Як красиво обробити фото в фотошопі: різкість, розмиття

Кожна фотографія зберігає в собі частинку минулого, що особливо цінно для будь-якої людини. Саме тому на всіх фотографіях нам хочеться виходити красивими, щоб знімки виходили якісними, яскравими і соковитими. На жаль, не завжди якість знімка залежить тільки від того, хто або що зображено на фото. У більшості випадків на це впливають непрямі чинники, наприклад, освітлення, ступінь розмитості, ракурс і т.д.

Хочу відзначити, що дана стаття все ж орієнтована на людей, які не є профі в Photoshop, проте, можливо, деякі поради цікаво буде почитати і фахівцям. Отже, пропоную вам кілька прийомів щодо того, як красиво обробити фото в фотошопі.

різкість фотографії

Найчастіше якість знімків страждає через недостатню різкості. Зображення виходить нечітким, воно може різати очі, і взагалі виглядати якимось чужорідним. Щоб уникнути негативних емоцій щодо такої ось фотографії, я пропоную вам «пограти» з фільтрами.

  1. Наприклад, відомим і широко використовуваним фільтром для опрацювання різкості в Фотошопі є ефект «Контурна різкість». Щоб його відкрити, перейдіть в розділ «Фільтр», там натисніть «Посилення різкості» і в меню виберіть вищезгаданий пункт. Тепер вам необхідно визначити для себе градацію за трьома пунктами: Ефект, Радіус, ізогеліі. Перший потрібен для визначення ступеня впливу фільтра на знімок, другий дозволяє визначити, яка область навколо контуру буде порушена після того, як ви зміните контраст. Що стосується третього параметра, то він відповідає за те, наскільки сильними будуть відмінності між сусідніми областями, щоб кордон між ними можна було вважати за контур.
  2. Пропоную вашій увазі ще один фільтр для збільшення рівня різкості. Щоб активувати його, знову-таки, відкрийте розділ «Фільтр», а там клікніть на рядок «Інше», потім виберіть пункт «Максимум». У вікні є всього один параметр, який ви можете поміняти – Радіус, і він працює так само, як і в випадку з фільтром «Контурна різкість».

інші фільтри

Звичайно, фільтрів, які допомагають зробити картинку краще, в графічному редакторі Photoshop дуже багато, для прикладу я привожу лише деякі з них. Так, ви можете урізноманітнити фон використовуваного знімка, використовуючи, наприклад, фільтр «Візуалізація» (звідти підіть до «Хмари»). Одержаний фон можна залишити в тому вигляді, в якому він вийшов, а можна знову зайти в фільтри, відкрити «Розмиття» – «Розумієте в русі». Також можна зробити розмиття фону, щоб зробити акцент на тому, що відображене на передньому плані.


Само собою, це лише мала дещиця фільтрів, про які я міг би вам розповісти. Проте, для початківця користувача, на перших порах, цього має бути достатньо.

Ссылка на основную публикацию