Як додати слайди для презентації в Power Point?

Вітаю, читач! Продовжуємо занурюватися в Power Point. У минулій статті ми розглянули наскрізний приклад створення простої презентації. Сьогодні ми докладніше зупинимося на деяких способах створення слайдів. Немає межі досконалості в творчості, потрібно лише знати деякі прийоми і вміло їх використовувати.

Отже, сьогодні у нас варіанти створення слайдів. Це перше, що ми робимо, коли замислюємося свою презентацію. Багато новачків починаючи освоювати Power Point впевнені, що це таке складне завдання, що навіть і не знаєш, з якого боку до неї підійти. Але, головне почати.

Ви побачите, що процес то і не складний і програма сама по собі інтуїтивно зрозуміла. Іноді буває складніше знайти контент для презентації, ніж її оформити. Отже

Як в презентації додати слайд між слайдами?

Багато, редагуючи готові презентації запитують, чи можна додавати слайди не в самий кінець, а в потрібне місце, між. Так можна. Все дуже просто, слайд це частина документа і можна його додати куди завгодно. Наприклад у нас є готова презентація. Ставимо курсор на потрібний слайд, правою кнопкою миші викликаємо контекстне меню і вибираємо Створити слайд:

Створений слайд буде поміщений під обраним і буде мати такий же макет:

Так само можна створити слайд продублировав потрібний. Буде створена його копія:

Якщо потрібно створити слайд відрізняється від попереднього за структурою, тоді скористаємося розділом в верхньому меню Створити слайд:

Після чого ми можемо вибрати потрібний шаблон або порожній лист. Залежно від контенту підбираємо потрібний шаблон, можна вставити туди будь-який контент.

Робимо вертикальний слайд в презентації

А як бути з вертикальними слайдами? Ми звикли, що стандартом є альбомна орієнтація, але це не завжди нас влаштовує. Адже тоді зображення розтягуються або зменшуються, а це некрасиво.

Зробити один слайд вертикальним серед альбомних в одному документі Power Point можна. При спробі змінити орієнтацію все слайди стають вертикальними. Для того, щоб змінити орієнтацію, потрібно в верхньому меню відкрити вкладку Дизайн потім знайти піктограму Розмір слайда:

Вибравши в меню Налаштувати розмір слайдів ми тепер можемо налаштувати вертикальну орієнтацію і розміри:

При цьому всі слайди документа стануть вертикальними. Нас це категорично не влаштовує, вся наша презентація поламається. Що можна зробити? Про це читаємо в наступному розділі.

Як додати слайд іншого розміру в презентацію Power Point

Що таке презентація? Документ, який ми будемо демонструвати аудиторії, наприклад на проекторі. Для глядача важливий безперервний показ і контент. А як це зроблено технічно він навіть і не помітить. Розмір слайда як і його орієнтацію не можна змінити тільки для одного слайда, зміни будуть застосовані і до решти. Тому ми створимо нову презентацію з вертикальною орієнтацією і потрібних розмірів.

Все що нам потім потрібно зробити це створити зв’язки між нашими презентаціями за допомогою посилань. Отже, створюємо нову презентацію. Переходимо у вкладку Дизайн потім знаходимо піктограму Розмір слайда. Налаштовуємо розміри слайда як в попередньому прикладі. Натискаємо Розгорнути, коли визначитеся з підбором розміру:

Тепер нам потрібно зв’язати дві презентації між собою. Для цього ми скористаємося посиланнями або гіперпосиланнями. У момент показу на певній сторінці буде посилання, по якій буде перехід на вертикальний слайд нової презентації. Далі показ вже буде продовжений з неї. Зробимо ще одне посилання на потрібний слайд з першої презентації. Таким способом буде продемонстровано дві презентації, але аудиторія цього навіть не помітить. У мене вже створено дві презентації на навчальну тематику.

  Я об’єднав їх в потрібних місцях гіперпосиланнями і в разі потреби можу об’єднувати показ, а можу і показати одну презентацію. Щоб було зрозуміло, про що мова дивимося відео:

Можливо перед показом, потрібно буде змінити налаштування безпеки в Power Point. Для того, щоб програма (в процесі показу) не видавала попередження при переході по посиланню потрібно відключити одну настройку. Називається вона Включити безпечний перегляд файлів в потенційно небезпечних розташуваннях (Файл Параметри-Центр управління безпекою -Захищене перегляд). І перезапустити програму.

Як зробити слайд в русі для Power Point

В одній зі статей уже коротко було показано, що таке анімація і переходи. Ми змінювали поведінку слайда як такого. Наше завдання зробити анімацію так, щоб контент слайда рухався. Кожен елемент на слайді заголовки, текст, фото можна змусити вести себе певним чином. Чимось це буде нагадувати мультфільм. Подачу матеріалу можна зробити більш цікавою і наочної.

У Power Point 2013 вся анімація знаходиться у вкладці Анімація в якій потрібно спочатку включити Область анімації:

Я для прикладу створив новий слайд, на який помістив фон, і всього два об’єкти, щоб не ускладнювати. Програма надає налаштувати рух обе’ктов як по шаблонах, так і вручну. Ви самі можете накреслити будь-які траєкторії руху цих об’єктів. Анімаційні ефекти так само налаштовуються при відкритті слайда, в процесі перегляду, а так само перед закриттям. Вибирайте як завгодно.

Ще можна робити настройки так, що будь-який об’єкт презентації (заголовки, фото, фігури) можна рухати в порядку черговості відносно один одного або одночасно. Сподіваюся, У мене вийшло досить просто і красиво. Дивимося відео:

Як зробити слайди з фігурами?

Продовжуючи тему фігур, наостанок розповім, що для наочності можна помістити на слайд якусь потрібну нам фігуру, наприклад цитату. Потрібно відкрити меню Вставка, потім Фігури:

У виносках вибираємо потрібну і використовуємо. Так само в програмі можна використовувати блок схеми для подачі відповідного матеріалу:

Зверніть увагу, що для зручності останні або часто використовувані Вами фігури з’являються в верху списку, щоб було зручніше. Можна вибирати будь-які відповідні фігури, їх багато, в самому низу є навіть керуючі кнопки. Пробуйте, все у вас вийде. А на сьогодні все, поки що.

Ссылка на основную публикацию