Як налаштувати домашню (локальну) мережу через wifi роутер

Основне призначення роутера – Створити нову точку доступу до ресурсів інтернет. Роутер-маршрутизатор, виконує функцію сполучного елемента для створення домашньої локальної мережі, он-роутер, забезпечує можливості підключення периферійних пристроїв знаходяться вдома або офісі до каналу інтернет-провайдера. Домашня мережа через wifi роутер – це дуже зручно, сучасно і практично!

Розберемося детальніше, як створити домашню мережу через wifi роутер, також розглянемо плюси роботи з домашньою локальною мережею.

Переваги створення локальної мережі

Під локальною мережею прийнято розуміти групу пристроїв, пов’язаних між собою за допомогою двох типів мереж:

 • Проводового типу;
 • Бездротового типу.

Класичний тип – з’єднання за допомогою кабельних елементів. На сьогоднішній день такий підхід може бути легко витіснений маршрутизатором і бездротової мережі.

Така група пристроїв, з’єднаних через локалку, володіє перевагами:

 • можливість безпосередньої передачі інформаційних масивів – даних і файлів між окремими пристроями групи. При цьому потреба в використанні фізичних носіїв даних відпадає;
 • безперебійний і постійний доступ до ресурсів інтернет;
 • Створення локальної мережі також дозволить мати доступ до всіх ресурсів будь-якого з пристроїв групи. Наприклад, можна буде без праці здійснити через ПК друк документа, що знаходиться на мобільному гаджеті;
 • Локальна мережа через wifi роутер дозволяє організувати єдине ігровий простір, що буде корисно для любителів мережевих ігор.

Що потрібно для організації локальної групи

Поставлена ​​задача – створення мережі за допомогою використання роутера, зажадає наявності певного обладнання:

 • Безпосередньо роутер;
 • Персонального комп’ютера, який буде служити центром всіх наступних маніпуляцій;
 • Ноутбука або нетбука;
 • Планшетного комп’ютера або смартфона;
 • принтер
 • Інші пристрої підтримують передачу даних по wi-fi

Перед тим, як зробити і здійснити задумане, важливо переконатися в наявності і активності сервера DHCP: Протокол дозволить автоматично задавати параметри мережі для всіх пристроїв групи. у вкладці DHCP є підрозділ «DHCP Clients List» в ньому Ви побачите всі прилади, підключені до роутера. Звичайно можна обійтися і без розгортання DHCP, але при відсутності автоматичної роздачі адрес, для підключення до марщрутізатору, Вам доведеться прописувати параметри мережі вручну на кожному пристрої.

комутатор

Зовнішній вигляд комутатора D-Link

На маршрутизаторі збоку або ззаду є порти для підключення Ваших пристроїв. Один з портів виділений кольором (зазвичай жовтим) і призначений для приєднання кабелю інтернет-провайдера, він називається WAN-порт. LAN-порти призначені для підключення пристроїв. Якщо гнізд для підключення всіх Ваших гаджетів недостатньо, можна докупити спеціальний комутатор на вісім портів. Тоді Ви підключаєте комутатор до роутера, а вже в комутатор підключаєте всі свої пристрої. Комутатори можуть бути:

 • мегабітні;
 • Гігабітні (при необхідності наявності більш високошвидкісного зв’язку з диском).

Детальніше про створення та налаштування локальної мережі

Отже, як здійснюється створення домашньої мережі через роутер? Уявімо всі необхідні дії у вигляді списку:

Перед здійсненням всіх необхідних маніпуляцій:

 • Буде потрібно досліджувати на безперебійність зв’язок між пристроями, що приймають сигнал мережі через wifi роутер. Звернувшись до меню опцій роутера (за допомогою введення в адресному рядку вашого браузера адреси обладнання), потрібно знайти карту або список всіх пристроїв, які отримують сигнал від мережевого устаткування. Далі, запам’ятавши адресу пристрою, необхідно звернутися до командного рядка, для того що б викликати командний рядок потрібно натиснути комбінацію клавіш Win (Пуск) + r
  Щоб викликати командний рядок натисніть комбінацію клавіш Win + r і введіть cmd у вікні + OK

  З’явиться вікно «Командний рядок Windows»

  Командний рядок

  і ввести команду – ping + адреса апарату через пробіл. У разі успішного обміну пакетами даних, можна приступати до наступного кроку;

 • Тепер потрібно перевірити імена пристроїв і приналежність їх до тієї чи іншої групи. У властивостях комп’ютера у вкладці «додаткові параметри системи»
  натисніть праву кнопку миші і перейдіть до «Властивості», як показано на схемі
  Додаткові параметри системи

  налаштовуємо і упорядковуємо всі пристрої за групами і найменуваннями: група повинна бути одна, а імена пристроїв – різні. Дану процедуру рекомендується здійснити для всіх пристроїв майбутньої домашньої групи. Налаштування може вважатися завершеною;

Щоб налаштувати домашню мережу правильно, а також з метою її справного функціонування, потрібно забезпечити загальний доступ до певних папок або дисків – мережа через роутер повинна бути відкрита для доступу одного технічного засобу до іншому і навпаки. Для цього у властивостях об’єкта – файлу, папки або диска – виставляємо загальний доступ і вибираємо можливість запису і читання.

Що далі: підключення

Коли домашня група готова, встановлена ​​і організована, рекомендується перезапустити центральний персональний комп’ютер.

Тепер можна перевірити, чи все зроблено належним чином. Для цього рекомендується з іншого пристрою створеної групи, наприклад, ноутбука, підключеного до wi-fi, зайти в меню «управління мережами» і в опції «домашньої групи» здійснити підключення до неї.

Потім, після введення захисного пароля і проведення маніпуляцій, описаних в попередньому пункті – відкриття доступу до дисків і файлів, папок – перезавантажуємо ноутбук. Зв’язок між внутрішніми мережами окремого обладнання повинна стати доступною. В такому випадку необхідний «місток» між комп’ютером і ноутбуком побудований вірно.

Що потрібно для підключення планшета або смартфона до домашньої групи

Щоб здійснити підключення до домашньої локальної групи з планшетного комп’ютера або смартфона (які, переважно, повинні підтримувати можливість установки додатків і працювати на базі операційної системи Android), буде потрібно зробити ряд дій:

Встановити на пристрій, з якого планується здійснювати підключення, додаток «ES Провідник»;

Після установки програми потрібно виконати підключення до бездротової мережі вай-фай;

«ES Провідник» має опцію (вкладку) LAN – доступ до домашньої локальної мережі. Звернувшись до даної вкладці, ініціюємо процедуру пошуку;

Результатом пошуку стане відображення списку доступних для підключення комп’ютерів;

Вибравши будь-який з домашньої групи, можна сміливо звертатися до нього і здійснювати обмін пакетами даних між планшетом або смартфоном і комп’ютером.

Перевірка підключення і функціонування

Щоб переконатися в працездатності новоствореної домашньої мережі можна використовувати два шляхи:

Звернутися до «мережевого оточення». Якщо все з необхідних для підключення пристроїв виявилися в списку, то все в порядку;

Використовувати командую рядок і команду «ping + адресапристрою». Будуємо ланцюг перевірок відповідно до даної команді. У разі отримання задовільних результатів і отримання відгуків від кожного з пристроїв домашньої або робочої групи (в залежності від заданих раніше налаштувань) процес можна вважати здійсненими нормально.

Підбиваючи підсумки

Грамотно і правильно вибудувана локальна група і, надалі, підключення, має низку переваг у порівнянні з кабельними аналогами з минулого: це не тільки якісно новий рівень передачі даних, а й зручність і практичність використання.

Ми розібралися з тим, як налаштувати локальну мережу, як організувати зв’язок між усім обладнанням, що знаходяться в групі, створеній нами на центральному комп’ютері. Також розглянуті основні нюанси і тонкощі організації такого методу зв’язку між домашніми комп’ютерами незалежно від їх функціональної приналежності: підключатися можуть як статичні моноблоки, так і ноутбуки, нетбук, смартфони і планшети. Доступ до загальних даних при цьому відкритий для будь-якого з пристроїв.

Вам, шановний користувач, залишається провести самостійно всі розглянуті операції і насолоджуватися технологічністю і всіма перевагами вашої нової локальної групи, пов’язаної бездротовим шляхом.

Ссылка на основную публикацию