Як купують страховий поліс в інтернеті?


Як купують страховий поліс в інтернеті?

Сьогодні Розрахувати КАСКО онлайн запросто може будь-хто. Для цього досить зайти на офіційний сайт страхової компанії або на сайт, що спеціалізується в питаннях страхування, ввести необхідні параметри авто і водія, і моментально отримати вартість КАСКО або ОСАГО. На багато важче йде справа з повноцінним придбанням страхового поліса. Страхові компанії пропонують схожу функцію, але, по суті, це як і раніше лише «заявка» на покупку, а не повноцінна покупка. Клієнту все одно необхідно особисто приїхати в офіс страховика або викликати кур’єра, щоб підписати договір.

Але ситуація має змінитися вже в 2014 році. Планується, що законопроект, що дозволяє продаж страхових послуг через інтернет повного циклу, буде прийнятий у другому читанні. Вся процедура буде виглядати наступним чином:

  1. Заявка на покупку каско надходить від потенційного клієнта.
  2. У відповідь на анкету потенційного страхувальника страхова компанія готує договір. Підпис при цьому замінюється, так званої електронної підписом.
  3. Договір вирушає автовласникові по e-mail.
  4. Якщо клієнт згоден з умовами договору, то він виробляє оплату.
  5. Замість підпису з боку споживача буде використовуватися факт оплати страхових послуг.

Незважаючи на те, що фактично клієнт отримає готовий договір, не сплативши його, страхові компанії не бояться шахрайства. Відповідно до законів, виплата по страховці буде проводиться, тільки якщо поліс оплачений. Продаж полісів через інтернет має ще одна очевидна перевага: боротьба з надлишковими посередниками і зниження їх комісійних. Основна ідея введення електронних полісів – прямі продажі клієнтам без додаткових витрат страховиків. За офіційними даними, тільки в 2013 році страхові компанії заплатили брокерам, агентам і іншим посередникам понад 148 млрд гривень, що становить 16,35% від сукупної страхової премії за той же період.

Продажі страховок через інтернет торкнуться тільки добровільного страхування, однак імовірно, що вже в 2016 році онлайн покупка полісів ОСАГО також буде дозволена. На це розраховує Центробанк, який активно підтримує відповідні поправки в новій редакції закону “Про ОСАЦВ”.

Поки законопроекти знаходяться на стадії розгляду, будь-який бажаючий може дізнатися різні варіанти КАСКО за ціною та іншими критеріями. Багато онлайн сервіси мають ряд корисних функцій:

  • Можна розрахувати ціну КАСКО або ОСАГО з урахуванням вартості авто, стажу водіння, віку водія і багатьох інших параметрів;
  • Можна вибрати ризики (викрадення, протиправні дії третіх осіб і т.д.), від яких автовласник бажає застрахувати машину;
  • Сервіс надає список страхових компаній, які готові запропонувати страховку КАСКО за ціною, що задовольняє вимоги страхувальника;
  • Можна вибрати додаткові знижки або брати участь у спеціальних акціях від страховиків заради додаткової економії.

Крім цього, онлайн сервіси містять безліч статей, які дозволяють правильно і зважено зробити свій вибір на користь тієї чи іншої страхової компанії. На сайті кожен страховик має свій рейтинг і відгуки клієнтів, які теж потрібно враховувати, якщо ви хочете зробити усвідомлену покупку.

КАСКО розрахувати онлайн ви можете в будь-який момент – сидячи вдома на дивані, або обговорюючи покупку нового авто в кафе з друзями. З появою доступного інтернету, мобільних пристроїв і корисних онлайн сервісів багато необхідних у повсякденному житті дії стали значно простіше. Якщо державна дума схвалить відповідні поправки, то ще одним приводом вийти з дому стане менше.

Ссылка на основную публикацию