Як написати формулу в ворде – Техніка та інтернет

Думаю, що більшість з вас працювали в текстовому редакторі Microsoft Word. І швидше за все ви не вставляли, а вже тим більше не створювали в документі математичні або фізичні (не має значення) формули.

І раз ви потрапили на цю статтю, значить вам потрібно дізнатися, як вставити формулу в ворде. Насправді, текстовий редактор Word має багато функцією, про які не кожен має на увазі. І в звичайний текст є можливість вставляти не тільки зображення і таблиці, а й інші об’єкти.

Нижче представлена ​​докладна інструкція по вставці формули в документ програми Word.

Інструкція: як створити формулу в ворде

Крок № 1. Встановіть курсор миші на місце вставки формули.

Клікніть мишею по області сторінки, де повинна бути встановлена ​​формула.

Крок № 2. у верхній панелі основного меню перейдіть у вкладку «Вставка» і з правого боку знайдіть блок Символи -gt, Формула.

Варто запам’ятати, що в ворде робота зі вставляються об’єктами здійснюється у вкладці Вставка. Вставка таблиць, зображень, діаграм, фігур, посилань, колонтитулів, формул

Крок № 3. Безпосередня вставка формули в Word.

Тепер натисніть на список, що випадає елемент з назвою Формула і виберіть відповідну формулу зі списку. Я на прикладі Microsoft Word 2007 можу вибрати одну з 9 формул: площа кола, квадратне рівняння, розкладання суми і т.д.

Якщо в наданому від Microsoft списку немає відповідних формул. То в цьому випадку також натисніть на список, що випадає інструмент Формула і знизу клікніть на Вставити нову формулу. 

На місці, де був встановлений курсор ви зможете написати свою формулу.

Крок № 4. Використовуючи вкладку основного горизонтального меню Конструктор, напишіть ту формулу, яку необхідно використовувати в роботі.

Вкладка Конструктор з’явиться тільки тоді, коли місце для формули підсвічено синім кольором, тобто виделено.Еслі місце для формули не виділено, то Конструктор відображатися не буде.

У вкладці є багато елементів, які допоможуть написати формулу в ворде будь-якої складності.

Дробу, ступеня, інтеграли, радикали, функції, межі, логарифми всім цим можна скористатися в один клік.

Крок № 5. Як перемістити формулу в ворде.

Як уже згадувалося вище, перш ніж створювати формулу, встановіть курсор миші на тому місці, де буде розміщена формула.

Якщо вже вийшло так, що формула написана і видаляти її точно не хочеться, тому що часу на створення витратилася багато, то слухайте інструкцію по переміщенню формули в текстовому документі Word.

В першу чергу встановіть курсор миші на тій частині сторінки, де повинна бути формула. Ви повинні знати, що переміщення формули вгору по сторінці здійснюється банальним способом, затисненням і перетягуванням. Для спуску формули вниз по сторінці використовуйте клавішу Enter. При наявність тексту, здійснювати все це справа буде важче.

Щоб формула позиціонувалася не по центру, а по ліву сторону або праву, зверніть увагу на блок Абзац у вкладці Головна. Скористайтеся інструментами вирівнювання тексту та інших об’єктів по ліву чи праву сторони.  

Є також можливість копіювати формулу і вставляти її. Здійснюється це елементарно.

  1. Зробіть подвійне клацання по лівій верхній кнопці формули.
  2. Наведіть курсор миші на формулу (формула повинна бути виділена після подвійного клацання), натисніть на праву кнопку миші і в контекстному меню виберіть Копіювати.

Зручний інструмент!

Як ви зрозуміли, формулу можна копіювати, але якщо раптом копіювання мало. Наприклад, потрібно використовувати формулу практично на кожній сторінці і не тільки в цьому документі і не тільки сьогодні, тобто написану формулу втрачати ніяк не можна. У такому випадку, ви можете зберегти формулу в самій програмі Microsoft Word.

Отже, щоб в нових документах використовувати створену вами формулу, обов’язково збережіть зміни після закриття програми.

Ваші дії:

  1. Натисніть на правий елемент формули лівої кнопкою миші,
  2. Виберіть Зберегти як нову формулу,
  3. Відразу повинно з’явитися вікно Створення нового стандартного блоку. В поле Ім’я пропишіть назву формули, щоб в подальшому було простіше розуміти до чого вона відноситься. Для того щоб і інші могли розуміти до чого ця формула відноситься пропишіть опис. Після чого натисніть ОК.  Тепер формула доступна у вкладці Вставка.

Сподіваюся, кожен з вас зрозумів, як написати формулу в ворде. На цьому все, до швидких зустрічей. Питання пишіть в коментарях.

Ссылка на основную публикацию