Як оновити Біос, оновлення BIOS за допомогою флешки

З моменту придбання комп’ютера пройшло вже 5 років, і у Вані з’явилося бажання поліпшити його, поставити більш потужний процесор, додати жорсткий диск, провести апгрейд відеокарти.

Як оновити біос

Ваня купив новітні комплектуючі, які вийшли в продаж тиждень тому, поміняв старі деталі ПК на нові, але запустити комп’ютер у нього не вийшло. В чому причина?

Перша думка – шлюб процесора. Ваня поставив старий процесор. Все запускається, але новий вінчестер не визначається. Теж шлюб? Що робити? Нести назад в магазин?

Ваня пішов з проблемою до сусіда і вони разом стали шукати вирішення проблеми в мережі! Відвідавши безліч форумів і не добившись ніяких результатів, Ваня, щоб переконається, що його материнська плата підтримує новий процесор, зайшов на сайт виробника.

Там якраз висів банер, перейшовши за яким, можна було дізнатися докладніше про новій прошивці для його материнської плати. Тоді Ваня зрозумів в чому справа і вирішив оновити

Все це звичайно добре і на цьому історію можна було закінчити, якби тільки наш герой, на наступний день не пішов за новою материнською платою через вихід з ладу старої. Оновлення BIOS було вдалим, через елементарне незнання як оновити БІОС правильно.

Причин цьому може бути багато, але самі основні це недосвідченість (адже не кожен день користувач вирішує подібні завдання) і неправильна послідовність дій при оновлення BIOS.

Саме це питання ми будемо детально розглядати в заключній частині серії статей про налаштування BIOS:

настройка биоса для установки windows

Як оновити BIOS

Для початку вам необхідно визначити яка версія БІОС у Вас.Для цього відкрийте документацію по вашій материнській платі (книжечка, що йде в комплекті з материнською платою), там ви знайдете весію BIOS, встановленого за замовчуванням і сайт виробника, на якому зможете скачати нову версію.

оновлення BIOS

На сайті виробника уважно ознайомтеся з відмінностями нової версії від старої.

Оновлення BIOS затребуване тільки в разі, коли материнська плата некоректно працює з новими пристроями і то, якщо в новій версії вказані ці ісправленіяВ інших випадках краще не ризикувати.

Отже, викачуємо саму останню версію BIOS.

Порада: намагайтеся не завантажувати бета і альфа-версії, вони ще не зовсім доопрацьовані і ризикувати немає сенсу.

Краще почекати пару місяців до виходу фінальної версії, а в цей час оновиться до попередньої перевіреної версії BIOS.

підготовка комп’ютера

Перед виконанням будь-яких дій з необхідно скинути налаштування за замовчуванням і записати резервну копію на флешку.

Налаштування за замовчуванням можна виставити в меню “EXIT” вибрати “Load optimized default”, докладніше про налаштування  Резервна копія створюється прямо перед прошивкою в самому BIOS.

Після закачування нової версії BIOS, у вас на комп’ютері буде архів, розпакуйте його в будь-яку папку і подивіться файли для перепрошивки:

W7176IMS.110 –приблизно так буде називатися файл з новим BIOS.

awdflash.exe – Утиліта для прошивки BIOS.

ReadMe.txt – інструкція по установці, бажано роздрукувати перед запуском прошивки BIOS.

flash.bat –файл для настройки процесу прошивки. Зазвичай цей файл має таку структуру:

@echo off

if exist oldbios.bin goto old

awdflash.exe newbios.bin oldbios.bin / py / sy / cc / cp / cd / sb / r

goto end

awdflash.exe oldbios.bin / py / sn / cc / cp / cd / sb / r

коротко пройдемося по основним значенням:

awdflash.exe – як було зазначено вище – це утиліта.

newbios.bin – файл, в якому буде зберігається нова версія BIOS.

oldbios.bin – файл, в якому буде збережена резервна копія BIOS. Увага! В процесі перепрошивки вам буде запропоновано зберегти стару версію для можливості відновити BIOS, збережіть стару версію в цей файл.

завжди перепрошивати через дискету, зараз це вже рідкість, тепер щоб перепрошити, найчастіше, використовують флешку, в принципі, сам процес перепрошивки у вас детально розписаний в файлі «ReadMe.txt », ми лише наведемо приблизну послідовність:

1. Розпакуйте вміст архіву на флешку.

2. Зайдіть в BIOS, там виберіть завантаження з флешки. Зберігаємо настоянки і виходимо.

3. Далі, швидше за все, запуститься утиліта перепрошивки, в якій ви зможете зберегти резервну копію і відновити в кілька кліків.

Буває ситуація, коли замість утиліти, запускається командний рядок, тоді вам необхідно просто вказати назву утиліти, яку слід запустити з флешки. У нашому випадку вийшла запис такого виду:

F: \>awdflash.exe w6330vms.360

У вас буде своє місце розташування флешки і назва утиліти, але зміст той самий. Запускається утиліта і ви виконуєте покроково нескладну перепрошивку нового BIOS.

Після завершення перепрошивки ваш ПК повинен буде перезавантажиться, якщо цього не відбудеться, то виконайте перезапуск вручну за допомогою кнопки живлення на корпусі. Далі зайдіть в BIOS, там вже повинна бути вказана нова версія.

Знову поставте настройки за замовчуванням, як вказувалося в самому початку. Після цього, якщо необхідно, зробіть необхідні вам настроювання, збережіть їх.

І все, насолоджуйтеся роботою вашого ПК. У разі, якщо ПК буде працювати нестабільно, поверніть попередню версію BIOS.

Поради при перепрошивке:

1. Обов’язково зробіть резервну копію BIOS, якщо щось піде не так, повертайте стару версію, не замислюючись.
2. Перепрошівая BIOS на ноутбуці, підключіть його в мережу.

3. Перед завантаженням нової версії BIOS, уважно ознайомтеся із змінами, якщо вони вашої проблеми не вирішують, то краще не пере прошивати.

На сьогодні все, я сподіваюся тепер ви знаєте як оновити БІОС і проблем у вас з цією процедурою не виникне. У разі виникнення питань, задавайте в коментарях.

Ссылка на основную публикацию