Як обжати виту пару: схеми обтиску інтернет-кабелю для RJ-45 на 4 і 8 жив

Незважаючи на наступаючі семимильними кроками бездротові технології, в умовах багатоквартирного будинку або приватного домоволодіння стаціонарні комп’ютери, ТВ-приставки, файлові сховища найкраще підключати за допомогою кабелю, витої пари. Для цього важливо не тільки правильно прокласти провід по приміщенню, а й обжати на кінцях кабелю приєднувальні роз’єми стандарту RJ-45.

Різновиди кабелів для інтернет-підключення

Залежно від типу провайдера кабель можна до абонента провести декількома способами. Якщо підключення відбувається за стандартом Wi-MAX, LTE або 3G, кабелю може і зовсім не бути.

телефонний кабель

Використовується при підключенні до інтернету за технологією aDSL. Провід використовується двох- і четирёхжільний, при використанні чотирьох жив можна збільшити довжину кабельної траси і знизити перешкоди. У деяких випадках з цієї ж лінії підключають і дротяний телефон. Для підключення використовується спеціальний кабельний модем або модем-роутер.

Часто для останньої милі телефонної лінії використовується Одножильний мідний «локшина», швидкість і якість такого інтернет-каналу буде невисоким

Коаксіальний кабель

Провайдери використовують такий тип кабелю, щоб підключити абонентів мережі кабельного телебачення. Завдяки широкій смузі пропускання коаксіальний кабель передає як дані, так і аналоговий телесигнал без взаємних перешкод. Як і у випадку з телефонною лінією, для підключення використовується спеціальний модем.

Коаксіальний кабель використовується при прокладанні мереж подвійного призначення, наприклад, інтернет + аналогове ТБ

Оптоволокно (fiber optic)

Оптоволоконний кабель використовується, щоб підключити або багатоповерхові будинки, з установкою в під’їздах абонентських маршрутизаторів, або вдома в приватному секторі, так як цей тип кабелю передає сигнал на великі відстані без зниження рівня сигналу і перешкод. Конвертер, або перетворювач інтерфейсів, дозволяє підключити до такого кабелю роутер-маршрутизатор за допомогою патч-корду зі звичайної кручений пари (UTP).

Оптоволоконний кабель використовується для прокладки протяжних і захищених від перешкод трас

Вита пара (UTP)

Це найпоширеніший і недорогий тип підключення. Такими кабелями підводять інтернет в квартиру або будинок, а також підключають клієнтські пристрої (комп’ютери, ТВ-приставки, принтери) до маршрутизатора. Кабелі бувають чотирьох- і восьмижильний. Чотири жили передають дані зі швидкістю до 100 Мбіт / с, а восьмижильний варіант дозволяє підняти швидкість в десять разів.

UTP-8 – найпоширеніший провід для прокладки локальної мережі

Без додаткового підсилює обладнання протяжність кабельних трас буде невеликий (до 100 метрів). Проте підключення кручений парою – популярний тип з’єднання завдяки дешевизні дроти і з’єднувачів, а також можливості розробки кабелю копійчаним інструментом або без нього. Який би провід ні заходив в будинок, все одно після перетворювача інтерфейсів або кабельного модему буде йти стара добра кручена пара.

Різновиди кручений пари

Провід для створення кабелів-патчкордів і кабельних трас відрізняється як матеріалом ізоляції, так і складом центральної жили (провідника). Дешевий зроблений з алюмінієвих провідників і пластикової ізоляції, розрахованої на використання в приміщеннях. Електричний опір алюмінію вище, ніж міді, і сигнал в такому дроті швидше згасає. Відповідно, з нього варто робити тільки короткі кабелі для приміщень, наприклад, підключаючи до маршрутизатора комп’ютери в квартирі або невеликому приватному будинку.

Використовуйте дешевий кабель UTP тільки всередині приміщень і при створенні недовгих сегментів мережі

Дорогий провід доповнений ще одним шаром ізоляції і товстої сталевий житлової, яка бере на себе механічні навантаження при підвішуванні. Захищений морозостійкий провід з мідними провідниками стоїть в 3-4 рази дорожче, але з його допомогою можна прокладати протяжні ділянки кабельних трас всередині під’їздів і навіть між окремими будинками. Варто відзначити, що останнім часом такі траси все частіше роблять за допомогою оптоволоконного кабелю.

Захищена вита пара оснащена додатковою ізоляцією і сталевим дротом для підвісу

Інструменти, необхідні для обтискача кручений пари

Вам знадобляться обтискні кліщі (для 99% роботи), монтажний або міцний канцелярський ніж і невеликий ліхтарик.

Обтискні кліщі, або крімпер – основний інструмент кабельщика

З витратних матеріалів знадобиться провід UTP та конектори RJ-45. Якщо в комплекті з коннекторами немає силіконових ковпачків, незайвим буде клейовий пістолет.

Використання конекторів RJ45 з силіконовими ковпачками не тільки захистить кабель від пошкоджень, а й зробить підключення зрозумілішим

Якщо монтажних кліщів немає, замінником послужить невеликий молоток і плоска викрутка, у якій ширина жала дорівнює ширині контактної групи коннектора RJ-45.

Вкрай корисний буде кабельний тестер – прилад для перевірки обжатого кабелю. Якщо в кабелі трапиться обрив, чи не буде контакту в одній-двох жилах, з’єднання стане працювати нестабільно.

Кабельний тестер незамінний при великому обсязі кабельних робіт і протяжних трас

Схеми обтиску кручений пари

Незалежно від кількості жив, кабелі поділяються на два типи: прямі і перехресні. Перехресні використовуються для з’єднання двох комп’ютерів в однорангову локальну мережу, без маршрутизатора. Якщо при побудові мережі використовується маршрутизатор-роутер, то використовуйте кабелі будь-якого типу, так як роутер автоматично визначає, який кабель підключений.

Обжимка 4-жильного кабелю

Четирёхжільний кабель допустимо використовувати всередині приміщень на швидкостях мережі до 100 Мбіт / с. Якщо вивчити роз’єми недорогого 100-мегабітного маршрутизатора, то виявиться, що кожне гніздо обладнано лише чотирма контактами і використання 8-жильного кабелю не дасть ніяких переваг. Можна провести пряму або перехресну обтискача.

Прямий обтиск четирёхжільного патч-корду

Різниця між двома видами обтискача – в розташуванні помаранчевих і зелених жив.

Перехресна обжимка четирёхжільного патч-корду

Обжимка 8-жильного кабелю

Варіантів запрессовки 8-жильного кабелю більше, що не дивно, адже локальні мережі з таким кабелем – найпоширеніші. Провести пряму запрессовку кабелю можна в двох варіантах, розрізняються вони розташуванням помаранчевих жив. Тип Т586В – стандарт де-факто на території РФ, а тип Т586А поширений в Євросоюзі і США.

Тип Т586В – основний для опресовування прямих пасивне в РФ

Стандарти розрізняються розташуванням зелених і оранжевих жив. Кольори жив можуть відрізнятися в залежності від виробника кабелю.

Тип опресування Т586 практикують в США і країнах ЄС

У перехресної опресування кабелю також є два варіанти: для низькошвидкісних мереж (10-100 Мбіт / с) і для сучасних гігабітних ЛВС.

Проста опресовування підійде для мереж з низькою швидкістю

Різниця між простий і перехресної обпресуванням – в розташуванні синіх і коричневих жив.

Використовуйте перехресну опресовування для мереж з високою швидкістю

Як обжати кабель-пачкорд монтажними кліщами

Приготуйте інструменти: кліщі, ліхтарик і ніж.

 1. За допомогою торцювання ножа кліщів вирівняйте кінець кабелю. Якщо кабель в магазині різали звичайним ножем, торець напевно скошений.
 2. Зніміть ізоляцію з мережевого кабелю. Для цього помістіть кабель в поглиблення інструменту для зачистки так, щоб зняти ізоляцію на 2-2,5 см. Провертаючи кабель щодо ножа, надріжте його по всій довжині кола. Зніміть надрізаний шматок ізоляції, щоб оголити кольорові жили.

  Зніміть ізоляцію кабелю за допомогою спеціального інструменту

 3. Розплетіть жили. Довжина расплетённого ділянки не повинна бути більше 12-13 мм. Якщо важко вирівнювати жили, можете розплести їх на велику довжину, а потім підрізати расплетённий і вирівняний торець.

  Жили проводу розплітаються на довжину 12-13 мм

 4. Вирівняйте і розставте расплетённие жили в тій колірній схемі, яка відповідає типу кабелю.

  Вирівняйте жили кабелю відповідний кольоровій схемі

 5. Взявши новий коннектор RJ-45, розгорніть його пластиковим замком вниз і акуратно засуньте в нього кінець кабелю по напрямних. Хлорвінілова трубка ізоляції повинна доходити до внутрішнього зуба-замку в коннекторе. Якщо вставити провід не до кінця, жили можуть відірватися.

  Акуратно вставте розплітання кінець кабелю в коннектор

 6. Перевірте, що жили в коннекторе розставлені по порядку і не пошкоджені. Якщо все нормально, вставте коннектор в роз’єм обтискних кліщів і стисніть їх до упору, але не сильно.

  Опрессо коннектор RJ-45 Крімпер

 7. Після обтиску кабель готовий до експлуатації.

Відео: обжимка кабелю кручений пари

Обжимка патч-корду без кліщів

Якщо обтискача кабелів ви проводите рідко або вирішили допомогти товаришеві, а кліщі залишилися вдома, опресовування можна провести підручними засобами, які є в коморі у кожного. Знадобляться плоска викрутка, канцелярський ніж з новим лезом і клейовий пістолет.

 1. Вирівняйте торець кабелю лезом гострого ножа. Потім, відступивши від торця 2-2,5 см, зробіть акуратний круговий надріз на ізоляції. Постарайтеся не прорізати її наскрізь, щоб не пошкодити кольорові жили. Провернувши надрізаний ділянку ізоляції вперед-назад кілька разів, відокремте його.

  Зачистіть ізоляцію кабелю за допомогою звичайного ножа

 2. Розплетіть жили так, щоб довжина расплетённого ділянки не перевищувала 12-13 мм. Якщо вам важко вирівнювати жили, розплетіть їх на велику довжину, а потім подрежьте расплетённий і вирівняний торець.

  Підрізати жили до потрібної довжини можна кусачками або звичайним ножем

 3. Расплетённие жили вирівняйте і розставте в колірній схемі, що відповідає типу обжимаються кабелю.
 4. Тепер візьміть новий коннектор RJ-45 і розгорніть його пластиковим замком вниз. Потім акуратно засуньте в нього кінець кабелю по напрямних. Ізоляційна хлорвінілова трубка повинна доходити до внутрішнього зуба-замку в коннекторе. Якщо не довести провід до кінця, в процесі експлуатації кабелю жили можуть відірватися. Огляньте коннектор: жили повинні бути розташовані правильно.

  Перевірте, що дроти розташовані правильно. Якщо помилитеся, доведеться зрізати коннектор і обжимати новий

 5. За допомогою викрутки опустіть кожен з восьми контактів вниз так, щоб він врізався в відповідний кольоровий дріт. Встановіть викрутку на контакт і втисніть його вниз. У коннекторе всього пара вільних міліметрів для маневру, якщо перестаратися, можна легко пошкодити його. Повторіть цей крок ще сім разів.

  Втисніть контакти коннектора вниз так, щоб вони пробили жили кабелю

 6. За допомогою термопистолета заповніть клеєм внутрішню частину коннектора, щоб закріпити в ньому ізоляцію кабелю.
 7. Перевірте якість опресування, підключивши кабель до розетки RJ-45 (роутера або ноутбука). Якщо коннектор НЕ замикається до кінця, витягніть його і повторіть дії з пункту 5.
 8. Коли кабель пройшов перевірку, він готовий до експлуатації.

Відео: опресовування конекторів за допомогою викрутки

У обтискача кручений пари немає нічого складного. Півгодини часу зі спеціальним інструментом або трохи довше з підручними засобами – і домашня локальна мережа вже працює, а кабельне з’єднання радує максимальною швидкістю і відсутністю затримок. Пам’ятайте, що пристрій з кабельним інтернет-підключенням працює швидше, ніж по «повітрю», а також зменшує опромінення високочастотним випромінюванням.

Ссылка на основную публикацию