Як налаштувати тему wordpress – Техніка та інтернет

Якщо ви вирішили створити сайт, може бути, ви його вже створили, то, в будь-якому випадку, зіткнетеся з завданням налаштування зовнішнього вигляду.

У кожного веб-ресурсу є дві сторони, адміністративна панель управління і те, що бачать всі відвідувачі.

Так ось, щоб у кожного, хто переходить на ваш блог / портал радів очей і завдяки цьому людина затримувався б на сторінках, необхідно налаштувати шаблон, зробити його красивим, зручним

Які варіанти вирішення даного завдання існують

Дивіться, щоб ваш сайт був унікальним за зовнішнім виглядом, щоб його вважали привабливим і цікавим, важливо створювати бомбічний крутий контент і попрацювати над шапкою, сайдбарі, футером, шрифтом і т.д.

Так, так, контент це основа основ. Якщо інфа буде від першоджерела і надається матеріал буде очішуенний, то дизайн може бути просто ніякий. Досить буде порожнього листа і статті або відео. Якісна інформація завжди цінується! Але, я думаю, що ви створили сайт і робите авторські права, рерайт, яких тепер повно в Рунеті. Отже, налаштовувати тему обов’язково потрібно.

Якщо немає часу і достатніх навичок для цієї работенки, замовте верстку і дизайн у фрілансерів на біржах фріланса. Про таких майданчиках і віддалених співробітників я розповідав в ранніх випусках.

Це перший варіант зробити замовлення!

Другий варіант спробувати самостійно.

Як саме це провернути, я розповім в сьогоднішньому випуску.

Третій варіант купити готовий шаблон! Але його теж можна редагувати і налаштовувати.

Як налаштувати тему wordpress

Я, здається, не сказав, настройку шаблону буду здійснювати на движку вордпресс, тому що він найпопулярніший.

Перш ніж налаштовувати шаблон на вордпресс, нам буде необхідно встановити тему. Її можна завантажити, а можна взяти одну зі стандартних, які є в адмін панелі. І як сказав раніше, є можливість придбати унікальний шаблон.

Як би там не було зараз все розберемо.

Як встановити шаблон вордпресс з інтернету

Зараз розповім, як знайти шаблон в інтернеті і закинути сюди, в адмінку, для подальшої настройки. Потім покажу, як активувати вже доступні теми.

Отже, відкрийте пошуковик і введіть запит шаблони вордпресс. Мені подобається один дуже популярний сайт:

http://wp-templates.ru

Перейдіть на нього, натисніть на кнопку демо під сподобалася темою і подивіться, як він на вигляд. Чисто, впав очей на нього чи ні. Якщо так, то сміливо клікайте по кнопці Завантажити.

Виконається завантаження архіву zip. Ваше завдання перейти в адмін панель -gt, зовнішній вигляд -gt, теми -gt, додати нову -gt, завантажити тему -gt, перетягніть архів з шаблоном в область Виберіть файл. Так, щоб архів стикнувся з кнопкою. Добре, завантажили, тепер натисніть Встановити, потім Переглянути. Відмінно, зараз ми перейшли в панель настройки теми. Про це ми поговоримо нижче. А поки покажу, як відкрити стандартні шаблони вордпресс.

Знову ж таки, перейдіть в адміністративну панель -gt, зовнішній вигляд -gt, теми -gt, додати нову -gt, тепер знайдіть будь-який шаблон, наведіть курсор миші і натисніть переглянути.  

Все, більше зайвих дій не буде. Як можна було помітити, ми працювали тільки з вкладкою Зовнішній вигляд.

Налаштування шаблону (теми) wordpress під себе

Перейшли в панель настройки, основні інструменти завжди будуть ідентичними, що у мене, що у вас. А ось, в залежності від того чи іншого шаблону, функціонал настройки буде відрізнятися.

Які панелі тут можна побачити:

  • Налаштування теми. Тут є підрозділи.Головне. Показувати Читати далі чи ні.Блог. Якою має бути структура сайту: як розташувати статті, в два ряди, в три, по одній. Чи потрібен сайдбар?   Категорії і архіви. Параметри категорії, тега, результат пошуку, сторінки автора і архіву.Запис. 
  • Відображати обране зображення
  • Прикріплене зображення Одна колонка Оверлей (зображення повинні бути не менше 1160 пікселів)
  •  Показувати біографію автораСторінка. Ідентичні параметри (см.предидущую вкладку). 
  • Властивості сайту. Тут ви можете встановити максимальну ширину логотипу для комп’ютера і окремо для мобільних пристроїв. Також є можливість прописати назву сайту і опис, завантажити фавікон.
  • Кольори. Виберіть тут колір фону, колір акценту (тобто всіх елементів, в тому числі і шрифту), колір футера. Ви повинні пам’ятати, що на іншому шаблоні, параметри налаштування кольорів і інших інструментів відрізняються.
  • фонове зображення. Замість одноколірного заднього фону, можна встановити красиву картинку.
  • Меню. Якщо у кого-то тема дозволяє змінювати розташування основного меню, то просто чудово. Сторінки можуть розташовуватися, як поверх шапки, так і під хедером. На деяких темах є можливість створювати випадають вкладки з сторінки.   
  • Віджети. Вордпресс вже давно подбав про віджети, в адмінці, вкладка Зовнішній вигляд, там все легко і просто налаштовується. Незважаючи на це, у багатьох шаблонах є панель для установки віджетів. 
  • Налаштування головної сторінки. Знову ж, зустрічається не у всіх темах. Суть в тому, що ви можете вибрати один з двох параметрів: відображати записи на головній сторінці або одну головну статтю. 

Додавання віджетів в темі вордпресс

Вище я згадав про віджети. Так ось, як же встановити той чи інший віджет в сайдбарі?

Все, що можливо розмістити в сайдбарі виконується через віджети.

Наприклад, в недавньому випуску я розповідав, як встановити віджет групи Вконтакте на сайт. Це не один зі стандартних віджетів вордпресс, а сторонній віджет. Щоб його встановити, потрібно скористатися віджетом Текст і при цьому нам потрібен скрипт для вставки. У статті, посилання вище, я про це докладно розповідав.

Що можна розташувати в бічній панелі?

У мене в сайдбарі дуже невеликий інструментарій. З вордпрессовскіх віджетів встановлений тільки Пошук. А Цікаві випуски я прописав від руки.

Не зайвим буде поставити рубрики в бічну панель, щоб навігація по сайту була зручною.

А порядок розташування повинен бути приблизно такий: спочатку обов’язково Пошук, потім рубрики, а далі цікаві записи та інше.

Якщо ви ще повинні вставляти блоки реклами Адсенс або Директ, то їх краще вставляти після віджета Пошук.

Як встановити віджет?

Наведіть курсор миші на вкладку Зовнішній вигляд, натисніть на Віджети.

Лівою кнопкою миші захопіть і утримуйте потрібну міні, я захопив віджет Зображення. Після цього перенесіть його в праву панель, в сайдбар або футер, куди необхідно встановити, туди і ведіть курсор.

Натисніть один раз по віджету, який ви тільки що перенесли. У моєму випадку, це Зображення. І щоб на сайті відображалося якесь зображення, його необхідно завантажити.

У вашому випадку, можливо, буде потрібно прописати заголовок, в залежності від віджета. При будь-якому розкладі, якщо щось вийшло не так, можна натиснути Видалити і зробити все по новій. Так що, експериментуйте.

Якщо всього цього недостатньо для того, щоб налаштувати тему wordpress, ви можете скористатися вбудованим редактором. Буде не так складно в стилях поміняти, якісь елементи, кольори, розміри шапки, сайдбара, футера, і інших деталей.

Хто розбирається в css html, той без проблем все налаштує під себе. Якщо навиком немає, то є безліч відеокурсор і цікавих сайтів з веб-програмування, підучити і сміливо редагуйте шаблон через код. Якщо тема взагалі не подобається, знайдіть іншу, в мережі їх повно, змінюйте на свій лад, практикуйтеся і отримуйте досвід.

Ссылка на основную публикацию