Як налаштувати та використовувати безкоштовний проксі-сервер в Яндекс браузері | GuideComp.ru

При проблемах з доступом до певних ресурсів або через простого бажання залишитися інкогніто в мережі, починається пошук різних VPN-плагінів. Просунуті користувачі не бажають використовувати VPN в силу великої завантаженості серверів і низькій швидкості роботи ресурсів. За цією логікою у багатьох з’являється логічне прагнення поставити проксі в Яндекс браузері або змінити налаштування вже встановленого в браузері proxy-сервера. В цілому проксі для Яндекс браузера встановлюється нескладно, процедура нагадує установку proxy в інших браузерах, але має і свої особливості, про які й поговоримо далі.

Що таке проксі?

Proxy з англійської перекладається як «представник», тобто посередник між клієнтом і сервером. Проксі-сервер для Яндекс браузера – це проміжний, посередницький програмний комплекс, призначений для перенаправлення трафіку. При прямому доступі трафік відразу направляється на цільової сервер. Якщо активувати proxy-server, трафік йде на сервер-посередник, а від нього до цільового обладнання. Трафік в обoіх напрямках йде через проксі.

Цікаво! Про наявність proxy ні сам користувач, ні цільової сервер можуть навіть не знати, так як візуальних і технічних відмінностей часто не спостерігається.

Проміжний сервер спочатку завантажує дані з кінцевого сервера (наприклад, пошту або сайт), а потім передає користувачеві. Виходить, що при отриманні доступу до сайту, якщо Яндекс браузер працює через проксі, ресурс не розпізнає наш IP-адреса, а сприймає його як користувача під проксі-IP. Сьогодні є багатотисячні бази proxy, які дозволяють отримувати IP-адреси будь-яких країн.

Важливо! Подібна поведінка може змінюватися, часом дані для завантаження сайту беруться з кеша проксі-сервера. В окремих випадках посередник змінює кеш, і клієнт отримує змінені дані, що відрізняються від отриманих на кінцевому ресурсі.

Навіщо використовувати проксі-сервер в Яндекс браузері?

Yandex браузер c proxy виконує ряд завдань:

 • Зменшення кількості витрачається трафіку. На серверах часто відбувається стиснення контенту, ми отримуємо дані в заархівує, оглядач розпаковує інформацію вже на нашому комп’ютері. Часто допомагають економити до 60% трафіку на завантаженні сторінок,
 • Створення точки доступу до мережі для комп’ютерів з LAN-підключенням,
 • Підвищення анонімності. Практично всі proxy в більшій чи меншій мірі приховують інформацію про відправника запиту. Кінцевий сервер отримує тільки часткову інформацію про користувача, на підставі якої не може розпізнати реальне розташування. Є інша техніка підвищення анонімності – спотворення реальної інформації, вони передають неправдиві дані, вводячи ресурс в оману,
 • Отримання доступу до заблокованих ресурсів. Найбільшою популярністю користуються в країнах, де накладена блокування на певні сайти на державному рівні. Також допомагають переглядати сайти, орієнтовані на певні регіони,
 • Підвищення рівня безпеки. Proxy для Яндекс браузера здатний створювати своєрідний захисний екран від деяких мережевих небезпек. Варто пам’ятати, що ненадійні сервера мають зворотний результат, вони підвищують ризик шахрайських дій на нашу адресу,
 • Збільшення швидкості завантаження сайтів. Працює виключно в відношенні ресурсів, які ми часто завантажуємо і при включеному кешуванні на сервері. Нам відразу передається сторінка в готовому вигляді з проксі. Сьогодні більшість сторінок генеруються динамічним чином, тому завантаження шаблонів з кешу можлива лише частково,
 • Налаштування одностороннього доступу до ресурсів. Всі користувачі локальної мережі зможуть виходити в інтернет, але безпосередньо на локальний IP ніхто не зможе звертатися. Також системні адміністратори зможуть обмежувати доступ до конкретних адрес локальної групи або окремого комп’ютера,
 • Фільтрація шкідливих сайтів, видалення реклами і виконання інших маніпуляцій з контентом.

Проксі для Yandex браузера забезпечує виконання окремих або всіх перерахованих функцій. Відразу відзначимо, що звичайний проксі-сервер рідко виконує кешування, фільтрацію контента і захист користувача, ці завдання досяжні тільки, якщо налаштувати власний проксі в Яндекс браузері. Найчастіше з налаштуванням серверів заморочуються системні адміністратори корпоративних мереж.

Типи проксі-серверів

Сьогодні можемо використовувати 4 типи проксі в Яндекс браузері, хоча їх існують десятки. Між видами проксі є суттєва різниця, яка впливає на безпеку і якість перегляду сторінок.

Основні типи проксі, доступні в Yandex browser:

 • HTTP-сервер є найпоширенішим типом. Застосовується для простого серфінгу в мережі за допомогою протоколу TCP. Переважно має порти: 8080, 80, 3128. Працює по стандартному принципу. За допомогою HTTP-доступу вдається: додавати дані в кеш, обмежувати або відкривати доступ до заблокованих сайтів, налаштовувати фільтрацію контента, змінювати швидкість з’єднання і зберігати логи,
 • HTTPS-proxy відрізняється від попереднього варіанту лише підтримкою захищеного доступу до ресурсів за допомогою SSL-протоколу безпеки. Доцільно використовувати під час користування сайтами, де передається будь-яка конфіденційна інформація. Використовуються ті ж порти. Якщо HTTP-проксі легко перехопити на посередницькій сервері або під час передачі даних, то HTTPS складніше піддається перехопленню, а самі дані передаються в зашифрованому вигляді. Шифрування даних відбувається на стороні клієнта, а дешифрування – на цільовому сервері, проксі не бере участі в процесі і позбавлений доступу до даних,
 • FTP-проксі мають вузьке призначення – передача даних на сервер по FTP-доступу,
 • Socks4 або Socks5 – це передові протоколи міжмережевий передачі трафіку. Призначається для додатків, які відмовляються працювати з іншими типами проксі. Використовуються порти 1080 1081. Перша версія працювала виключно з TCP-протоколом, а нова, п’ята версія, підтримує UDP-протокол і доступ до захищених серверів. Ми рекомендуємо змінити проксі в Яндекс браузері саме на Socks, так як технологія конфіденційна, запобігає визначенню наявності проксі і забезпечує прозоре з’єднання. Технологія підтримує і всі інші типи проксі.

Як додати проксі в Яндекс браузері?

Є кілька способів: вбудованими засобами оглядача і допоміжними розширеннями. Зараз розглянемо спосіб, як підключити проксі в Яндекс браузері без додаткових програм і плагінів.

Перед початком робіт рекомендуємо заздалегідь знайти відповідний проксі-сервер, він має вигляд: IP-адреса і порт. Є маса безкоштовних серверів в мережі, навіть розроблені сайти-каталоги, на яких викладені сотні і тисячі проксі-серверів. Один з каталогів серверів з вільним доступом – Hidemyna. Не забуваємо звертати увагу на тип проксі.

Як підключити проксі-сервер в Яндекс браузері (крім Socks):

 1. Натискаємо на «Налаштування яндекс.браузер», кнопка знаходиться у верхній панелі праворуч.
 2. Вибираємо пункт «Налаштування».
 3. Робимо скролінг мишею до кінця сторінки і натискаємо «Показати додаткові налаштування».
 4. У розділі «Мережа» натискаємо «Змінити налаштування проксі-сервера».
 5. На вкладці «Підключення» внизу сторінки вибираємо «Налаштування мережі».
 6. У графі «Проксі-сервер» встановлюємо виділення в єдиному чекбоксі, що відповідає за активацію функції.
 7. У рядку «Адреса» вводимо IP, а в «Порт» відповідну інформацію, отриману від проксі-сервера (скріншот і посилання на сайт з серверами вище).
 8. Натискаємо «Ок» і у вікні на рівень нижче робимо те ж саме.

Важливо! Кнопка «Змінити налаштування проксі-сервера» часто не активна, на неї не можна натиснути. Причина полягає в контролі за настройками проксі стороннім розширенням. Якщо тільки встановити Yandex browser, в ньому за замовчуванням може бути додано розширення Yandex Access. Щоб змінити проксі в Яндекс браузері, попередньо потрібно вимкнути плагін на сторінці «Додатки». Часто неможливо активувати proxy через установки іншого proxy-розширення для Яндекс оглядача або VPN-плагіна.

Зазначеним способом поміняти проксі в Яндекс браузері можна для HTTP, HTTPS і FTP різновидів серверів. Будь-які Socks проксі не працюватимуть, процес налаштування дещо відрізняється і описаний далі.

Як налаштувати проксі-сервери в Яндекс браузері?

При бажанні використовувати передові технології Socks в сфері забезпечення безпеки, буде потрібна додаткова настройка проксі-сервера в Яндекс браузері. Різниця невелика, але без додаткових змін нічого працювати не буде.

Як змінити проксі-сервер в Яндекс браузері і почати використовувати Socks4 або 5:

 1. Йдемо на сторінку «Налаштування», розгортаємо весь список параметрів через кнопку «Показати додаткові налаштування».
 2. У графі «Мережа» натискаємо на відповідну кнопку і переходимо в налаштування мережі, натиснувши за однойменною кнопці.
 3. У розділі «Проксі-сервер» натискаємо на кнопку «Додатково». Для активації кнопки, попередньо перевіряємо активність проксі і наявність галочки біля «Використовувати проксі-сервер …».
 4. Знімаємо виділення з пункту «Один проксі-сервер для всіх протоколів».
 5. В останньому рядку «Socks» вказуємо IP-адреса і порт з сайту Hidemyna (посилання вище).
 6. В Яндекс оглядачі є корисна настройка проксі – установка винятків. Чи можемо встановити правила, наприклад, блокувати використання проксі для всіх адрес із записом .localhost в адресному рядку. Для реалізації подібного задуму вводимо * .localhost, через крапку з комою можемо додати ще одне правило або просто вказати посилання на сайт.
 7. Натискаємо «Ок».
 8. Ще рекомендуємо змінити налаштування проксі-сервера в Яндекс браузері щодо локальних адрес, інакше буде неможливо відкрити домашній сервер через Denwer і т. П. Для цього на сторінці «Налаштування параметрів локальної мережі» (з’являється після закриття попереднього вікна) встановлюємо прапорець біля «Не використовувати проксі-сервер для локальних адрес ».

Наступного разу, коли з’явиться бажання замінити проксі-сервер в Yandex browser, виконуємо аналогічні дії.

Порада! Рекомендуємо підбирати проксі, які розташовані не дуже далеко від реального місця розташування і знаходяться в розвинених країнах. Зазвичай, чим ближче сервер до клієнта, тим швидше швидкість завантаження. На сайті Hidemyna вказані пінг (швидкості) ресурсів, звертаємо на них увагу.

Як вимкнути проксі-сервер в Яндекс оглядачі?

Видалити раніше встановлені proxy значно простіше, ніж встановити. В цілому відключати проксі не рекомендуємо, хіба що він був встановлений тимчасово або постачальник послуг викритий в шахрайстві. Для отримання доступу до конкретних сайтів без сервера-посередника краще додавати правила-виключення.

Як прибрати проксі-сервер в Яндекс браузері:

 1. Відкриваємо пошук на «Панелі задач» і вводимо «Властивості браузера».
 2. Переходимо на вкладку «Підключення» і натискаємо на кнопку «Налаштування мережі».
 3. Знімаємо виділення біля «Використовувати проксі-сервер …» і натискаємо ОК.

Безкоштовні проксі-доповнення для Yandex browser

Силами браузера не вдасться підключитися до Socks-проксі, якщо на ньому необхідна авторизація. Сервер буде недоступний. Для такої мети є проксі-плагіни для Яндекс браузера, вони корисні тим, що мають більше налаштувань, часто мають вбудовані профілями, простіше оперують численними правилами і допомагають в налаштуванні сервера.

Кращі free проксі-доповнення для Яндекс браузера:

 • Proxy SwitchySharp. Відразу після установки плагіна відкривається вікно з настройками, де нам слід вказати адреси та порти проксі. Коли параметри вказані і налаштування збережені, натискаємо на розширення і натискаємо на «Direct Connection». Що особливого в proxy-плагін для Yandex браузера: можливість внести список адрес для автоматичного підбору доступних проксі, не доведеться вручну їх перебирати, наявність профілів, можливість установки серії правил,
 • iNinja – це проксі-розширення для Яндекс браузера, яке не вимагає додаткових налаштувань, тут відразу встановлено кілька серверів. Нам залишається тільки натиснути на плагін, вибрати proxy-server і включити доповнення,
 • friGate3 proxy helper – це розширення з вбудованими проксі-серверами, справно і давно працює в Яндекс браузері. Відразу після установки запускається покрокова настройка плагіна: на першій сторінці – складаємо список сайтів, на яких проксі буде активний, на другий – додаємо сайти, де розширення не працюватиме, а на третій – вносимо власні проксі адреси. Тут вже є 12 серверів, можемо додати ще, але розширення працює трохи інакше і вимагає особливої ​​записи проксі адрес. Для пошуку нових серверів рекомендуємо використовувати посилання.

Тепер ми можемо доповнити список або зовсім прибрати проксі-сервера в Яндекс оглядачі, а також отримувати доступ до будь-яких сайтів з високим рівнем анонімності. Єдиний нюанс – краще не використовувати підозрілі HTTP-проксі для доступу до сайтів з конфіденційною інформацією, висока ймовірність перехоплення даних. Рекомендуємо встановлювати проксі з перевірених джерел або користуватися серверами типу HTTPS або Socks.

Ссылка на основную публикацию