Як додати «безпечний режим» в диспетчер завантаження Windows 8

Безпечний режим (Safe Mode) – це особливий режим роботи Windows використовується для усунення неполадок і діагностики системи. При завантаженні в безпечному режимі система вантажиться з мінімально необхідним набором драйверів і служб, необхідних для запуску Windows. Безпечний режим з’явився ще в Windows 95 і був присутній у всіх наступних версіях Windows. Щоб потрапити в безпечний режим, необхідно при початку завантаження системи натиснути клавішу F8 і в меню завантаження вибрати пункт Safe Mode.

У Windows 8 розробники впровадили нове завантажувальний меню (т.зв. Metro boot loader) І вирішили відмовитися від функціональної клавіші F8 для виклику меню додаткових параметрів завантаження. Природно, це не означає, що Windows 8 неможливо завантажиться в безпечному режимі, просто тепер зробити це можна трохи інакше.

У цій статті ми покажемо, як в диспетчер завантаження Windows 8 (Boot Manager) додати можливість запуску в «безпечному режимі».

Ми розберемо два випадки:

1) Додавання пункту «Safe Mode» в графічний завантажувач Windows 8

2) Повернення до «класичного» текстовому завантажувачу Windows з підтримкою клавіші F8 і можливістю вибору безпечного режиму

Як додати безпечний режим в графічний завантажувач Windows 8

 1. Відкрийте командний рядок з правами адміністратора і виконайте команду:

  bcdedit / enum / v

 2. Команда відобразить поточну конфігурацію диспетчера завантаження Windows. Нас цікавить розділ Windows Boot Loader: упевніться, що значення поле description – Windows 8, скопіюйте значення поле identifier, (в даному прикладі це {ddafec8c-a5ff-11e2-b839-9d7170653ba1}, у Вашому випадку значення ідентифікатора буде іншим).
 3. У командному рядку виконайте команду

  bcdedit / copy {Ваш_ідентіфікатор} / d “Windows 8 Safe Mode”

  У нашому прикладі команда буде виглядати так:

  bcdedit / copy {ddafec8c-a5ff-11e2-b839-9d7170653ba1} / d “Windows 8 Safe Mode”

  Примітка: Параметр ключа / d задає відображається в диспетчері завантаження ім’я пункту меню, що запускає систему в безпечному режимі. Його можна поміняти на будь-яке інше. Крім того, рядок / d «Windows 8 Safe Mode» необхідно вводити вручну, а не копіювати, тому що в іншому випадку система видасть помилку.

 4. Відкрийте редактор конфігурації msconfig. Для цього натисніть комбінацію Win + R, введіть в вікно, що з’явилося команду msconfig і натисніть Enter.
 5. Перейдіть на вкладку Boot, виберіть створену нами запис Windows 8 Safe Mode (C: \ Windows) і задайте наступні параметри:
  • Safe Mode: Minimal
  • Timeout (Час очікування вибору): 30 секунд (можна і менше)
  • Make all boot settings permanent

 6. Натисніть кнопку, ОК, потім погодьтеся зі змінами та систему можна перезавантажити, натиснувши на Restart
 7. Тепер при завантаженні системи відображається GUI меню, в якому можна вибрати пункт Windows 8 Safe Mode, запустивши тим самим систему в безпечному режимі.

Щоб видалити Safe Mode з диспетчера завантаження, виконайте наступні дії:

 1. Виведіть поточну конфігурацію завантажувача за допомогою команди

  bcdedit / enum / v

 2. Знайдіть розділ з описом Windows 8 Safe Mode і скопіюйте значення поля ідентифікатор (identifier) ​​цієї секції. У нашому прикладі це {45f3ecd2-a693-11e2-be69-0050569efd76}
 3. Видалимо завантажувальний запис Windows 8 Safe Mode з меню командою

  bcdedit / delete {ваш_ідентіфікатор}

  У нашому прикладі команда виглядає так

  bcdedit / delete {45f3ecd2-a693-11e2-be69-0050569efd76}

 4. Закрийте командний рядок. Після перезавантаження запис Safe Mode пропаде з завантажувача.

Повертаємо стандартний диспетчер завантаження

У Windows 8 існує можливість відмовитися від графічного диспетчера завантаження і повернутися до «класичного» тестовому завантажувального меню (як в Windows 7).

Для цього в конфігурації завантаження системи (в BCD) існує спеціальний параметр bootmenupolicy. Параметр BootMenuPolicy може приймати одне з двох значень:

 • 0 – Legacy – стандартний, знайомий нам з Windows 7 завантажувач
 • 1 Standard – використовується новий інтерфейс завантажувача Windows 8 – т.зв. «Metro- завантажувач», що міститься в бібліотеці bootux.dll (за замовчуванням)

Поточне значення параметр bootmenupolicy можна отримати за допомогою команди:

bcdedit / enum / v

Як ви бачите, зараз використовується графічний завантажувач Windows 8.

Щоб повернутися до старого текстового завантажувачу, відкрийте командний рядок з правами адміністратора і виконайте команду:

bcdedit / set {default} bootmenupolicy legacy

Якщо все пройшло успішно, повинн
а з’явитися напис:

The operation completed successfully.

Тепер при наступному завантаженні системи буде використовуватися стандартне для Windows 7 / Vista текстове вікно вибору варіантів завантаження, і? натиснувши клавішу F8, ви потрапите в знайоме меню «Advanced Boot Options», в якому в тому числі можна буде вибрати безпечний режим завантаження (Safe Mode).

Ссылка на основную публикацию