Як можна видалити точку відновлення Windows?

У цій статті ми розглянемо питання про те, як видалити точку відновлення Windows за допомогою вбудованих засобів і програм з боку. У цій статті ми розглянемо максимум коштів по маніпуляції точками відновлення системи.

Всім привіт, представлю вам що містить статтю з цілого циклу, присвяченого відновлення системи. І зараз ми будемо маніпулювати точками, по можливості видаляючи ті, від яких збираємося позбутися.

Точка відновлення – одна зі складових унікального механізму, властивих сімейства операційних систем від Microsoft, що дозволяє зробити відкат до попередніх налаштувань в разі, якщо “щось пішло не так”. Якщо ця функція включена, вона автоматично задає точку відновлення щоразу, коли ви встановлюєте нову програму, драйвер, чергове оновлення. Відкат до потрібної точки не впливає на дані, що зберігаються в папці “Ім’я-користувача” (% UserProfile%).

Як видалити точку відновлення: приступаємо

Для видалення точки / точок можна використовувати кілька інструментів Windows. Однак робота з точками відновлення дещо обмежена саме особливістю самої функції.

Як ви знаєте, всі крапки відновлення зберігаються на тих томах і дисках (а іноді і на флешках), за якими Windows спостерігає за розпорядженням користувача. Які вимоги пред’являються в обсягах дисків і іншими параметрами в різних версіях Windows, ви можете дізнатися зі статті “”, а поки розглянемо функції Windows, за допомогою яких можна точками управляти.

Так, від наступної настройки системи безпосередньо залежить кількість створюваних контрольних точок відновлення. вирушаємо в властивості системи через рядок пошуку командою:

sysdm.cpl

і у вкладці захист системи виявляємо повний доступ до всіх можливих функцій по відновленню системи. Натиснувши на кнопці Налаштувати ..., ви зможете змінити відводиться для контрольних точок відновлення місце на диску (відповідно, звичайно, з вимогами наявної у вас версії Windows):

Як видалити всі точки відновлення?

Поверніться до останнього малюнку, на якому кнопка вилучити у вкладці Захист системи для … затрёт всі крапки відновлення аж до останньої з створених. Це дійство буде рівноцінно активації пункту Відключити захист системи з подальшою перезавантаженням. Це кардинальний спосіб позбутися від усіх точок відновлення відразу.

Як видалити всі точки відновлення, крім останньої?

У рядку пошуку (WIN + R) вводимо команду швидкого пошуку:

cleanmgr

запуститься утиліта очищення Windows. Після появи вікна з вибором файлів для видалення шукаємо кнопку Очистити системні файли. Утиліта увімкнеться знову, знову запропонувавши вибрати диск для очищення (якщо їх декілька). Але в цей раз до вікна з підсумками перевірки файлів додасться вкладка Додатково, в якій, серед іншого, можна буде видалити точку відновлення (або кілька точок) аж до останньої:

А що ж сама функція відновлення?

Деякі маніпуляції можна проводити і звідти. Однак на багато розраховувати не доводиться: фактично мова йде не про видалення, а приховування деяких точок завдяки накладається користувачем з менеджера відновлення фільтрів. Порівняйте:

Але це все, чим функція відновлення може похвалитися. Однак, якщо ви хочете видалити конкретну точку, вихід є.

Як видалити точку відновлення з командного рядка: яку хочемо

Робота з тіньовими копіями систем не обмежена менеджером відновлення. командна утиліта vssadmin (Без графічного інтерфейсу) працює з точками відновлення в текстовому режимі. Ось деякі з команд, доступні з утилітою:

  • vssadmin list shadowstorage відображає всі підключені до системи диски з описом використаного, виділеного і максимального обсягів сховищ для контрольних точок відновлення
  • vssadmin list shadows – відобразить всі існуючі копії в системі
  • vssadmin delete shadows / for = c: / oldest – видаляє найстарішу з точок на диску С
  • vssadmin delete shadows / for = d: / all – видалить ВСІ точки відновлення на диску D
  • vssadmin delete shadows / for = c: / shadow = ID – видаляє обрану точку по введеному ID (їх список ви побачите, набравши команду list shadows)
  • vssadmin resize shadowstorage / for = c: / maxsize = 8GB – встановлює обсяг сховища під точки відновлення для диска С до 8 Гб. Використовуйте функцію акуратно: при зниженні значення (наприклад, з 15 Гб до, скажімо, 10 Гб, будуть “страждати” інші точки, починаючи з найстарішою, просто зникаючи зі списку)

Як видалити точку відновлення: CCleaner і System Restore Explorer

Якщо процес корегування списку контрольних точок відн
овлення вручну вас не приваблює, використання програм сторонніх розробників – ідеальний варіант.Первая програма дуже грамотно виручає користувача Windows, причому в абсолютно різних областях, завдяки чому я не перестаю її безкоштовно рекламувати. Її основне застосування – очищення системи від тимчасових і сміттєвих файлів, що забивають не тільки систему, але і від відверто “лага” налаштувань, що доставляють багато неприємностей. Стане в нагоді вона і в цей раз. Запускаємо, і звідси точки відновлення виглядають ось так:

Але найголовніше: тепер деякі окремі точки відновлення Windows доступні для видалення. Не всі, до чого ви побачите пояснення.

у виробника

Друга програма, як видно з назви, призначена конкретно для цієї мети: видалити точку відновлення, обрану користувачем. System Restore Explorer – інструмент, що дозволяє не тільки видаляти вибрані точки відновлення, але і вільно переглядати їх вміст. У цій програмі є дуже корисна опція: створивши образ потрібної точки, ви зможете скопіювати ОКРЕМІ ФАЙЛИ і замінити пошкоджені без відновлення системи цілком.

Інтерфейс програми в точності нагадує вигляд провідника Windows (тільки англійською):

Вибираємо потрібну точку і тиснемо Mount для перегляду вмісту (або Delete – видалити точку відновлення):

Провідник за вказаною адресою відобразить вміст точки. Можете працювати з окремими файлами, директоріями. Або просто видалити точку відновлення.

Ссылка на основную публикацию