Як налаштувати панель завдань Windows 10? докладна інструкція

У міру переходу безлічі користувачів на сучасну операційну систему, виникає чимало запитань, як налаштувати панель задач. Поле для зберігання ярликів розташовується знизу вікна, на ньому представлені програми. Туди можна встановлювати різноманітні іконки програми, ярлики, а також змінювати відображення інструментів, все це робиться для забезпечення швидкого доступу. Ключовою відмінністю від попередніх версій системи є вбудований пошук.

Створення / видалення ярликів

Користувач має право закріпити будь-які значки на панелі завдань Windows 10. Потім в будь-який момент часу одним кліком миші можна відкрити програму. Використовується для програм, які користувачем постійно запускаються.

Для закріплення потрібно виконати одну з описаних дій:

 1. Ініціювати запуск бажаної утиліти. Після появи значка на панелі слід виконати ПКМ і вибрати «Закріпити програму …»;

 1. Запустити «Провідник» і виявити серед утиліт необхідний елемент. Зробити ПКМ і натиснути на «Закріпити»;
 2. Клік на Пуск і в пошуку ввести найменування ПО. Потім ПКМ, розгорнути список «Додатково» і натиснути на «Закріпити».

Після проведення маніпуляцій на панелі буде встановлено і зафіксовано ярлик, що забезпечить швидкий доступ до утиліти в будь-який момент часу. Якщо іконка стала заважати або необхідність в ній відпала, можна виконати ПКМ і натиснути «Відмінити закріплення …».

Робота з пошуком

Наступний спосіб, як зробити панель задач Windows 10 більш комфортною та функціональною – це маніпуляції з пошуком. Якщо людина пошуком не планує користуватися, можна зовсім усунути інструмент з панелі. Для застосування функції варто виконати натискання Win, потім вводити пошукову фразу по системі.

Поле пошуку досить велика і не завжди необхідне, щоб зробити його менше потрібно зробити правий клік і вибрати «Пошук», а потім знайти пункт «Показати значок». Якщо навіть невеликий значок заважає, варто повністю прибрати елемент. Так в розділі Пошук потрібно встановити прапорець біля «Приховано». Незважаючи на відсутність елемента на панелі, функціонал залишається колишнім.

зміна відображення

Корисним варіантом, як налаштувати панель задач внизу є можливість фіксування або відкріплення всього інструменту. Стандартно панель закріплена і знаходиться в зафіксованому стані. Панель можна встановити на будь-яку грань комп’ютера, просто перетягуючи курсором, але для цього потрібно зняти фіксацію.

Щоб відкріпити потрібно:

 1. ПКМ на панель;
 2. Прибрати галочку з «Закріпити панель».

Після виконання дії поле стає доступним до переміщення на будь-яку грань. Є й інший спосіб змінити локалізацію панелі, користувач варто пройти по шляху:

 1. Клік на Пуск і вибрати «Параметри»;
 2. Перейти в “Персоналізація”;
 3. Вибрати в меню «Панель задач»;
 4. «Положення панелі» – це елемент для виділення відповідного варіанту зі списку.

спливаюча панель

Привабливий метод, як налаштувати панель задач внизу екрану – це надати їй функцію зникнення. При бажанні можливо зробити так, щоб панель ховалася, а з’являлася тільки при наведенні курсору. Для виконання процедури потрібно перейти в «Параметри» через ПКМ, і справа встановити повзунок для автоматичного приховування панелі.

Можна встановити приховування тільки в період активації режиму «Планшет».

Видалення «Перегляду завдань»

Інструмент часто застосовується на мобільних пристроях, а для ПК актуальність вікна завдань залишається під сумнівом. На комп’ютері панель задач виконує те ж саме діяння, тільки немає необхідності окремо викликати вікно.

Функція дозволяє побачити всі запущені програми і багатовіконний режим в них на підставі генерації віртуального столу. Зручно виконувати перехід за допомогою Win + Tab, але цей функціонал не змінюється в залежності від наявності або відсутності іконки.

Для видалення кнопки потрібно:

 • ПКМ по панелі;
 • Прибрати виділення з «Показати іконку для огляду завдань».

Усунення системних значків

В треї присутній ряд подібних значків: час, гучність звучання, харчування, мережа. Користувач має право вибирати корисні для себе варіанти, а решта приховати. Також можна додати якісь елементи в трей.

Щоб маніпулювати системними іконками, потрібно:

 1. Клік Пуск і вибрати «Параметри»;
 2. Перейти в розділ «Персоналізація»;
 3. Знизу знайти пункт меню «Панель задач»;
 4. У розділі «Область повідомлень» вибрати включення і виключення значків;
 5. У вікні можна маніпулювати відображенням елементів.

Зміна розміру панелі

Якщо для користувача розміру недостатньо, панель можна збільшити. Максимальний розмір становить 50% від усього екрану. Перед виконанням процедури потрібно відкріпити панель.

Наводячи курсор на верхню межу смуги, з’являється відповідна зміна курсору. Утримуючи ліву кнопку, можливо збільшувати панель до будь-яких розмірів. Після досягнення оптимального розміру варто просто відпустити клавішу.

угруповання

Кнопки можуть бути класифіковані, щоб полегшити навігацію по панелі і збільшити її місткість. Це зручно робити для об’єднання програм по сфері використання, тематиці чи частоті застосування.

Щоб виконати угруповання потрібно в розділі «Параметри» натиснути на пункт «Групувати кнопки». Система запропонує деякий вибір – постійно приховувати позначки, виконувати об’єднання тільки в разі переповнення панелі або ніколи.

маленькі значки

Стандартно встановлено, що в поле фіксуються виключно великі іконки, що займають великі ділянки простору. Щоб вивільнити місце і збільшити місткість можна перевести відображення значків в стан невеликих.

Процедура виконується так:

 1. Клік Пуск, потім «Параметри»;
 2. Вибрати «Панель задач»;
 3. Натиснути на «Використовувати маленькі іконки».

Зміна кольору / прозорості

Більш ранні версії Windows підбудовувалися за колірною гамою під запущені вікна, але в «десятці» така функція відсутня. Для установки власного кольору потрібно:

 1. Клік Пуск і «Параметри»;
 2. Потім «Персоналізація»;
 3. Перейти в категорію «Кольори»;

 1. Знизу є параметр для зміни рівня прозорості поля, достатньо активувати його.

Існують численні інші способи настройки панелі за допомогою тим, які можна завантажити з інтернет-магазину або спеціалізованих сайтів. Базовий функціонал настройки панелі задач дозволяє налагодити роботу користувача, надати більш привабливий зовнішній вигляд і оптимізувати час користування системою.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як налаштувати панель завдань Windows 10?», То можете задати їх в коментарі

Ссылка на основную публикацию