Як дізнатися відомості про комп’ютер засобами Windows 10

Коли необхідно отримати відомості про апаратну начинку комп’ютера ми зазвичай спеціалізовані утиліти -, і інші. Однак в деяких випадках, наприклад, якщо ви перебуваєте за комп’ютером товариша, дані сторонні додатки можуть бути недоступні. В цьому випадку необхідно користуватися інструментами операційної системи, про які ми поговоримо нижче.

Стандартні засоби Windows

Швидше за все, ви вже стикалися з апплетом, що показує основні відомості про комп’ютер. Запустити його можна двома способами:

  1. Клікнувши правою кнопкою миші по значку «Цей комп’ютер» на робочому столі і вибравши в меню пункт «Властивості».
  2. У класичній панелі управління перейти на пункт «Система».

Звичайно ж, отриманий звіт далеко не найдокладніший, проте в деяких випадках отриманих відомостей може бути цілком достатньо.

утиліта msinfo32

Розширений звіт про систему можна отримати за допомогою фірмової утиліти msinfo32. Запустити її можна з вікна «Виконати» (Win-R + msinfo32).

Головне вікно програми «Відомості про систему виглядає наступним чином:

Вся інформація про операційну систему розділена на категорії, список яких знаходиться в лівій частині вікна:

  • Відомості про систему. Тут ви можете знайти звіт, аналогічний тому, який видає Панель управління, але з більш детальною інформацією. У розділі знаходиться дані про версії операційної системи, тип і параметри процесора і материнської плати, обсязі встановленої оперативної пам’яті і ін.
  • апаратні ресурси. Тут можна знайти параметри «заліза» – використовувані переривання, порти вводу-виводу, адреси пам’яті. Розділ навряд чи буде цікавий починаючим користувачам.
  • компоненти. У цій категорії знаходяться відомості про мультимедійних компонентах (кодеки, звукова і відеокарта), і різних інших пристроях: USB, введення-виведення, друку, мережевих картах і ін.
  • Програмне середовище. Докладні відомості про програмне забезпечення – драйвера, служби, що виконуються процеси і ін.

замість післямови

Ми розглянули з вами, як за допомогою стандартних засобів Windows отримати повну інформацію про комп’ютер. Будемо сподіватися, що з наступними оновленнями «десятки» утиліта msinfo32 стане ще більш зручною та інформативною.

Ссылка на основную публикацию