Як користуватися Google Pay? Інструкція з підключення та налаштування платіжної системи

Усе частіше до нас в редакцію надходять запитання по Google Pay, як користуватися і чи безпечно це? Прийшов час розповісти нашим читачам про основні тонкощах сервісу і способах настройки. Ми самі вже давно почали користуватися системою і можемо з упевненістю заявити, що це хороша і безпечна платформа для проведення платежів. Спробувавши один раз, більше не захочеться повертатися до звичних способів оплати.

Google Pay:

Google Pay платіжна система, раніше називалася Android Pay, допомагає виробляти оплату покупок мобільним телефоном. Сервіс працює як в інтернет-маркетах, так і оффлайн-магазинах. Їм можемо скористатися практично скрізь, де є термінали з підтримкою безконтактних платежів. Більшість мережевих магазинів вже обзавелися такими терміналами і без праці приймають платежі по телефону.

Основні функції

Google-гаманець на Android замінює пластикову карту банку. Якщо раніше для оплати доводилося використовувати карту, тепер все робить смартфон з встановленим Google Pay. Відповідно, функції сервісу аналогічні банківській картці і навіть кілька перевершують її. Всі гроші за покупки списуються з банківського рахунку, завчасно прикріпленого до аккаунту.

У Google Wallet може бути додано кілька карт, ми самі вибираємо з якою з них заплатити за товар. З нас більше нічого не потрібно, навіть PIN-код. Для проведення платежу досить розблокувати смартфон, відкрити програму і вибрати карту (у випадку зі стандартними настройками). Уже сьогодні підтримують такий спосіб оплати: «Пятерочка», McDonald`s, KFC, «Ельдорадо», «АТБ» та інші магазини. Крім оплати в магазинах, Google Pay допомагає платити за мобільні додатки.

Схема роботи платіжної системи

Перед тим, як оплачувати c Google Pay будь-які покупки на своєму смартфоні, важливо перевірити, що телефон підтримує сервіс. Для роботи платіжної системи гаджет повинен володіти OS Android 4.4, а також NFC-чипом. На iOS сервіс не працює, на iPhone для цього є аналогічний сервіс Apple Pay. Що стосується самої процедури оплати, все відбувається в 2 елементарних дії.

Google Pay платіжна система як користуватися:

  1. За допомогою PIN-коду, графічного ключа або сканера відбитка пальця розблокуємо смартфон.
  2. Підносимо його до терміналу (він повинен перебувати в режимі очікування). За замовчуванням відбувається оплата з основної картки.

Зазвичай інформація зчитується без проблем за 1-2 секунди. На цьому оплата покупки завершена. Такі безготівкові платежі дуже зручні і швидкі у використанні, але чи безпечні?

Важливо! Технологія повністю безпечна, так як зловмисники позбавлені можливості злому рахунку. Всі дані зашифровані і зберігаються у вигляді хешу. Між продавцем і покупцем не відбувається передачі будь-яких важливих даних. Згенерований хеш відправляється на сервер банку, який вже порівнює його з унікальним ідентифікатором користувача. У разі перехоплення даних, хакер нічого не зможе зробити з хешем, він корисний тільки продавцеві і виключно в даний момент часу. Якщо зловмисник переустановить пароля або відбитка пальця, всі рахунки з Гугл Пий автоматично відійдуть.

Як підключити сервіс?

Перед тим, як додати карту в Google Pay, переконуємося відповідно смартфона мінімальним вимогам системи, а потім встановлюємо сам додаток.

Встановити додаток можемо декількома способами:

  1. Викачуємо безкоштовний сервіс по.
  1. Вводимо в пошуковик Google Pay, перша ж посилання приведе на потрібну сторінку. Важливо перевірити розробника, повинен стояти «Google Inc.», інакше є ризик попастися на підроблене додаток.
  2. Скануємо QR-код.

Інструкція по налаштуванню Google Pay

Встановлене додаток не працює до моменту його налаштування. Зараз нам належить синхронізувати банківську карту з сервісом і включити всі необхідні функції смартфона.

Як налаштувати Google Pay:

  1. Переходимо в розділ «Налаштування» і включаємо роботу NFC. Зазвичай знаходиться в меню «Додаткові можливості».
  1. Включаємо захист смартфона відбитком пальця, PIN-кодом або графічним ключем. Сервіс відмовляється працювати на незахищених смартфонах, адже ними можуть скористатися сторонні люди.
  2. Скануємо або вручну додаємо всі необхідні дані банківської картки.
  1. Підтверджуємо наявність прав на використання карти за допомогою коду з SMS.
  2. Зараз Google Pay спише порядку 0,5-1 $ з карти для перевірки, що на ній є гроші. У швидкості ці кошти повернуться на карту.

Важливо! Гугл Пий не працює на смартфонах з рут-правами, знову ж через ризик злому такого гаджета.

При бажанні в сервіс можемо додати багато банківських карт. У такому випадку рекомендуємо встановити одну основну карту, з якої будуть оплачуватися більшість покупок. При необхідності змінити карту для оплати, це легко зробити свайпом в додатку.

Google Pay – це повністю безпечний і зручний спосіб оплачувати покупки через інтернет або в звичайному магазині. Вже сьогодні багато мережеві магазини підтримують цей метод оплати, а зовсім скоро термінали з NFC з’являться у всіх магазинах, в тому числі невеликих. Безумовно, це найкраща альтернатива готівці і банківських картах.

Залишилися якісь питання по Google Pay? Задавайте в коментарях, ми готові на них відповісти.

Ссылка на основную публикацию