Як легально заощадити при покупці програм

Всі ми знаємо, що використання піратського програмного забезпечення переслідується законом, до того ж при його завантаження та встановлення дуже часто відбувається зараження комп’ютера вірусами. А як бути в тому випадку, коли на покупку необхідного додатку не вистачає грошей? Давайте подивимося, як можна абсолютно легально заощадити при купівлі програмного забезпечення.

Купуйте програми оптом

Затвердження «оптом дешевше» справедливо і при купівлі програмного забезпечення. Наприклад, якщо ви використовуєте дизайнерські програми від Adobe, подивіться – може бути варто купити пакет «Всі програми». Швидше за все, можливостей однієї або двох програм вам буде недостатньо, і в цьому випадку ціна за повний пакет буде цілком виправдана.

Користуйтеся безкоштовними аналогами

Подумайте уважно перед покупкою, чи потрібні вам всі можливості купується програми. У багатьох випадках цілком можна обійтися можливостями аналогічних безкоштовних додатків, наприклад:

  • OpenOffice. Безкоштовний пакет офісних програм, цілком здатний замінити Microsoft Office.
  • GIMP – безкоштовна альтернатива Photoshop.
  • Inksape – редактор векторної графіки, заміна Adobe Illustrator і CorelDraw.
  • 7-zip – безкоштовний архіватор.
  • TranslateIt – словник і перекладач, безкоштовна альтернатива ABBYY Lingvo.
  • Audacity – редактор аудіо, здатний замінити Sony Sound Forge або Adobe Audition.

Зрозуміло, список далеко не повний. Щоб перевірити наявність безкоштовного аналога програми, наберіть в пошуковику приблизно такий запит:

ім’я програми free alternatives

і подивіться запропоновані варіанти.

Купівля на дошках оголошень

В Інтернеті можна зустріти пропозиції з продажу ліцензійних програм або ключів до них. Купуючи софт «з рук» потрібно бути дуже уважним, тому що пропоновані ключі цілком можуть бути вже використані. У будь-якому випадку, звертайте особливу увагу на рейтинг продавця і відгуки про нього.

Вивчайте ліцензійну угоду

Текст ліцензійної угоди користувачі зазвичай не читають, але ж там описані всі пункти, що впливають на підсумкову вартість:

  • Купівля або підписка. У першому випадку ви придбаєте програму назавжди, у другому – оплачуєте щомісячне (щорічне) використання.
  • Число комп’ютерів. Якщо вам необхідно встановити додаток на дві і більше робочі станції, перевіряйте в ліцензії кількість активацій, інакше доведеться заплатити більше.
  • Оновлення. Купівля програми зовсім не означає її безкоштовні оновлення. В такому випадку вартість місячної підписки може бути вигідніше.
  • Знижки при авансової оплати. Річна передплата, як правило коштує дешевше, ніж оплата її раз на місяць протягом року.

Знижки для учнів

Багато серйозних розробники програмного забезпечення пропонують знижки для учнів або зовсім безкоштовне використання програм в навчальних цілях. Тому студентам рекомендуємо перевіряти наявність відповідних знижок, які зазвичай з’являються до початку навчального року.

шукайте промокодом

Знижки по промокодом – ще один спосіб легально заощадити на програмному забезпеченні. Іноді промокодом поширюють самі розробники. Спробувати їх знайти можна за допомогою пошукового запиту у вигляді:

ім’я програми coupon code

замість післямови

Як бачите, існує чимало способів заощадити при покупці програмного забезпечення. Все они легальні і дають можливість відчути переваги ліцензійного софту. А у вас виходило економити на програмах?

Ссылка на основную публикацию