Як налаштувати WiFi на OpenWRT

Сьогодні розповім про те, як здійснюється настройка WiFi на OpenWRT, через Luci. Для початку скажемо пару слів про OpenWRT, для тих хто не знайомий з цією системою: OpenWRT – Це маленька операційна система призначена для роутера і маршрутизаторів. Дану систему можна зустріти на абсолютно будь-яких роутерах, є маса статей з перепрошивки, на дану вісь в Мережі Інтернет. Налаштування даних роутерів c OpenWRT спочатку проводилася через, командний рядок (з оболонкою ash), спеціально для зручності настройки даної ОС був розроблений веб-інтерфейс, названний- Luci.

Встановлення точки доступу WiFi на OpenWRT, через Luci

Вхід в налаштування OpenWRT

За замовчуванням веб-інтерфейс настройки роутера знаходиться за адресою: http://192.168.1.1;

Якщо ви зіштовхнути з проблемами при вході:

Вам необхідно налаштувати мережеву карту, дотримуйтесь рекомендацій зазначених в цих статтях:

Налаштування IP-Адреси для входу в роутер на Windows XP
Налаштування IP-Адреси для входу в роутер на Windows 7

Має з’явитися діалогове вікно, для входу в настоянки роутера OpenWRT, де за замовчуванням використовується користувач (username) – root, а пароль відсутній:

  • Username: root.
  • Password – залишаємо порожнім.

Вводимо логін і натисніть кнопку Login, в правому нижньому кутку екрану.

Установка пароля для OpenWRT

Після входу в настройки, ви можете задати своє пароль (тому що стандартний відсутня за замовчуванням), для цього клікніть на розділ Administration, потім наведіть стрілку мишки на вкладку System і виберіть Admin Password, введіть пароль двічі.

Натисніть Submit, для збереження.

Так само можлива інша прошивка, в такому випадку ми відразу при вході побачимо прохання поставити пароль для адміністратора OpenWRT.

Якщо перейти за посиланням, відкриється аналогічне вікно (після введення пароля не забудьте натиснути кнопку Save & Apply).

Налаштування WiFi на OpenWRT

Далі щоб здійснити настройку точки доступу WiFi на OpenWRT, заходимо в розділ Network, вибираємо підміню WiFi. Натискаємо кнопку Add, якщо мережі відсутні, якщо є як в зазначеному прикладі, то натисніть кнопку Edit. 

Так само може бути наступний інтерфейс, в ньому всі дії аналогічні:

У новому вікні вказуємо:

  • Channel (Канал) – 11 (2.462 GHz);
  • Transmit Power (Потужність) – 20 dBm (100 mW);
  • ESSID – придумайте ім’я точки доступу WiFi;
  • Mode – режим роботи мережі (Access Point);
  • Network – ставимо на Lan, якщо ваш роутер підключений через кабель до Інтернет. і вибираємо підключення, яке піде на WiFi.

Установка пароля на WiFi в OpenWRT

Хотів загострити увагу на налаштування клієнта Lan в OpenWRT, дана стаття має на увазі, що роутер клієнта з OpenWRT підключений по мережі Lan. Тому, налаштувань мережі Lan, у вашого клієнта, швидше за все буде одна. Якщо у вас немає підключення до мережі інтернет, через Lan порт то вимиєте вибрати будь-яке інше з’єднання. Детальніше про підключення Lan можна ознайомитися за.

Вікно може виглядати іншим чином, в цьому випадку все заповнюється аналогічно, головне поставити галочку для Network (Там вибираємо підключення до Інтернет, через Lan, яке хочемо роздати):

Далі задамо налаштування безпеки для WiFi.

Якщо ви хочете, щоб точка доступу роутера OpenWRT була захищена і будь-який бажаючий не зміг зайти через неї в Інтернет, то переходимо на наступну вкладку Wierless Security (Безпека бездротової мережі).

Вибираємо тип шифрування, і заповнюємо пароль:

  • Encryption: WPA2-PSK.
  • Cipher: auto.
  • Key – придумуємо пароль від точки доступу WiFi;

Зберігаємо налаштування, натиснувши Save & Apply.

Тепер точка доступу на OpenWRT налаштована і роздає Інтернет, через WiFi, головне щоб ви не помилилися при вказівці параметра Network, де потрібно вказати мережу Lan, через яку у вас підключений Інтернет до самого роутера, то все запрацює.

Так само можемо запустити маршрутизатор, натиснувши на вкладці System, підміню Reboot, потім Perform reboot.

Перевіряйте роботу WiFi клієнта.

Ссылка на основную публикацию