Як налаштувати браузер Опера, де знайти і як зайти в основні і додаткові (приховані) настройки Opera

Налаштувати браузер Opera під себе дуже просто. Досить зайти в основні і додаткові налаштування оглядача і змінити їх на свій розсуд.

Як зайти в налаштування Opera

Потрапити в налаштування браузера Opera найпростіше, скориставшись комбінацією клавіш Alt + P. Зробити це можна і іншим шляхом:

 1. Натисніть на значок «Проста настройка» у верхньому правому кутку вікна і таким чином отримаєте доступ до основних опцій.

  Значок з повзунками є входом в основні настройки

 2. У самому низу з’явилася вкладки виберіть пункт «Перейти до налаштувань браузера» або розгорніть «Меню» в лівому верхньому кутку вікна і натисніть на «Налаштування», тим самим отримавши доступ до додаткових і прихованих функцій для більш тонкого апгрейда.

  Якщо необхідно, встановіть Opera браузером за замовчуванням

Однак якщо ви не розумієте призначення тієї чи іншої опції, краще залиште її за замовчуванням. Неправильне налаштування може привести до неадекватної роботі окремих елементів і браузера в цілому або навіть до втрати збережених раніше даних.

налаштування Opera

Налаштування Opera нічим не складніше настройки будь-якого іншого браузера на базі движка Chromium. Параметри, які можна змінювати, діляться на основні та додаткові (приховані).

Основні опції

Міняти основні настройки можна в бічній панелі браузера. Зразковий алгоритм дій може бути такою:

 1. У блоці «Теми» змінюється оформлення браузера зі світлого на темне і навпаки.

  Темна тема браузера – зручне рішення для роботи в нічний час доби

 2. В меню «Шпалери» є кілька видів шпалер, включаючи картинки з анімацією. Також можна вибрати свій фоновий малюнок або відключити показ шпалер, натиснувши кнопку навпроти назви блоку. У розділі «Оформлення» налаштовується відображення / приховування панелі закладок, новин та інших елементів.

  Додаткові шпалери завантажуються при натисканні пункту «Підібрати шпалери»

 3. У блоці «Можливості» знаходяться кнопки включення / відключення блокувальника реклами та Центру синхронізації «Мій Flow». Налаштування сервісу проводиться в окремому вікні, яке з’являється при його включенні.

  Щоб налаштувати синхронізацію на мобільний пристрій слід встановити додаток Opera Touch з магазину

 4. У пункті «Завантаження» кнопка «Змінити» дозволяє вибрати місце на комп’ютері, куди будуть зберігатися завантажувані файли.

  За замовчуванням Opera зберігає завантажувані файли в папку «Завантаження»

 5. У пункті «Очистити історію відвідувань» налаштовується видалення тимчасових файлів, що зберігаються на комп’ютері в процесі роботи в інтернеті.

  Ви можете вибрати тип файлів, що видаляються і часовий діапазон очищення

 6. У розділі «Імпорт закладок і налаштувань» можна здійснювати перенесення закладок і налаштувань з будь-якого браузера на движку Chromium в Opera. Відзначте потрібні пункти і натисніть «Імпортувати».

  Перенесення файлів з будь-якого браузера на движку Chromium можна зробити вибірково

 7. Налаштування бічній панелі проводиться в меню, яке викликається клацанням по ній правою кнопкою миші. Поставивши галочку навпроти того чи іншого елемента, ви включаєте / відключаєте його відображення. Тут же можна відкріпити або закріпити безпосередньо бічну панель, а також перейти в додаткові настройки.

  Універсальна бічна панель – фірмове рішення Opera

 8. Управління елементами панелі закладок проводиться клацанням правою кнопкою миші у відповідній області. За допомогою меню, що випадає закладки можна редагувати, додавати або видаляти.

  Панель можна відключити повністю, знявши мітку з пункту «Показати панель закладок»

 9. Ярлики швидкого доступу – красива, але не завжди необхідна фішка. Велике число елементів обтяжують і без того не найлегший браузер. Видалити або змінити їх можна, натиснувши на символ в правому верхньому куті.

  Ярлики швидкого доступу – красиво, але не дуже зручно, особливо якщо їх багато

Перерахованих вище основних функцій, як правило, звичайному користувачеві цілком достатньо, щоб налаштувати браузер для комфортної роботи в інтернеті. Але іноді буває необхідно зробити більш тонке налаштування.

додатковий функціонал

Додатковий функціонал дозволяє зробити досить важку Opera набагато легше, чуйними і швидше. Особливо це актуально в відношенні не надто продуктивних і застарілих комп’ютерів. Приблизний алгоритм апгрейда може бути наступним:

 1. У блоці «Оформлення» налаштуйте розміри і вид шрифту, якщо вас не влаштовує його відображення за замовчуванням. Тут також можна збільшити або зменшити масштаб сторінки.

  У блоці «Оформлення» можна задіяти або відключити клавішу Tab

 2. В управлінні швидким доступом налаштовується «Експрес-панель». При бажанні її можна відключити зовсім.

  Персоналізацію елементів панелі швидких дій можна відключити

 3. Встановіть необхідну службу пошуку, натиснувши на рядок «Поставити пошукову систему». Натиснувши на пунктом «Управління пошуковими системами», можна видалити, додати або відредагувати конкретний пошуковик.

  Пошуковики Google і «Яндекс» найбільш часто використовуються на просторах рунета

 4. У блоці «Політика конфіденційності» є велика кількість налаштувань, змінювати які рекомендується, тільки якщо ви знаєте, за що відповідає та чи інша опція.

  Уважно вивчіть опис опцій, перш ніж змінювати їх

 5. «Налаштування контенту» краще не змінювати. Відключення, наприклад, JavaScript призведе до некоректного відображення більшості інтернет-сторінок, а деякі сайти і зовсім перестануть відкриватися.

  Натисніть «Довідка Opera», якщо виникли труднощі

 6. Відключення автозаповнення та автоматичного введення паролів прискорить роботу браузера, але зробить інтернет-серфінг менш зручним. На вкладці WebRTC залиште все як є.

  WebRTC (Web Real Time Communications) – стандарт, який описує передачу потокових аудіо, відео даних і контенту від браузера до браузеру в режимі реального часу без установки плагінів необхідних розширень

 7. В поле «спливаюче вікно пошуку» включається або відключається відповідна опція, налаштуйте її, як вам зручніше. «Спливаюче вікно з відео» зручно для перегляду роликів з YouTube або «ВКонтакте», але може сильно навантажувати систему, сповільнюючи роботу браузера.

  Спливаюче вікно з відео закриється, якщо ви закриєте основне вікно браузера

 8. Розширені можливості пошуку початкової сторінки містять кілька корисних кнопок, за допомогою яких можна відключити рекламу, новини і анімацію, тим самим зробивши браузер більш легким і швидким, але менш комфортним і красивим.

  Призначте максимальне число колонок в «Експрес-панелі»

 9. У блоці мовних налаштувань можна деактивувати функцію перевірки правопису.

  Перейдіть в «Словник», якщо хочете додати індивідуальні словники

 10. Забороняється відключати апаратне прискорення, коли браузер працює без будь-яких проблем. Якщо при завантаженні підвисають, гальмують сторінки або з’являються інші «глюки», спробуйте зняти прапорець. Налаштуйте наступний блок «Клавіші та жести», виходячи з ваших уподобань, тільки врахуйте, включені жести мишею можуть уповільнити роботу браузера. Поєднання клавіш будуть зручні тим користувачам, хто звик працювати, використовуючи їх.

  Натисніть «Детальніше», щоб подивитися опис тієї чи іншої опції

 11. У разі чого ви завжди можете повернути браузер в первинний стан. Історія, закладки та збережені паролі при цьому не видаляються.

  Зніміть прапорець, якщо не хочете брати участь у програмі вдосконалення браузера

Якщо ви віддаєте перевагу швидкість роботи функціоналу і зовнішньому вигляду браузера, більшість налаштувань в Opera можна сміливо перевести в положення “Виключено”. Але щоб напевно не виникло проблем з його роботою, рекомендую прочитати статтю ще раз і вивчити додаткову інформацію на офіційній сторінці Opera Help.

За словами розробників, швидкість і функціональність є головними пріоритетами браузера Opera. Такі опції, як режим стиснення Opera Turbo, вбудований блокувальник реклами і деякі інші можливості прискорюють його роботу. Неправильні налаштування можуть привести до «гальмах» і навіть краху браузера.

Ссылка на основную публикацию