Як користуватися Win32 Disk Imager

Всі ми пам’ятаємо ті колосальні труднощі, що виникали в процесі переформатування жорстких дисків. Ранні утиліти розбивки розділів пропонували тільки один спосіб змінити обсяг їх вмісту – шляхом повного переформатування.

Якщо вас не влаштовував розмір одного якогось томи або розділу, то доводилося знищувати всю інформацію на носії.

Згодом з’явилися інструменти на зразок Partition Manager, які не потребують видалення, а значить, і резервного копіювання цінної інформації.

Чи можна щось подібне зробити з флешкою ​​або картою пам’яті, враховуючи, що один такий носій може містити по декілька розділів з різними файловими системами? Виявляється – так, можна. Це дозволить зробити утиліта «Win32 Disk Imager», що володіє масою корисних переваг. По-перше, вона абсолютно безкоштовна для всіх категорій користувачів, а по-друге, її не потрібно інсталювати на ПК, т. К. Дана програма відноситься до категорії т. Н. portable – просто копіюєш на диск, запускаєш і працюєш. Про решту достоїнства програми і про те, як з нею працювати – читайте нижче.

Як працювати з утилітою?

Дана програма функціонує досить цікавим чином. Вона дуже нагадує утиліти, що існували ще за часів MS-DOS і персональних ПК – предтеч PC на ринку. Як тільки в природі з’явилися гнучкі диски, розробники програмного забезпечення винайшли особливий формат файлів – образ такого диска. Його можна було примонтировать на дисковод, відмінний від фізичного і реально існуючого в системі. Що давало цілий ряд переваг.

Приблизно так само працює і «Win32 Disk Imager». Вона вміє три речі:

  • Писати вміст флешки або карти в файл-образ. У тому числі і в завантажувальний файл-образ, якщо сам носій був завантажувальним.
  • Читати вміст файл-образу і переносити його на флешку або карту.
  • Форматувати носій. Власне кажучи, функція форматування покладається на ОС, а не на програму. Але «Win32 Disk Imager» дозволяє одним кліком миші перенести інформацію з флешки на образ – а значить, вона не пропаде.

Інтерфейс програми дуже простий і складається з одного-єдиного вікна з двома кнопками «Read» і «Write». А також з полями для вказівки відповідного накопичувача і імені файлу-образу. Тільки зовсім неграмотний тут не розбереться з тим, що є що. Ось яка пояснює ідею картинка:

  • Кнопка «Write» – створити файл-образ вмісту носія, ім’я якого зазначено в списку «Device».
  • Кнопка «Read» – переносить дані назад на носій з файлу-образу.
  • У проміжках між цими операціями ви можете робити з носієм що завгодно, наприклад – форматувати.

Ось і вся сага про те, що таке утиліта win32diskimager і як нею користуватися.

Ссылка на основную публикацию