Як налаштувати тачпад на ноутбуці з Windows

Процедура настройки сенсорної панелі на лептопі виконується вбудованими засобами Windows і дозволяє застосовувати корисні функції, які значно полегшують використання цього елемента мобільного ПК.

Адже не завжди є можливість застосовувати зовнішню мишу, а «TouchPad» завжди під рукою.

Як ввімкнути або вимкнути тачпад?

Щоб увімкнути або вимкнути TouchPad, можна скористатися передбаченими фізичними кнопками або зробити це програмними засобами через настройки.

Якщо відсутня поруч з тачпадом окрема передбачена для цього клавіша, то на загальній клавіатурі серед функціональних кнопок слід знайти клавішу з зображенням характерного значка.

Наприклад, в лептопах від «Lenovo» вона виглядає у вигляді перекресленого прямокутника з двома кнопками внизу.

На різних моделях ноутбуків малюнки можуть бути різними, але принцип їх дій однаковий. На моделях від компанії «Acer» і «Asus» часто зустрічаються зображення людської кисті на тлі прямокутника із позначкою «Відключено».

Необхідно, утримуючи клавішу, «Fn» клацнути по знайденої кнопці. Це проста дія дозволить включити і відключити тачпад.

Далі в інструкції з описом налаштувань буде наведено приклад, як це зробити за допомогою програмних засобів.

Процедура настройки в Windows

Процедура індивідуальної настройки під конкретні вимоги користувача забезпечать максимальний комфорт при роботі за лептопом.

У різних версіях Windows послідовність дій може відрізнятися, але принцип виконання приблизно однаковий.

Наприклад, щоб налаштувати тачпад в середовищі Windows з індексом 7, необхідно здійснити наступні кроки:

 1. Клацнути «Пуск»;
 2. Клікнути «Панель управління»;
 3. Далі перейти у вкладку «Миша»;
 4. Увійти в закладку «Параметри пристрою»;
 5. Поставити відмітку в графу «Кам’яний значок на панелі завдань» (це дозволить в подальшому швидко змінювати його налаштування при необхідності);
 6. Клацнути «Параметри (S)»;
 7. Ввійти у вкладку «Прокрутка»;
 8. Для прокрутки можна використовувати один палець в відведеному полі тачпада або два в будь-якому його місці. Також можна застосувати функцію «Прокрутка ChiralMotion», при якій весь документ або інтернет-сторінка буде прокручуватися лише одним рухом, а щоб зупинити її потрібно на сенсорної панелі провести коло проти годинникової стрілки;
 9. У вкладці «Ділянка прокрутки» можна вручну встановити межі ділянок прокрутки;
 10. У вікні «Масштабування щипком» поставити повзунок у зручний для користувача положення;
 11. Потім налаштувати «Чутливість» в підрозділах «Контроль торкання долонею» і «Чутливість торкання»;
 12. Всі параметри дуже індивідуальні, тому через придбання особистого досвіду прийде і розуміння для установки рівнів чутливості, що підходить певному користувачеві.

Якщо на ноутбуці встановлена ​​Windows 8 або ще більш сучасна версія ОС, то інтерфейс налаштувань і функціональні можливості можуть незначно, але відрізнятися.

Наприклад, в комп’ютері на Windows з індексом 10 потрібно зробити такі послідовні дії:

  1. Відкрити «Параметри»;
  2. Клацнути «Пристрої»;
  3. Клікнути «Миша і сенсорна панель»;
  4. Далі увійти у вкладку «Додаткові параметри миші»;
  5. Відкрити закладку «Параметри покажчика»;
  6. Встановити, керуючись власними уподобаннями, параметри і жести для роботи в тачпаде, пройшовшись по закладках і клікнути «Застосувати», потім відкрити останню закладку з кольоровим значком (найменування може відрізнятися в різних моделях ноутбуків);
   1. Клацнути “Опції” і встановити зручні для користувача параметри, а також тут можна ввімкнути або вимкнути тачпад кліком на «Активувати пристрій»;
   2. У разі, коли користувач іноді використовує зовнішню мишку, то буде зручно скористатися графою «Відключення при приєднанні зовнішньої USB-миші»;

Під особливості роботи користувача за комп’ютером налаштований «TouchPad» забезпечує навіть великі можливості для власника комп’ютера в порівнянні зі стандартною мишкою з колесом.

Один раз, оволодівши навиком настроювання цього пристрою, в подальшому у користувача вже не будуть викликати дискомфорт випадки, коли не виявилося зовнішньої миші під рукою.

Ссылка на основную публикацию