Як оновити драйвер відеокарти?

Застарілі драйвери відеокарти можуть стати причиною багів, гальм ПК і низьку продуктивність в іграх. Для правильної роботи пристрою потрібно регулярно оновлювати драйвера з сайту виробника комп’ютера або за допомогою спеціальних програм. Що особливо зручно, якщо ви не знаєте конкретну модель відеокарти, встановленої в системі.
DriverHub
завантажити
Драйвер NVIDIA GeForce
завантажити

Якщо старих драйверів багато, то ручне оновлення – не найкращий варіант. Швидко встановити оновлення Windows 10 через центр оновлень зі свіжими «дровами» теж не сподівайтеся – вони з’являються там з великим запізненням. Краще скористатися сторонніми програмами, які здатні проводити автоматичний пошук і завантажити відповідні файли. Нижче ми розглянемо кілька подібних додатків, які користуються великою популярністю і дають можливість оновити драйвера відеокарти в Windows за пару кліків мишки. 

Апдейт драйвера в Windows 7, 8 з використанням ДрайверХаб

Особливості

Цей додаток дозволяє зробити пошук і автоматичне оновлення «дров» своєї відеокарти, щоб виправити помилки або просто привести. DriverHub має доступ до величезної бази драйверів і здатний розпізнати практично будь-який пристрій. Окремо варто відзначити зрозумілий інтерфейс, а також підтримку функції відкату до попередньої версії і створення резервних копій без покупки комерційної версії. Двічі натискаємо лівою кнопкою миші по ярлику – на екрані відобразиться головне вікно.

початок пошуку

Наступний крок – сканування системи на наявність старих версій драйверів в автоматичному режимі. Вибираємо Find now і очікуємо поки на екрані з’являться актуальні нові драйвера. 

встановлюємо драйвер

Після закінчення, вибираємо зі списку відеоадаптер (ставимо навпроти галочку) і тиснемо Install. Тепер залишається дочекатися, щоб встановилися драйвера. На жаль, на нашій тестовій машині деякі драйвери останніх версій, тому галочка стоїть не на графічний адаптер. Робіть по аналогії. 

Відновлення після збоїв

Варто відзначити, що перейшовши на вкладку Recovery, ви завжди зможете повернути колишню версію «дров». Проводити попереднє резервування не потрібно.

Корисні доповнення

Також в додатку ви відразу отримаєте доступ до основних елементів панелі управління і вбудованим утилітам Віндовс. Це стане в нагоді досвідченим користувачам.

Ручне оновлення драйверів відеокарти Geforce GTX

Особливості

Для всіх власників відеокарт NVIDIA GeForce, компанія фірмове програмне забезпечення, яке істотно полегшує пошук оновлень і максимально підвищує стабільність і швидкодію в 3D-іграх і мультимедійних додатках. Вам не доведеться шукати модель адаптера через диспетчер пристроїв операційної системи. Всі драйвера упаковані в одному інсталяторі. Запустіть його і підтвердіть розпакування.

установка

Процес установки або оновлення існуючих драйверів почнеться автоматично. Відразу ж стартує перевірка сумісності графіки, а потім на екрані відобразиться «Майстер установки». Вибираємо відповідні налаштування, натискаємо «Далі» і чекаємо, коли завершиться установка. В кінці инсталлер попросить перезавантажитися.

Оновлення ПО графічного адаптера за допомогою Драйвер Бустер

Про програму

Driver Booster Free – зручна утиліта, що дозволяє автоматично знаходити і встановлювати актуальні версії драйверів пристроїв (звукових і відеокарт, мережевих адаптерів і ін.). Весь процес займе зовсім небагато часу і вимагає пари кліків мишкою. Перевага кошти в тому, що оновлюються не тільки необхідні драйвери, а й ігрові компоненти (бібліотеки DirectX і ін). Завдяки цьому вдається домогтися високої продуктивності вашого комп’ютера в іграх, оптимізувати роботу. Відразу ж після установки утиліти запускає сканування для перевірки версій встановлених графічних драйверів відеокарт AMD Radeon Nvidia HD Graphics і інших систем.

установка

По завершенні пошуку буде показаний перелік знайдених пристроїв. Якщо раніше відеодрайвер працював зі збоями, то просто відзначте модель вашої відеокарти і натисніть «Оновити». Буде проведена установка нових версій драйверів, після якої рекомендована перезавантаження. Але в разі, якщо раніше пристрій показувало коректну роботу, краще створити резервну копію, щоб зберегти можливість відкоту. Про це далі. 

резервування

Поверніться в панель управління Driver Booster і клікніть на «Центр порятунку». Створіть копію ПО всіх пристроїв вашої операційної системи (особливо актуально для ос windows 8, 7), щоб не переживати про можливу втрату працездатності. На жаль, функція доступна тільки в професійній версії утиліти, але своїх грошей вона коштує. По завершенні, програма створить на жорсткому диску архів, який краще заховати в надійне місце. Тепер можна сміливо оновити драйвер відеокарти AMD (ATI), GeForce, Intel R HD Graphics.

Усунення несправностей

Якщо установка свіжих «дров» не вирішила проблему, радимо також скористатися вкладкою з інтегрованими інструментами Драйвер Бустер. З великою часткою ймовірності вони допоможуть вирішити проблему. Це актуально від Віндовс 7 до версії Windows 10. Також варто відзначити, що утиліта не перестає працювати після закриття. Вона буде постійно проводити автоматичний пошук оновлених драйверів в фоновому режимі і повідомить про появу нових версій. 

Представлені вище програми призначені для оновлення драйверів комп’ютерів, ноутбуків, мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і продумані меню. Безумовно, вони допоможуть оновити драйвера відеокарти Nvidia Geforce або ATI Radeon максимально швидко і просто. Також ви можете завантажити інсталяційний файл сайту виробника Нвідеа або АМД. Для цього визначте модель графічного прискорювача через програму Everest (Aida64) або зверніться більш складним шляхом:

  1. Зайдіть в Меню Пуск – Комп’ютер;
  2. Натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберете Властивості;
  3. Тепер потрібно зайти в Диспетчер Пристроїв – він підписаний відповідно;
  4. Далі перейдіть в графу Відеоадаптери.

Тут можливі два варіанти розвитку подій. Якщо відображається назва моделі відеокарти, вирушайте на офіційний сайт виробника, знайти драйвер і шукайте за назвою. Якщо замість моделі ви бачите пристрій “Стандартний графічний адаптер операційної системи Windows”, клікніть по ньому правою клавішею миші – виберете Властивості, у вікні, перейдіть на вкладку Відомості та зі спадного контекстного меню виберете графу ID обладнання. Перший рядок виду PCI \ VEN _ *** вставте в пошуковий рядок Google. Драйвера обов’язково знайдуться на сайті виробника або драйвер паків.

Однак, перед тим як перевстановити драйвер ми все одно рекомендуємо створити точку відновлення системи і повністю видалити старі “дрова”.

Ссылка на основную публикацию