Як налаштувати Wi-Fi на ноутбуці?

Для швидкісного і якісного Wi-Fi з’єднання рекомендується купувати маршрутизатор, який підтримує стандарт 802.11n зі швидкістю передачі даних до 300 Мб / с. Крім того, роутер краще купувати у відомого і надійного виробника (Asus, D-Link, Netgear, TP-Link). Також можна скористатися пристроями, що підтримують і новіший стандарт 802.11ac.

Поширеною помилкою великої кількості людей є не невірна настройка, а неправильне розташування роутера. Внаслідок цього знижується швидкість і надійність Wi-Fi. Для правильного розташування маршрутизатора слід вибирати місця, віддалені від електронних побутових приладів, таких як мікрохвильові печі і радіотелефони. Справа в тому, що ці прилади так само, як і стандарти Wi-Fi працюють на частоті 2,4 ГГц. І саме близькість до них маршрутизатора створює перешкоди і уповільнює швидкість інтернету.

Крім того, перешкодами можуть бути стіни, металеві конструкції, меблі і навіть сама людина. Внаслідок цього, пристрій найкраще розташовувати якомога вище на стіні, далеко від різних перешкод.

Налаштування Wi-Fi для локальної мережі

Насамперед, перед тим як налаштувати Wi-Fi, необхідно підключити комп’ютер, під керуванням Windows 7, 8 ілі10, до маршрутизатора за допомогою мережевого кабелю. Перед початком настройки слід упевнитися в тому, що з’єднання було встановлено. Для цього потрібно знайти відповідний значок на панелі завдань на комп’ютері поруч з годинником. Слідом за цим потрібно приступати до налаштування з’єднання. Ця установка зажадає введення наступних даних в властивості підключення:

  1. IP-адреса: 192.168.0.2
  2. Маска підмережі: 255.255.255.0
  3. Основний шлюз: 192.168.0.1
  4. DNS: 192.168.0.1

Якщо є інші дані, зазначені в керівництві, вводити слід саме їх. Далі, щоб налаштувати Wi-Fi, слід відкрити командний рядок. Зробити це можна через «Пуск», вказавши в графі пошуку «Cmd». Після цього відкриється командний рядок, в якій необхідно буде ввести «Ping 192.168.0.1».У разі позитивного результату налаштування, у відповідь повинні надходити пакети від 192.168.0.1. Якщо ж з’явиться повідомлення про перевищення ліміту очікування, значить, слід дізнатися який IP адреса приймає маршрутизатор на внутрішньому інтерфейсі. Це можна зробити, знайшовши відповідну інформацію в доданому до пристрою керівництві.

У разі, якщо вирішити проблему не виходить, або й самого керівництво можна спробувати налаштувати Wi-Fi, змінивши IP 192.168.0.1 і 192.168.0.2 на 192.168.1.1 і 192.168.1.2. А потім, перевірити адресу 192.168.1.1.

Щоб налаштувати бездротову мережу, необхідно перейти в розділ «Wireless Settings» (Налаштування бездротової мережі) і дати назву власної Wi-Fi мережі. Зробити це необхідно в рядку «Name (SSID)». Потім слід вибрати регіон і вказати в пункті «Channel» (канал) значення «Auto». Це дозволить Wi-Fi маршрутизатора провести аналіз і виявити найбільш вільний від перешкод канал. Завершити настройку слід натиснувши на значок «Apply» (прийняти / зберегти)

Забезпечення безпеки

Безпека Wi-Fi мережі є одним з головних умов її надійної і швидкої роботи. Несанкціоноване підключення до мережі стороннім користувачем може в значній мірі знизити швидкість інтернету. Тому вибирати пароль слід дуже уважно. Є три основних види шифрування – WEP, WPA і WPA2. Розрізняються вони в тому числі і можливою кількістю символів для створення пароля. При цьому, більш ненадійним і слабким вважається саме WEP. Виходячи з цього, такий метод шифрування краще не використовувати. Набагато більш надійними є якраз WPA і WPA2. Незважаючи на те що і дані методи шифрування не можуть убезпечити користувача від несанкціонованого підключення, їх використання в значній мірі знизить подібні ризики. Для того щоб їх налаштувати слід активувати «WPA-PSK (TKIP)» або «WPA2-PSK (AES)» у вкладці «Wireless Settings» (налаштування бездротової мережі). Далі, необхідно встановити пароль (в «Security Encryption»), який краще створювати з максимально допустимого методом шифрування кількості символів.

Додаткові налаштування

Для того щоб більш надійно налаштувати Wi-Fi з’єднання слід скористатися можливістю вказівки в маршрутизаторі мережевих адрес (MAC) всіх комп’ютерів, які можуть підключатися до мережі. Щоб це зробити, потрібно увійти в пункт «Wireless Settings» (налаштування бездротової мережі). Далі, необхідно буде натиснути на «Setup Access List» (установка списку доступу). Це дасть можливість побачити все підключені до Wi-Fi пристрої.

Для того щоб дізнатися MAC адреси модулів конкретних пристроїв, потрібно набрати в командному рядку на комп’ютері, або ноутбуці “ipconfig / all”, був створений спеціально для пристрою, для яких підключення Wi-Fi буде доступно. Після їх вибору необхідно натиснути на «Add» (додати) і відзначити «Turn Access Control On» (включення контролю доступу). Далі потрібно натиснути на «Apply» (застосувати).

Налаштування Wi-Fi для зовнішньої мережі

Для налаштування інтернету необхідно підключити відповідний мережевий кабель до Wi-Fi роутера. Інтерфейс для підключення такого кабелю називається WAN. Потім, потрібно вказати в маршрутизаторі настройки використовуваного провайдера, які можна дізнатися, зателефонувавши в технічну підтримку. Крім того, їх можна подивитися в укладеному договорі. Не можна забувати і про DNS, який також варто налаштувати. Перевірити наявність інтернету в локальній мережі можна дізнавшись, чи є дозволеним обмін пакетів між інтерфейсами.

Помилки в налаштуванні і некоректна робота Wi-Fi мережі

  1. Можливе перекривання мережі Wi-Fi стороннім маршрутизатором. Дуже часто причиною слабкого сигналу є вплив сусідського роутера. Це пов’язано з тим, що, як правило, маршрутизатори використовують одні і ті ж канали передачі даних за замовчуванням (13 каналів). Для того щоб визначити яким каналом краще скористатися, можна застосувати, скачала з інтернету програму. Таких програм існує досить велика кількість і, як правило, вони безкоштовні. Після цього можна буде налаштувати відповідний (вільне володіння) канал.
  2. Недостатня площа покриття Wi-Fi. Для збільшення радіусу дії Wi-Fi можна скористатися кількома точками доступу, які будуть взаємодіяти між собою і поширювати сигнал далі. Однак, крім витрат на нове обладнання, значних негативних фактором подібного способу є відчутне зменшення швидкості Wi-Fi.
  3. Переривання роботи роутера. Ймовірною причиною частої втрати Wi-Fi сигналу є нестабільність електромережі. При найменших перебоях з електрикою маршрутизатор може призупинити роботу. Для вирішення цієї проблеми можна скористатися спеціальним бесперебойніка (часто використовується і для комп’ютера), через який і слід підключати роутер до електромережі.
  4. Обривання Wi-Fi. Це буває пов’язано з тим, що мережевий адаптер на комп’ютері і маршрутизатор зроблені різними фірмами. Для усунення подібних проблем досить оновити програмне забезпечення пристрою до останньої версії.

Ссылка на основную публикацию