Як налаштувати Wi-Fi роутер: практичні рекомендації

У налаштування бездротового маршрутизатора є чимало тонкощів. Вони пов’язані з відмінностями в програмному забезпеченні і навіть в конструкції, які складають ноу-хау виробника. Однак є цілий ряд базових особливостей, які повинен знати кожен досвідчений користувач, незалежно від того, до асортименту якої фірми виробника відноситься пристрій.

Wi-Fi

особливості розміщення

Зважаючи на особливості поширення радіохвиль, які і передають сигнал маршрутизатора, можливі проблеми з вай-фай. Пов’язані вони з наявністю непереборних перешкод, таких як стіни, а також об’єктів з відбиваютьвластивостями типу дзеркал. Саме тому особливо важливо провести правильну установку.

Ускладнюється вона тим, що кабель, що має сигнал мережі від провайдера, часто має невелику довжину. Але економити на ньому не можна, адже заощадивши долар-два на кабелі, що йде до входу роутера, можна істотно втратити в якості бездротового сигналу в рамках окремо взятої квартири або будинку.

Додаткове обмеження – близькість джерела електроживлення. Так, роутери зазвичай встановлюють поруч з найближчою розеткою, оскільки кабель живлення рідко має довжину більше метра. І якщо ви є власником двоповерхового будинку, то напевно захочете встановити його ближче до стелі, щоб забезпечити якісний сигнал на обох поверхах.

Зробити це дозволяють спеціальні монтажні отвори на корпусах більшості моделей, за допомогою яких на шурупах, зафіксованих в стіні, можна закріпити пристрій у висячому положенні.

Ще одна важлива деталь в налаштуваннях розміщення – положення антен, що передають вай-фай. Багато користувачів намагаються їх перенаправити завдяки нахилу, який зазвичай доступний в конструкції сучасних антен. Але робити цього не потрібно.

Рекомендується виставляти антени строго вертикально, щоб сигнал поширювався рівномірно. Додатково, щоб уникнути втрат сигналу з боку стіни, на яку кріпиться пристрій, встановити фірмовий аксесуар – відбивач, хоча його можна виготовити і самостійно при наявності вільного часу і необхідних підручних матеріалів.

Пристрої, що підключаються по Wi-Fi

Робота з настройками

Роутер як пристрій – предмет нехитрий і перенастроювати його перед кожним використанням немає необхідності. Зробити це потрібно в більшості випадків лише раз при першому підключенні. А ось повторна настройка роутерів проводиться у виняткових ситуаціях.

До них можна віднести:

 • Зміна умов договору з провайдером.
  1. Зміна адрес IP і DNS-серверів.
  2. Додавання MAC-адреси.
  3. Зміна технології передачі даних і т.п.
 • Програмний збій.
 • Апаратний скидання налаштувань.
 • Додавання і зняття обмежень на доступ до домашньої мережі.
 • Підключення нових мультимедійних пристроїв типу телевізора або холодильника.

Налаштовувати маршрутизатори безкоштовно представники провайдерів вирішуються не завжди, особливо, якщо вони придбані не у них. Тому часто користувачі самостійно намагаються змінити налаштування і це у них виходить після нетривалого вивчення відповідних інструкцій.

Схема підключення

Як налаштувати роутер

Далеко не в кожному роутере присутній функціонал, що дозволяє автоматично отримувати необхідні настройки. У більшості випадків з маршрутизатором користувачеві доводиться прописувати їх вручну. Але зараз цей процес не складний, завдяки сучасним програмним засобам, доступ до яких можна отримати за допомогою браузера типу Opera, Mozilla, Chrome або Edge в Windows 10.

Налаштовуються подібні пристрої – маршрутизатори, за одним принципом. Користувач або системний адміністратор вводить в адресний рядок браузера заповітну комбінацію з цифр. Залежно від моделі роутера це можуть бути наступні комбінації цифр:

 • http://192.168.0.1.
 • http://192.168.1.1.

адресний рядок браузера, скопіюйте та введіть http://192.168.0.1 або http://192.168.1.1. і ви ввійдете в інтерфейс роутера

Саме вона дає доступ до програмної прошивці (подобою операційної системи в комп’ютері).

Щоб дістатися до налаштувань, користувачеві необхідно ввести при першому використанні пароль (password) і псевдонім (login). Їх виробник пише на спеціальному стікері, який клеїть на дні корпусу. Також на ньому фіксується важлива додаткова інформація типу кодів MAC, IMEI, SN (серійний номер).

Всі ці дані незручно кожен раз дивитися на дні корпусу, тому рекомендують переписати їх або сфотографувати на смартфон. Бажано при цьому наклейку не видаляти, а зберегти на корпусі, оскільки не всі виробники дублюють дані на упаковку або в інструкцію, яку теж краще не викидати.

антена роутера

Взаємодія з інтерфейсом

Програмний інтерфейс кожен виробник розробляє самостійно, тому у різних виробників в ньому є істотні відмінності і в зручності використання, і в функціональному наборі. Але в той же час інтерфейс прошивок в рамках асортименту одного виробника зазвичай однаковий і можливі відмінності мінімальні.

Умовно всі налаштування можна розділити на п’ять основних категорій:

 • Загальні системні параметри.
 • Провідна локальна мережа або LAN.
 • Доступ до вай-фаю або WAN.
 • Параметри безпеки або паролі.
 • Додаткові опції.

Кожна така категорія може мати підрозділи і набір параметрів, який змінюється автоматично після вибору черговий опції, тому ставитися до введення даних слід особливо уважно. Це стосується і паролів, які слід не тільки ретельно продумати, але і записати на випадок втрати пам’яті.

Зверніть увагу! Кожен виробник має свої правила по набору і кількості символів в паролі. Але загальні рекомендації мають на увазі пароль довжиною не менше 8 знаків, включно з цифрами.

Приклад зовнішнього вигляду роутера

висновок

Проблем з налаштуванням Wi-Fi роутера можна уникнути завдяки інструкціям, розміщеним на нашому сайті. В цілому ж кожен виробник робить все для того, щоб черговий його бездротової вай-фай роутер був більш комфортним в налаштуванні і дружнім по відношенню до користувача.

Ссылка на основную публикацию