Як на телефоні Андроїд або iPhone дізнатися пароль від свого WiFi, якщо смартфон підключений до вай-фай чи ні

Бувають ситуації, коли одне з мобільних пристроїв підключено до Wi-Fi мережі, а інший пристрій підключити не виходить, так як пароль від мережі був забутий. В цьому випадку потрібно скористатися засобами, що дозволяє переглянути пароль від уже підключеною мережі.

У яких випадках можна переглянути пароль

Якщо пристрій під управлінням операційної системи Android або iOS автоматично підключається до будь-якої Wi-Fi мережі з встановленим паролем, значить, воно знає пароль від неї. В цьому випадку можна скористатися методами, описаними нижче, щоб переглянути збережений пароль.

Якщо пристрій колись підключався до мережі, а після перестало, значить, пароль від мережі був змінений або пристрій його порахувало непотрібним і забуло. В цьому випадку знайти потрібну інформацію не вийде, так як вона більше не міститься в пам’яті пристрою.

Чи можна переглянути через стандартні настройки

На всіх мобільних пристроях, що працюють як на iOS (iPhone, iPad, iPod), так і на Android, функції, що дозволяє переглянути пароль від підключеної мережі немає. Існує помилкове оману, що можна відкрити список мереж, натиснути на потрібну мережу, поставити галочку навпроти функції «Показати пароль» і побачити потрібні символи, але це не так. Функція «Показати пароль» дозволяє лише переглянути символи, який ви зараз введете в поле «Пароль» (за замовчуванням вони приховані точками), але не дає побачити попередні паролі.

Функція показує вводиться пароль

Але існують нестандартні способи, що дозволяє дізнатися пароль від підключеної мережі як на Android, так і на iOS. При цьому є й універсальний спосіб для обох видів пристроїв, і методи для кожної операційної системи окремо.

переглядаємо пароль

Якщо вам потрібно переглянути пароль на Android, варто скористатися стороннім провідником, здатним переглядати приховані директорії і файли. Врахуйте, для перегляду прихованої інформації (в тому числі список паролів) доведеться отримати root-права, тобто права супер-користувача. Зробивши це одним з існуючих способів, ви втратите гарантію на пристрій, так як пристрій з активованими root-правами вважається зламаним.

Для користувачів iOS є два шляхи: офіційний – пошук ключа через iCloud, неофіційний – злом пристрою за допомогою jailbreak і використання сторонньої програми, що завантажується через магазин Cydia. Врахуйте, другий спосіб, що вимагає злому пристрою, тягне за собою втрату гарантії, так як зламані пристрої не підлягають безкоштовному відновленню.

Є універсальний спосіб, яким можна скористатися з будь-якого пристрою (в тому числі і з комп’ютера). Але для цього знадобляться деякі відомості: логін і пароль від панелі управління роутером. Якщо ви їх не змінювали вручну, то будуть використовуватися стандартні значення, які можна знайти в інструкції до роутера (вона йде в комплекті і розміщена на офіційному сайту виробника).

Універсальний метод за допомогою злому

У кожного роутера є панель управління – веб-програма, доступна з будь-якого браузера, що дозволяє налаштовувати параметри роботи роутера. У ній можна переглянути і змінити встановлений пароль. Для отримання доступу до панелі доведеться ввести логін і пароль. За замовчуванням виробники зазвичай встановлюють такі значення: логін – admin, пароль – admin або 00000000, але можливі й інші значення:

 1. Відкрийте будь-який браузер, наявний на пристрої. В адресний рядок вбийте значення 192.168.0.1 або 192.168.1.1 (залежить від моделі роутера).

  Переходимо на сторінку панелі управління роутером

 2. Розгорнеться панель управління. Для авторизації необхідно прописати логін і пароль.

  Вводимо логін і пароль

 3. Опинившись в панелі управління (у кожного виробника своя версія панелі, але всі вони мають одні і ті ж розділи), перейдіть до розділу «Мережа» – Wlan. Зверніть увагу на рядок «Пароль» – в ній прописаний використовуваний на даний момент пароль.

  Дивимося на сходинку «Пароль»

Готово, пароль знайдений, можна скопіювати його і записати кудись ще, щоб не довелося в наступний раз отримати доступ до панелі управління.

Android

Щоб переглянути пароль на Android, пройдіть наступні кроки:

 1. Відкрийте офіційний магазин – Play Market. Він встановлений на всіх Android-пристроях за замовчуванням.
 2. Пошукайте додаток Root Browser. Завантажити та встановити його.

  Встановлюємо сторонній провідник

 3. Відкривши провідник, підтвердіть видачу додатком root-прав.

  Даємо згоду на root-права

 4. Розкрийте розділ / data / misc / wifi, а в ньому знайдіть файл wpa_supplicant.conf і розгорніть його за допомогою будь-якої програми (підійде навіть звичайний блокнот).

  Відкриваємо файл wpa_supplicant.conf

 5. Прокрутіть файл до блоків network. Кожен блок – після успішної реєстрації мережу. Щоб знайти потрібну мережу, зверніть увагу на рядок ssid – це назва мережі. Пароль міститься в рядку psk.

  Знаходимо блок network

Відео: перегляд пароля від мережі на Android

iOS і iCloud

Для використання цього методу знадобиться аккаунт в iCloud і ноутбук Macbook. Ви повинні увійти в один акаунт iCloud на обох пристроях, а після пройти наступні кроки:

 1. Розгорніть налаштування пристрою.
 2. Перейдіть до пункту «Зв’язка ключів» і активуйте цю функцію.

  Активуємо в’язку ключів в настройках iOS

 3. Перейдіть до Macbook, відкрийте розділ «Системні налаштування».
 4. Виберіть розділ iCloud.
 5. Увімкніть «Зв’язка ключів».
 6. Пошукайте на ноутбуці програму «Зв’язка ключів».

  Активуємо в’язку ключів в налаштуваннях iCloud

 7. У лівій частині вікна виберіть блок iCloud. Відсортуйте список збережених паролів за типом. Нас цікавить тип AirPort.
 8. На ім’я знайдете потрібний файл вашої Wi-Fi мережі. Клацніть по ньому, щоб відкрити властивості. Якщо система попросить, введіть пароль, який підтверджує ваша право на доступ до паролів iCloud.

  Шукаємо потрібний файл

 9. У вікні, відшукайте рядок «Пароль» і поставте галочку навпроти функції «Показати пароль». Готово, ви можете переглянути пароль від мережі.

  У властивостях файлу є пароль

iOS і jailbreak

Якщо ваш пристрій зламано за допомогою jailbreak, то досить встановити один додаток, щоб переглянути пароль від мережі:

 1. Відкрийте магазин Cydia.
 2. Пошукайте додаток WiFi Passwords List і встановіть його.

  Встановлюємо додаток Wi-Fi Password List

 3. Розкривши додаток, ви побачите список мереж, пароль до яких збережений. Виберіть потрібну мережу, на екрані з’явиться пароль від неї.

  У додатку можна побачити збережені паролі

Переглянути пароль від мережі, до якої підключено пристрій, на Android і iOS стандартними функціями не можна. Скористатися універсальним методом або вдатися до допомоги файлового менеджера для Android і спеціального додатку або iCloud для iOS можна тільки після злому системи гаджета. Будьте уважні.

Ссылка на основную публикацию