Як очистити кеш в гугл хром: огляд способів

У ряді випадків, користувачі популярного браузера Гугл Хром, можуть спостерігати ситуацію, коли який-небудь сайт або ресурс, завантажується не зовсім коректно. Як приклад, можна навести ситуацію, коли інформація на сайті оновилася, однак, браузер продовжує демонструвати її стару версію. Подібна проблема, як і багато аналогічних, пов’язані з роботою одного з найважливіших компонентів сучасних оглядачів – кеша.

Що таке кеш і для чого він використовується програмою?

У подібних ситуаціях, допомагає найпростіша процедура, іменована очищенням кеша. Однак перш, ніж розібратися, як очистити кеш в гугл хром, необхідно визначитися з призначенням даного елемента і його характерні риси. Перш за все, слід зазначити, що під даним терміном ховається своєрідне сховище, в яке оглядач відправляє більшу частину даних зі сторінок, для прискорення їх завантаження в подальшому.

Природно, розмір подібного сховища зростає пропорційно тому, наскільки часто виконується завантаження тих чи інших сайтів. До речі, при необхідності можна збільшити кеш.

ВАЖЛИВО! Прискорення при повторному відвідуванні сайту досягається за рахунок того, що програма звертається не до самого ресурсу, а до його збереженої копії.

Очищення кеша повинна проводитися регулярно, так як саме цей тип даних займає значне місце в пам’яті пристрою, а також часом, викликає різного роду проблеми при роботі. Тому, рекомендується виконувати очистку одним з найбільш популярних методів:

  • Очищення за допомогою графічного інтерфейсу програми;
  • Використання з цією метою поєднання гарячих клавіш;
  • Вибіркове видалення кешу для конкретного сайту.

Кожен з цих способів досить ефективний і дозволяє позбутися від непотрібних даних, а також різних помилок, що з’являються в процесі роботи.

Використання стандартних можливостей програми

Там, де необхідно виконати подібну процедуру, найпростіше скористатися спеціальними функціями, розсудливо передбаченими творцями оглядача. Перш за все, варто згадати поєднання гарячих клавіш, які дозволять за лічені секунди видалити всі зайві дані.

Для того, щоб скористатися подібною можливістю, слід одночасно натиснути відразу три клавіші Ctrl, Shift і Delete. Після спрацьовування поєднання, додаток моментально видалить всі зайві дані, що дозволить відновити нормальну роботу сайтів.

ПОРАДА! Не слід забувати, що не тільки файли кешу витрачають вільний простір диска. До подібних непотрібним файлів відносяться також куки, а також файли історії відвіданих сайтів.

Якщо планується вибірково очистити будь-які елементи, потрібно скористатися універсальним інструментом видалення подібних файлів, передбачених в програмі. Зайшовши в головне меню програми з трьома смужками, необхідно вибрати Налаштування, а потім – Додаткові. Там, в категорії Особисті дані, буде пункт Очистити історію, де можна вибрати, які саме елементи програмі слід видалити.

Вибіркова очищення кешу конкретного сайту в Chrome

Але якщо проблеми спостерігаються тільки на деяких сторінках, можна скористатися способом, який передбачає очистку тільки для конкретного сайту. Зробити це можна, відкривши потрібний ресурс в браузері і натиснувши F12. Після натискання, в правій частині екрана буде відображатися вікно з кодом сайту, проте в даному випадку, воно не представляє інтересу.

Потім, необхідно знайти неподалік від адресного рядка значок оновлення та, натиснувши на нього, утримувати кнопку миші протягом декількох секунд. Через деякий час, з’явиться спливаючий список, в якому необхідно вибрати пункт Очищення кеша і апаратне перезавантаження. Це дозволить очистити цей вид даних для конкретного сайту, в той час як всі інші збережені файли не будуть модифіковані або видалені.

Ссылка на основную публикацию