 
 • Рекомендується встановити додаткове охолодження при частому використанні програм з високим навантаженням на ЦП. У разі нечастого застосування подібних по краще організувати додаткове охолодження самостійно, наприклад, зробити більше отворів близько кулера або підставивши вентилятор на час роботи, 
 • Кулер не зможе ефективно охолоджувати системи якщо він буде забитий пилом. Рекомендується проводити профілактичне очищення від пилових відкладень не рідше одного разу на місяць, 
 • Використовувати ноутбук на плоскій поверхні значить перекрити доступ до повітря. Від цього кулер перевантажується і не може ефективно працювати. Краще використовувати його на деякому підвищенні або використовувати спеціальну підставку з отворами для доступу повітря, 
 • Рекомендується виставляти віджет будь-якої програми з відстеження температури на робочий стіл. Це дозволить завжди бачити ступінь нагріву пк. 

Температура комп’ютера – це той показник, який вимагає пильної уваги. Особливо в разі стаціонарного ПК. Такі пристрої як правило перегріваються частіше так як користувач не може постійно відчувати ступінь нагріву.

Ссылка на основную публикацию