Як красиво фотографувати воду

Вода – сила життя і саме життя. Жодна жива істота або рослина не може прожити без води, вона красива і небезпечна одночасно. З цієї причини фотографи не залишають без уваги таке справжнє диво. Нижче будуть розглянуті основні рекомендації для початківців фотографів щодо того, як правильно знімати воду, фіксувати її рух і передавати її справжню красу.

Головні правила фотозйомки води

вибір місця розташування

Фотографу слід продумати, як саме він хоче відобразити воду. Варіантів для цього існує величезна кількість. Якщо завданням стоїть передати енергію вируючого потоку, то краще фотографувати водоспади. Для більш простої версії підійде звичайний фонтан в місті. Коли душа фотографа вимагає масштабу – йому ідеально підійде лінія берега.

Основи ландшафтної зйомки

Кожному фотографу слід пам’ятати, що його фотознімки не стануть виглядати шикарно лише тому, що на них буде зображена вода. Для по-справжньому красивою фотографії необхідна вірна композиція, в якій добре поєднуються всі компоненти. З цієї причини важливо правильно вибрати місце зйомки, а потім детально досліджувати потрібний об’єкт, а також напрямок руху води, визначаючи найвдаліший ракурс. Потрібно пам’ятати «правило третини», щоб приблизно визначити для себе центр кадру.

маленькі хитрощі

 1. Основний параметр під час зйомки води – це витримка. Саме правильна тривала витримка додасть фотографіям неймовірну привабливість і якусь розмитість води, перетворюючи тим самим звичайні пейзажі природи в справжні твори мистецтва.
 2. Камеру слід поставити на штатив. Чим стійкіше вона виявиться, тим краще буде. Досконало для цього слід застосовувати спеціальний таймер для спуску затвора або тросик, щоб запобігти будь-яку тряску.
 3. В налаштуваннях слід вибрати відомий «пріоритет витримки». Значення виставляється від 1/10 секунди і більше. З настройками експозиції теж потрібно буде повозитися. Щоб якось компенсувати кількість світла, яке потрапляє на матрицю (через високу витримки), потрібно поставити низькі показники діафрагми (f7 і далі, це буде залежати від можливостей конкретного фотоапарата). До того ж виставляється мінімальне значення ISO.
 4. Найкращий варіант – використовувати фільтри з нейтральною щільністю. Саме вони допоможуть знизити число надходить світла без зміни головних параметрів зображення, на кшталт контрастності і кольоровості. Вони допоможуть днем ​​проводити зйомку з «нічними» показниками експозиції.

Без обмежень

Важливим моментом хорошої фотографії є ​​розширене мислення і уяву того, хто знімає. Адже вода перебуває не тільки в водоймах – вона оточує людину повсюдно: маленькі крапельки і бризки, струменя і калюжки. Щоб правильно зрозуміти деякі реакції води, слід простежити, як вона реагує на певні фізичні фактори.

І якщо в момент зйомки великих водойм ступінь передачі руху водної поверхні залежить від витримки, для демонстрації руху, то зйомка її малих обсягів являє собою деяку «заморозку» дії. Тому для зйомки краплі води, наприклад, буде потрібно коротка витримка і велика швидкість фотографування. Щоб вдалося сфотографувати певний момент, можна скористатися режимом «безперервної» зйомки.

Краса води – всюди

Для зйомки водойм у фотографа повинно бути достатньо часу. Ймовірно, що з першого разу у людини не вийде все ідеально гладко, але експерименти і спроби неймовірно важливі. Будь-якому фотографу важливо пам’ятати, що для красивої зйомки живої води не обов’язково виїжджати до водойми, адже принадність води всюди – в калюжах після дощу, роси на газонах і навіть потужної струмені душа.

Висновок: основні моменти

 • Важливо зробити вибір, яку воду і в якому місці краще знімати. Принадність води можна передати і за допомогою маленького струмочка, невеликої калюжі.
 • Сюжет – важливий компонент вдалого кадру. Фото повинно залишати хороше враження, тому не можна, щоб вода займала на кадрі весь простір. Потрібно подумати, яке місце вода стане займати на фото – чи буде вона бігти прямо в кадр або текти під кутом, залишаючись динамічною. Лінія горизонту може займати одну або дві третини знімка і ні в якому разі не бути кривої.
 • Композиція повинна будуватися близько одного важливого об’єкта на знімку – поваленого дерева, показує з води каменю, потужної корчі, човни, качки або злітаючого лебедя. Такий предмет на передньому плані подарує фотографії справжню глибину.
 • Освітлення – також найважливіший компонент якісної фотозйомки. Денне сонце забирає всю красу і обсяг пейзажу, він стає нудним і плоским. А зйомка в похмуру погоду – відмінний варіант, зникають відблиски і непотрібні тіні, більш насиченим і яскравіше грають кольору. Відмінні фото можна отримати під час заходу або світанку.
 • Застосування штатива. Цей пристрій допоможе зберегти різкість фотографії та чіткість образів.
 • Величезним значенням володіє ракурс. Величним і більш потужним стане водоспад, знятий знизу. Для того щоб передати рух гірської річки, важливо зробити акцент на каменях. Для красивого зняття річки на рівнині потрібно насичений пейзаж позаду.
 • Щоб знімати воду в русі буде потрібно хоча б напівпрофесійна камера. Вона повинна мати пріоритетом витримки, балансом білого і діафрагмою. Регулювання діафрагми допомагає впливати на кількість відблисків і «зірочок» від води на екрані. Все це додає загадковість і таємничість знімку.
 • Якщо метою фотографа є знімок величезного водоймища, йому буде потрібно довга витримка, якщо ж фахівець зосереджений на дрібних елементах води, то його зйомка передбачає «заморожування» дії. Для цієї мети як не можна до речі буде саме коротка витримка і велика швидкість зйомки. А найкраще підійде режим «безперервної» зйомки і «мультіс’емка» у багато кадрів.
Ссылка на основную публикацию