Як налаштувати камеру Xiaomi – покрокова інструкція


Як налаштувати камеру Xiaomi

Іноді трапляється, що придбане мобільний пристрій в повному обсязі відповідає очікуванням. Багато покупців попередньо переглядають детальні огляди і розраховують на те, що якість фотографій і відеозаписів на їх девайсе буде аналогічне. Але, знявши кілька кадрів новим апаратом, користувач отримує зовсім інші результати. На це впливає багато факторів, і, знаючи як налаштувати камеру на смартфонах Xiaomi, можна істотно підвищити якість знімків.

Налаштування фотографій

Регулювання параметрів камери Xiaomi виконується в меню налаштувань смартфона. Необхідно перейти у вкладку «Системні додатки» і відшукати рядок з написом «Камера». Після натискання на відповідний пункт відкриється перелік налаштувань щодо створення фото і запису відео.

якість фотографій

Налаштування цього параметра здійснюється після натискання на однойменну рядок. У списку, буде запропоновано три позиції якості: низька, середня і висока. Вибрати необхідно останній варіант.

Співвідношення сторін

Чи можна робити на смартфон професійні фото?

Так, на флагманських пристроях встановлюються дуже потужні камери

Ні, смартфон не способі замінити фотоапарат

Свій варіант в коментарях

Вибір співвідношення сторін майбутніх знімків проводиться при натисканні на рядок «Формат кадру». Пропонується два варіанти:

 • 4: 3 – стандартне співвідношення,
 • 16: 9 – широкоформатне співвідношення сторін.

Однозначно заявити про необхідність установки того чи іншого режиму неможливо. У першому випадку (4: 3) для створення зображення смартфон буде використовувати весь розмір матриці. Іншими словами, якщо камера телефону має дозвіл 13 Мп, кінцевий знімок буде саме такого розміру. Другий варіант (16: 9) передбачає ігнорування деякої частини матриці по верхньому і нижньому краю.

Важливо знати

Перевага формату 16: 9 полягає в альбомної орієнтації знімка, який буде добре виглядати на сучасних моніторах.

Вибір цього параметра залишається на розсуд власника. Щоб зрозуміти, як будуть виглядати майбутні знімки, можна зробити 2 кадри з різним співвідношенням і переглянути результат на великому моніторі.

режим експозиції

При переході в цей пункт налаштувань можна побачити три режими на вибір. Зупинимося докладніше на кожному з них:

 • Усереднений – визначає облік яскравості всіх ділянок знімка в однаковій мірі.
 • Центро– максимальна яскравість визначається точкою фокусування і загасає у напрямку до кордонів кадру.
 • Точковий – завмер яскравості проводиться на невеликій ділянці в центрі матриці (1-5% від всієї області). В даному випадку зміна чутливості помітно сильніше, в порівнянні з попереднім режимом.

Рекомендується вибрати другий чи третій режим. Однозначну відповідь можна отримати лише виходячи з індивідуальних особливостей камери.

буде корисним

Найкраще створити два знімка в однакових умовах і вибрати той варіант експозиції, при якому якість буде найкращим.

Налаштування якості відео на Xiaomi

Регулювання даного параметра полягає у визначенні дозволу, в якому буде проводитися відеозапис. При натисканні на рядок «Якість відео» буде запропоновано вибрати один з чотирьох варіантів:

 • 4К – найкраща якість, дозвіл ролика складе 40962160 px. При виборі даного пункту слід враховувати, що запис в настільки високому дозволі займає багато місця на карті пам’яті або внутрішньому накопичувачі пристрою. Також в більшості недорогих смартфонів частота кадрів знижується до 30 FPS.
 • Full HD – найбільш оптимальний вибір, оскільки поєднує хорошу якість зображення і високий рівень FPS (Роздільна здатність становить 1920х1080 px). Ролик в цьому форматі також займе досить багато місця в пам’яті.
 • HD – поступається за якістю попереднім форматам. Дозвіл – 1280х720 px. Перевагою є невисокий розмір файлу і прийнятне зображення.
 • SD – відеозапис в даному форматі буде поступатися всім попереднім варіантам. Дозвіл кадру може коливатися від 640х240 px до 720х576 px. Вибирати цю позицію слід тільки в разі, коли необхідно записати довгий відеоролик, а місця в пам’яті пристрою мало.

Зверніть увагу

Вичавити максимум з пристрою допоможе вибір першого режиму. Однак в якості постійної настройки рекомендується вибрати Full HD формат.

Ще одним параметром, що допомагає поліпшити якість відео, є «Режим фокусування». він позначається скороченням CAF і часто промахується повз об’єкта зйомки, через що зображення постійно смикається. Вибір опції «Дотик» дозволить уникнути цієї проблеми.

Рекомендації з відеозйомки

Провівши все необхідні настройки, слід враховувати наступні рекомендації:

 • Запис повинен проводитися при утриманні смартфона в горизонтальному положенні. Це дозволить без труднощів переглядати ролики на широкоформатних екранах.
 • Повертати апарат під час запису слід плавно, уникаючи різких переходів між об’єктами.
 • Утримуючи телефон двома руками, можна максимально знизити тремтіння картинки (або використовуйте монопод або штатив). особливо це актуально при відсутності оптичної або цифрової стабілізації.

Виконання представлених рад і рекомендацій дозволить домогтися максимальної якості фотозйомки і відеозапису. Також ви можете встановити додатково додаток камеру з Play Market для доповнення розширення функціоналу.

Ссылка на основную публикацию